Air Bank vyměnila polovinu představenstva

redakce Peníze.CZ | rubrika: Aktuality | 15. 2. 2023
Air Bank vyměnila polovinu představenstva
Karel Horák, Martin Popík a Martina Šafaříková
Zdroj: Air Bank

Air Bank, která patří skupině PPF, obměnila představenstvo. Polovina ze současných čtyř členů je nová. Novými členy jsou Martin Popík a Karel Horák.

Martin Popík má jako ředitel divize řízení rizik v Air Bank na starosti retailová, komerční, operační a tržní rizika. Karel Horák je jako ředitel divize péče o klienty zodpovědný za řízení klientského portfolia a obchodních procesů, včetně pobočkové sítě a kontaktního centra.

Představenstvo Air Bank je čtyřčlenné. Jeho předsedou zůstává generální ředitel Air Bank Michal Strcula, členy jsou Pavel Pfauser (ředitel divize finance) a nově Karel Horák (ředitel divize péče o klienty) a Martin Popík (ředitel divize řízení rizik).

Změny se dotkly také dozorčí rady společnosti, do které si jako svou zástupkyni zaměstnanci podniku zvolili Martinu Šafaříkovou z divize řízení rizik. Šafaříková pracuje jako vedoucí oddělení podpory klientských procesů. Do její gesce vedle schvalování úvěrů a hypoték spadají i riskové procesy, správa pohledávek nebo součinnost s externími subjekty. V tříčlenné dozorčí radě banky bude zasedat spolu se stávajícími členy Radkem Pluhařem a také Pavlem Rozehnalem, který v dozorčí radě zastává pozici předsedy.

Air Bank loni po jedenácti letech od svého vzniku přivítala miliontého klienta. Má přes tisíc zaměstnanců, 32 poboček a 370 bankomatů.

Binokulár. Zlobil. Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! Jsme i na Instagramu.

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag, Heroine a Footbal Club. Můžete nás sledovat... Další články autora.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+16
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

Air Bank, personální změny, PPF

Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Banky mají víc chránit klienty před podvody. Za první chybu odškodnění, chce EU

29. 2. 2024 | Olga Skalková | 2 komentáře

Banky mají víc chránit klienty před podvody. Za první chybu odškodnění, chce EU

Evropská unie chystá balíček zvaný PSD3/PSR. Má zlepšit ochranu a bezpečnost spotřebitelů. O novinkách, jejichž definitivní podoba teprve vzniká, mluví v rozhovoru europoslanec Ondřej... celý článek

Pozor na nový trik u bankomatů. Platíte za to, co nechcete

27. 2. 2024 | Pavla Adamcová | 2 komentáře

Pozor na nový trik u bankomatů. Platíte za to, co nechcete

Síť bankomatů Euronet v Česku strhává lidem poplatek za službu, kterou si ve skutečnosti neobjednali – nebo ji nakonec ani nedostali. Některým velkým bankám se takové klamání jejich... celý článek

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

23. 2. 2024 | Petr Kučera

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přichází s konkrétními návrhy, jak bojovat s novým druhem podvodu. Cílem je omezit takzvaný spoofing – kvůli zneužití telefonního čísla má spotřebitel... celý článek

Třetí největší banka končí s telefonním bankovnictvím

21. 2. 2024 | Kateřina Hovorková, Petr Kučera

Třetí největší banka končí s telefonním bankovnictvím

Klienti Komerční banky už nebudou moct zadávat platební příkazy a využívat další služby přes telefonního bankéře. Už dříve tuto službu zrušily UniCredit Bank a ČSOB.

Kde všude měl účty? Novinka usnadní pátrání po dědictví

20. 2. 2024 | Kateřina Hovorková | 5 komentářů

Kde všude měl účty? Novinka usnadní pátrání po dědictví

Pozůstalí ani notáři zatím nemají k dispozici nástroj, který by našel všechny bankovní účty zemřelého. Aspoň částečné vylepšení má přinést nová platforma, kterou chystají Notářská komora... celý článek

Partners Financial Services