Creditas snižuje úroky u termínovaných vkladů

| rubrika: Aktuality | 2. 12. 2019 09:50 | 2 komentáře

Banka Creditas od prosince snížila úrokové sazby u termínovaných vkladů zhruba o 0,2 až 0,4 procentního bodu oproti dřívějšku. V některých variantách tak přinejmenším dočasně přišla o pozici jedničky na bankovním trhu.

Roční termínovaný vklad má nově úrok 1,3 % (doteď 1,6 %), dvouletý 1,5 % (1,8 %) a tříletý 1,7 % (1,9 %). Pětiletý vklad s připsáním úroku až na konci spoření nově nabízí 2 % (doteď 2,4 %), sedmiletý 2,2 % (2,5 %) a desetiletý 2,8 % (doteď 3,1 %). Varianta s měsíčním připisováním úroků nabízí u pětiletého vkladu 1,9 % (doteď 2,1 %), u sedmiletého 2 % (2,2 %) a desetiletého 2,2 % (2,3 %).

Nejvyšší úrok u jednoletého termínovaného vkladu do půl milionu korun teď mají Expobank (1,75 %), Sberbank (1,55 %) a Equa (1,5 %). U pětileté varianty dávají Equa a Expobank shodně 2 %.

Ještě víc nabízejí družstevní záložny Ney a Artesa. U nich ale musíte počítat s komplikovaným pravidlem 1:10 (desetinu z uložených peněz je potřeba dát zároveň do členského vkladu, jehož zhodnocení pak závisí na hospodaření družstva a není – na rozdíl od zbylých devíti desetin – zahrnut do státního systému pojištění vkladů).

U vkladů nad půl milionu překoná zmíněné vklady nabídka Clear Deal od J&T Banky: 1,8 % na rok, 2,2 % na tři nebo 2,6 % na pět let.

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.