Záložna s nejlepšími termínovanými vklady dál zvyšuje úroky

| rubrika: Aktuality | 20. 6. 2019 07:00

Spořitelní družstvo Ney zvýšilo úrokové sazby u termínovaných vkladů, přestože i předtím jim patřilo čelo žebříčků.

Roční vklad se nově úročí 2,2 % ročně (dřív 1,8 %), dvouletý 2,5 % (dřív 2,3 %), tříletý 2,6 % (dřív 2,4 %) a čtyřletý také 2,6 % (dřív 2,5 %). Sazby pětiletých (2,6 %), sedmiletých (2,7 %) a desetiletých (2,8 %) termínovaných vkladů se nemění.

Všechny sazby platí u varianty, při níž se úroky nepřipisují průběžně, ale až na konci vkladu.

Nově nabízí také termínované vklady na kratší období: tři měsíce s úrokem 1,7 % ročně, šest měsíců 1,9 %.

Družstevní záložna Ney si tak vylepší pozici před konkurenční Artesou – obě nabízejí obecně nejvyšší úroky. Dodejme ale, že pro záložny platí pravidlo 1:10 – desetinu z uložených peněz musíte dát zároveň do členského vkladu. Ten se pak zhodnocuje, nebo naopak znehodnocuje podle hospodářských výsledků záložny a není – na rozdíl od zbylých devíti desetin – zahrnut do státního systému pojištění vkladů.

Mezi bankami hledejte nejvyšší úrok na termínovaných vkladech v Creditas, Equa bank, Expobank, Sberbank a u vyšších vkladů v J&T Bance. Absolutním vítězem je pak úrok ve výši 3,1 procenta ročně – ten vám připíše Creditas na konci spoření, když tam peníze uložíte na deset let.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.