Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Plné znění odpovědi Kamila Zieglera, generálního ředitele Raiffeisenbank

| 13. 1. 2003

Jakou pozici předpovídáte Vaší bance na konci roku 2003?

Raiffeisenbank si po spuštění nového programu spotřebitelských úvěrů Rychlá půjčka na konci roku 2002 hodlá vybudovat v příštím roce významnější pozici v této oblasti. Nadále si také chceme udržet a posilovat naše postavení mezi prvními 5 bankami v hypotéčním úvěrování, kdy budeme reagovat na požadavky zákazníků a nadále vyvíjet strukturu hypotéčních produktů, abychom našli řešení pro většinu požadavků na financování bytových potřeb. Pokud jde o depozitní produkty, Raiffeisenbank bude dále rozvíjet svůj úspěšný koncept balíčků balíčků Kompletkonto, kdy od začátku roku představujeme inovovanou nabídku těchto balíčků ve 3 verzích, které umožní klientům platit a využívat přesně ty služby, které potřebují. Samozřejmostí všech typů balíčků je tzv. "multikanálový" přístup, kdy si klient může vybírat jakýkoli přímý kanál z široké nabídky banky. Celkově chceme pokračovat ve výrazném zviditelňování Raiffeisenbank na trhu retailových služeb.

Jakou očekáváte dynamiku růstu retailových půjček v roce 2003?

Úvěry drobným klientům zůstanou příští rok v centru pozornosti většiny retailově orientovaných bank. Díky příznivému makroekonomickému výhledu, předpokládáme, že dojde ke zvýšení objemu úvěrů o 28 - 30% meziročně.

Co bude hlavním trendem či událostí roku 2003 na poli retail bankingu?

Hlavním tahounem retailových obchodů zůstanou díky nízkým úrokovým sazbám úvěrové obchody, především hypotečního typu, a to i přes to, že právě vlivem poklesu úrokových sazeb pravděpodobně dojde k dalšímu omezení státní podpory u hypotečních úvěrů. Lze očekávat nárůst objemu hypotečních úvěrů v rozmezí 43 – 45 procent. Oproti letošnímu roku dojde k výraznějšímu rozvoji kreditních karet, jako nejjednoduššího přístupu k okamžitému úvěru. Tomu bude nahrávat i další rozvoj zajištění bezpečnosti transakcí s platebními i kreditními kartami. Je možné, že tento způsob úvěrování vzroste mírně na úkor spotřebitelských úvěrů, které jsou již nyní často nahrazovány splátkovým prodejem poskytovaným nebankovními subjekty. Současně očekáváme, že se dále budou rozvíjet moderní formy bankovnictví (internetové či telefonní a GSM bankovnictví), kdy využívání přímých kanálů postupně přestává být výsadou mladších či vysokoškolsky vzdělaných klientů a zasáhne i výrazněji větší část běžné klientely většiny bank. Očekávat se dá i další využívání GSM technologií včetně případného vyššího využívání mobilních PDA přístrojů pro komunikaci s bankou a provádění platebního styku.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-7
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK