Splátkové karty čeká ústup

Tomáš Skřivánek | 1. 1. 2003

Mezi úvěrovými kartami v tuzemsku stále dominují jednoduché splátkové karty s limitovaným použitím u obchodníků. Nástup klasických kreditních karet charakterizovaných bezúročnou lhůtou a mezinárodní platností povede k postupnému ústupu produktů jako O.K. či Aura karta. "Ve Velké Británii obdobu českých nákupních úvěrových karet úspěšně vytlačují kreditní karty, které jsou často vydávány ve spolupráci splátkové firmy s některým z velkých obchodních řetězců," potvrzuje ředitel retailového bankovnictví GE Capital Bank Tomáš Salomon. Na rozdíl od univerzálních kreditních karet jsou tyto tzv. Private Label Credit Card použitelné například pouze v obchodech Tesco nebo Carrefour. Od běžných kreditek se liší tím, že je můžete získat přímo v obchodě při nákupu zboží. Odměnou za jejich používání bývají různé slevy posilující loajalitu s obchodem. Pro řetězec jsou výhodné tím, že podchycují potenciálního klienta a usnadňují jeho oslovení dalšími nabídkami.

Splátkové firmy se na razantní nástup kreditních karet již připravují. Home Credit uvedl svou kreditní kartu Yes na trh již loni, CCS Triangl představila klasickou kreditní kartu na mezinárodním standardu MasterCard Electronic letos na jaře (a na podzim zatraktivnila její parametry), GE Capital, CCB Credit a Beneficial Finance chystají kartovou ofenzívu na příští rok. "Produkt pro masový trh musí být především jednoduchý. Přehnaně sofistikované produkty použije jen pět až deset procent populace z řad bonitnějších klientů," vysvětluje Salomon. Bohatí klienti navíc většinou celou dlužnou částku splácejí v bezúročném období a jsou nestálí, když se objeví výhodnější nabídka, přefinancují úvěr a přejdou ke konkurenci. Proto je pro každou nově uváděnou kreditní kartu důležité oslovit střední vrstvy s průměrnými příjmy.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Ztratil jsem kartu, co teď? Na kolik to přijde a kde si počkám

5. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Ztratil jsem kartu, co teď? Na kolik to přijde a kde si počkám

Když ztratíte kartu, můžete na novou čekat až týden a ještě za ni zaplatit několik stovek. Nebo taky ne. Prošli jsme podmínky podle bank.

ČSOB ovládla Mallpay. Odložené platby chce dál rozvíjet

5. 4. 2022 | Jiří Hovorka | 13 komentářů

ČSOB ovládla Mallpay. Odložené platby chce dál rozvíjet

ČSOB získala sto procent ve fintechu Mallpay, která poskytuje odložené platby. Dosud byl Mallpay společným podnikem ČSOB a Mall Group, oba partneři měli poloviční podíl.

Twisto prodlužuje splatnost odložených plateb

16. 3. 2022 | Petr Kučera | 2 komentáře

Twisto prodlužuje splatnost odložených plateb

Služba Twisto prodlužuje splatnost odložených plateb na třicet dnů z dosavadních čtrnácti. Změna se týká neregistrovaných uživatelů, tedy nákupů v e-shopech přes tlačítko. U registrovaných... celý článek

ČSOB dostala pokutu za zpoždění s ověřováním plateb

14. 3. 2022 | Petr Kučera | 6 komentářů

ČSOB dostala pokutu za zpoždění s ověřováním plateb

ČSOB dostala pokutu milion korun od České národní banky kvůli nesplnění pravidel pro silné ověření uživatelů (SCA podle unijní směrnice PSD2). „Do 25. října 2021 nezavedla řídicí a... celý článek

Jako půjčka bez úroku. Mallpay převede peníze na účet

7. 2. 2022 | Petr Kučera | 13 komentářů

Jako půjčka bez úroku. Mallpay převede peníze na účet

Platební služba Mallpay nově umožňuje poslat peníze na jakýkoliv jiný účet. V praxi tak klientům nabídne bezúročný úvěr až na 50 dnů a zkombinuje výhody odložených plateb s kreditní... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.