Stavební spoření pro starší 55 let: podle potřeb klienta a bez závazků

PR článek | rubrika: FINEXPO | 18. 11. 2019
Stavební spoření má zhruba každý třetí Čech. Kromě mladých a nezadaných si jej často sjednává i starší generace. Finanční skupina Wüstenrot proto nově nabízí flexibilní stavební spoření pro klienty nad 55 let.
Stavební spoření pro starší 55 let: podle potřeb klienta a bez závazků

Komerční spolupráce

Stavební spoření již dávno není doménou jen mladých lidí. Podle Jiřího Procházky, produktového manažera finanční skupiny Wüstenrot, si stavební spoření zakládají i starší lidé: „Podle našich dat si klientská skupina starší 55 let uzavírá dokonce již několikáté stavební spoření. Nejčastěji se jedná o druhé, ve třetině případů třetí a v 15 % i čtvrté stavební spoření. Klienti si šetří na budoucí vylepšení vlastního bydlení nebo plánovanou rekonstrukci. Co je ale podstatné, tato generace chce mít své úspory rozumně dostupné v případě nenadálých situací a nečekaných výdajů.“ To ostatně potvrzuje i průzkum společnosti Wüstenrot*, podle kterého jako největší překážku pro uzavření stavebního spoření vnímá více než polovina dotazovaných právě nemožnost vybrat si uložené peníze bez poplatku dříve než za šest let. „Trend poslední doby totiž je, že klienti chtějí mít možnost se svými financemi nakládat podle aktuálních potřeb. Vázací doba šesti let u klasického stavebního spoření tak může být z tohoto pohledu limitující. Proto u našeho nového produktu Stavebního spoření 55+ nabízíme možnost ukončit smlouvu už po dvou letech bez účtování poplatku za ukončení smlouvy ve vázací době. Klient v tomto případě nezíská státní příspěvek, ale své peníze má ihned k dispozici,“ upřesňuje Jiří Procházka. Překážkou jsou podle zmiňovaného průzkumu také úrokové sazby a poplatky. „Ani to ale nemusí být pro naše klienty strašákem. Stavební spoření pro starší klienty nabízí atraktivní úrokovou sazbu 1,2 %, kterou garantujeme již při uzavření smlouvy. Navíc tento produkt nabízíme bez poplatku za sjednání smlouvy,“ popisuje další výhody produktu Jiří Procházka.

Průzkum byl realizován prostřednictvím platformy Instant Research v říjnu 2019, na vzorku 525 Čechů ve věku 55–99 let v reprezentativním zastoupení podle pohlaví, místa bydliště, velikosti bydliště a vzdělání.

Wüstenrot flexibilní novinka  

Podle údajů finanční skupiny Wüstenrot má většina padesátníků se stavebním spořením osobní a pozitivní zkušenosti. Z toho důvodu si podle Jiřího Procházky uzavírají spoření opakovaně: „Většinou se jedná o klasický model, kdy první stavební spoření uzavřeli svým dětem. Děti odrostly, rodiče jim naspořené peníze věnovali na nákup nebo dofinancování nového samostatného bydlení. Nyní by si chtěli naspořit na své budoucí potřeby, a protože byli se stavebním spořením pro děti spokojeni, jednoduše uzavřou spoření další. Wüstenrot jim navíc nabízí produkt určený přímo pro jejich generaci.“ Nové Stavební spoření 55+ funguje jako klasické spoření, které znají. Nabízí jim ale navíc řadu výhod: atraktivní úrokovou sazbu, možností vybrat naspořené prostředky již po dvou letech od založení a bez poplatku za uzavření smlouvy.

Pro koho je tedy Stavební spoření 55+ určeno?

Na zvýhodněné podmínky Stavebního spoření 55+ dosáhne klient, kterému je v době založení smlouvy minimálně 55 let. Může zvolit mezi cílovou částkou 200 a 500 tisíc korun, přičemž na účet vztahující se ke smlouvě o stavebním spoření musí do 4 měsíců vložit částku 2 tisíce, resp. 5 tisíc korun dle zvolené cílové částky. Cílovou částku je možné změnit po uplynutí 4 měsíců spoření.

Hlavní výhody produktu Stavební spoření 55+ 

  • Bez poplatku za sjednání smlouvy o stavebním spoření
  • Atraktivní úroková sazba 1,2 % p. a.
  • Bez poplatku za předčasné ukončení smlouvy o stavebním spoření při trvání smlouvy min. dva roky.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Stavební spoření má novou jedničku. Díky vánoční prémii

7. 11. 2022 | Petr Kielar | 2 komentáře

Stavební spoření má novou jedničku. Díky vánoční prémii

S blížícím se koncem roku přicházejí stavební spořitelny se zvýhodněnými nabídkami. U které teď nejlíp zhodnotíme vklady? Tady je listopadové porovnání.

Máte starší stavebko? Je to poklad, když chcete půjčit na bydlení

25. 10. 2022 | Petr Kielar | 1 komentář

Máte starší stavebko? Je to poklad, když chcete půjčit na bydlení

Třetina českých domácností může dosáhnout na výhodný úvěr ze stavebního spoření. Úrokové sazby u smluv sjednaných před rokem 2022 začínají na 2,99 % a končí (ano, končí!) na 4,50 %. celý článek

Pojištění vkladů kryje méně produktů, než si lidé myslí

17. 10. 2022 | Olga Skalková | 1 komentář

Pojištění vkladů kryje méně produktů, než si lidé myslí

Povědomí Čechů o ochraně jejich peněz v bankách, stavebních spořitelnách a družstevních záložnách za posledních pět let výrazně vzrostlo. Zatímco v roce 2017 vědělo o existenci zákonného... celý článek

Nejlepší stavební spoření v říjnu. Porovnali jsme nabídky

5. 10. 2022 | Petr Kielar | 2 komentáře

Nejlepší stavební spoření v říjnu. Porovnali jsme nabídky

Stavební spořitelny zvýšily úročení vkladů, odstranily vstupní poplatky a nabízejí bonusy za novou smlouvu. U které teď nejlíp zhodnotíte vklady?

Nejlepší stavební spoření v září. Porovnali jsme nabídky

7. 9. 2022 | Petr Kielar | 2 komentáře

Nejlepší stavební spoření v září. Porovnali jsme nabídky

Stavební spořitelny zvýšily úročení vkladů, odstranily vstupní poplatky a nabízejí bonusy za novou smlouvu. U které teď nejlíp zhodnotíte vklady?

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.