Jsme levnější než banky, přitom neriskujeme víc, chlubí se Zonky

| rubrika: Aktuality | 12. 8. 2019 10:50

Zatímco banky nabízejí spotřebitelské úvěry za průměrný úrok 8,37 procenta ročně, přes službu Zonky si lze půjčit v průměru za 7,16 procenta. Firma se tím pochlubila v dnešní zprávě, která zdůrazňuje výhody takzvané sdílené ekonomiky, P2P platforem a automatizace.

Sazba ohledně bank představuje takzvaný vážený průměr a vychází z oficiální statistiky ČNB z letošního června.

„Fakt, že cenu se daří snižovat zejména díky vyšší efektivitě, a nikoli akceptováním vyššího rizika, ukazuje srovnání průměrného podílu nesplácených spotřebitelských úvěrů. Zatímco na českém bankovním trhu činí aktuálně 4,21 %, u Zonky se pohyboval o polovinu níž, na úrovni 1,97 %,“ říká generální ředitel Zonky Pavel Novák.

„Podstatou většiny moderních platforem sdílené ekonomiky je, že velmi efektivně používají elektronické kanály a nástroje, jimiž propojují poptávku a nabídku. Díky tomu dosahují příznivých cen služeb,“ dodává Novák. Do velké míry lze podle něj automatizovat i hodnocení rizik. Zonky každou žádost o půjčku prověřuje a těm schváleným následně přiřadí úrokovou sazbu podle rizikovosti.

Zonky funguje od poloviny roku 2015. Snaží se působit jako služba, jejímž prostřednictvím „lidé půjčují lidem“ nezávisle na velkých finančních institucích. Za projektem však od začátku stojí splátková společnost Home Credit ze společnosti PPF. Ta financuje zhruba dvě třetiny poskytnutých půjček, zbytek jsou soukromí investoři.

Doporučujeme: Kam pro peníze? Žebříček ukazuje, na které půjčky si dát pozor

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.