Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Čas na povánoční úklid nevýhodných půjček. Zkuste je v novém roce konsolidovat

| rubrika: PR Článek | 8. 1. 2018
Jestli je některé období finančně náročné, jsou to rozhodně Vánoce. Tlak na nakupování dárků, vánočních ozdob, jídla a pití je ze všech stran. Lidé utrácejí ve velkém a mnohdy ani ne za své. Dojdou-li peníze, řeší nedostatek financí půjčkami. Co ale když „vánočně vystřízlivíme“ a zjistíme, že půjčit si nebylo správné řešení?

Před Vánoci nás shon semele, a tak nakupujeme, nakupujeme a nakupujeme. Často i na splátky a na úvěry. Češi v průměru za letošní Vánoce utratili 10 000 Kč, v mnoha rodinách jen 4000 Kč padly na stromeček a výzdobu. O vánočních svátcích jdou starosti stranou a veškeré problémy na nás dolehnou až v novém roce, kdy jedno z předsevzetí velmi často zní: „Začnu šetřit.“ Jenže šetřit s půjčkami na krku není vůbec snadné.

Řešte drahé půjčky v novém roce včas

Hrozíte-li se už na začátku ledna, kdy kromě alkoholového opojení odeznělo i opojení duchem Vánoc, pak se rozhodně nesnažte před svými finančními problémy zavírat oči. Pokud po silvestrovských oslavách zjistíte, že řádné a včasné splácení vánočních půjček pro vás bude problém, snažte se z nevýhodných dluhů udělat o trochu výhodnější.

Vysoká měsíční splátka, vysoká úroková sazba, vysoké poplatky a sankce, to vše lze snížit díky konsolidaci a refinancování. Zatímco konsolidaci využijete v případě dvou a více dluhů, refinancovat můžete jen jednu nevýhodnou půjčku.

Udělejte si povánoční úklid v půjčkách konsolidací

Jestliže jste si před Vánoci sjednali kreditní kartu na „výhodné“ nákupy, koupili dárky na splátky, půjčili si na nový telefon a nyní zjistili, že úvěr z kreditky nestihnete splatit v bezúročném období a už nyní vám chybí peníze na první splátku úvěru, pak finanční krizi rozhodně neřešte další půjčkou. Vezměte všechny svoje dluhy a slučte je do jednoho.

Konsolidace vám pomůže získat přehled nad dluhy a sníží vám poplatky za vedení několika úvěrových účtů. Navíc si lze vyjednat nové podmínky pro splácení, jako jsou například nižší měsíční splátka a nová doba splatnosti. V některých případech je možné konsolidací půjčenou sumu i navýšit.

Refinancujte nevýhodný vánoční úvěr

Nové výhodnější podmínky získáte i díky refinancování. Takzvaným převedením půjčky od stávající banky ke konkurenci si můžete vyjednat novou výši měsíční splátky, výhodnější úrokovou sazbu a novou dobu splatnosti. Navíc se zbavíte nesmyslných poplatků a v případě potřeby zažádáte i o navýšení půjčené sumy a pojištění schopnosti splácet.

Refinancování stejně jako konsolidaci nabízí řada bank, při výběru buďte opatrní. K porovnávání nabídek jednotlivých poskytovatelů vám může pomoci internetový srovnávač z finančního portálu www.pujcka.co, kde najdete i další užitečné články týkající se například zásad bezpečného úvěrování a dočtete se řadu tipů, jak správně spořit a vytvořit si finanční rezervu.

Vytisknout

Líbil se vám článek?

+4
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK