Černá Hora: Řídit bez trička či košile zakázáno

| rubrika: Příloha | 25. 6. 2008

Za vjezd motorovým vozidlem do Černé Hory se vybírá od letošního 15. června jednorázový tak zvaný ekologický poplatek. Za motorové vozidlo do devíti míst včetně řidiče se platí 10 eur. Od 15. června 2008 platí v Černé Hoře zákaz dovážení mléčných a masných výrobků.

Rychlost a alkohol

Nejvyšší povolená rychlost v obci je 50 km/h, mimo obec 80 km/h, dálnice zatím v Černé Hoře nejsou. Zpoplatněn je průjezd tunelem Sozina mezi Podgoricí a Jadranem, kdy jedna cesta přijde na 2,5 eur.

Povolený obsah alkoholu v krvi je 0,5 promile.

Je nutné mít stále i přes den rozsvícená potkávací světla. Zakázáno je, aby řidič používal mobilní telefon během jízdy a řídil bez oblečení horní části těla.

Pokuta za překročení rychlosti o 20 km/h se pohybuje v přepočtu od 20 eur, za projetí na červenou rovněž od 20 eur a za jízdu pod vlivem alkoholu nad povolený limit je pokuta od 60 eur.

Policie může odebrat řidičský průkaz při překročení rychlosti v obci o 30 km/h a o 50 km/h mimo obec.

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.