Pět miliard za půl roku. Trinity Bank vychází sázka na vysoký úrok

jih | rubrika: Aktuality | 2. 7. 2019 10:07
Pět miliard za půl roku. Trinity Bank vychází sázka na vysoký úrok
Radomír Lapčík
Zdroj: Trinity Bank

Trinity Bank za prvního půl roku svého fungování na bankovním trhu získala přes 5000 nových klientů a nabrala celkem pět miliard korun na vkladech. Bance se daří růst s jednoduchým principem: láká na nadprůměrně úročený spořicí účet, na kterém je nyní úrok 1,58 procenta a nabrané peníze pak dále půjčuje firmám.

Kromě toho, že nabízí vysoké úroky na spoření, je Trinity Bank specifická tím, že zatím nemá platební karty. „Když máte švýcarskou banku, kam klienti primárně peníze ukládají, tak kartu nepotřebují. Mají to vyřešené u někoho jiného. Samozřejmě, že karty mít budeme, nejpozději příští rok. Při naší velikosti jsou ale karty detail,“ vysvětloval to v rozhovoru s webem Peníze.cz Radomír Lapčík, předseda dozorčí rady a zakladatel Trinity Bank.

„Nejsme klasická retailová a transakční banka. My jsme banka spořicí. Klienti mají karty jinde, u nás chtějí hlavně dobře spořit,“ dodal.

Trinity Bank má za sebou už více jak 23letou historii. Do konce roku 2018 fungovala jako záložna pod názvem Moravský peněžní ústav. Loni získala bankovní licenci od centrální banky a od letošního ledna podniká pod názvem Trinity Bank.

Tip: Moneta začala oficiálně nabízet spořicí účet se dvěma procenty

„Od počátku roku se nám podařilo představit a etablovat na trhu novou značku, lidé nás znají a zájem o naše služby je veliký. Naši bankéři pracují naplno, a přestože si dnes mnoho lidí zakládá účty on-line, posilujeme průběžně naši personální základnu. Trinity Bank za půl roku vyrostla o polovinu, je to výborný výsledek,“ říká Lapčík.

Trinity Bank je malou bankou s bilanční sumou k poslednímu červnu ve výši 13,6 miliardy korun. Klientů měla ke stejnému datu 14 776.

Už jste to četli? Sázíme na dobré spoření. Karty jsou detail, říká šéf nové banky

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Spořicí účty mají novou jedničku. Velký přehled

3. 9. 2021 | Petr Kučera | 15 komentářů

Spořicí účty mají novou jedničku. Velký přehled

Úroky u nejlepších spořicích účtů zamířily po delší době aspoň trochu nahoru. Nové porovnání poradí, kam se teď podívat. A jak ochránit úspory před inflací líp.

Kdo spoří, shoří. Kovanda o rychlé cestě do chudoby

17. 8. 2021 | Lukáš Kovanda | 90 komentářů

Kdo spoří, shoří. Kovanda o rychlé cestě do chudoby

Kdo chtěl v roce 1995 „žít z úroků“, mohl vložit na vkladní knížku přibližně dvacetinásobek tehdejší průměrné roční mzdy. Dnes by nestačil ani tisícinásobek té současné. Komentář Lukáše... celý článek

Běžný účet láká na úrok, který překoná spořicí účty

16. 8. 2021 | Petr Kučera | 11 komentářů

Běžný účet láká na úrok, který překoná spořicí účty

Spoření v bance bez závazků má nového krále. Kromě nejvyššího úroku nabízí i další výhody. Na inflaci přesto zdaleka nestačí.

Trinity zvyšuje úrok na spoření, má ale podmínky

10. 8. 2021 | Petr Kučera

Trinity zvyšuje úrok na spoření, má ale podmínky

Trinity Bank láká na „narozeninový bonus“, díky němuž může úrok na spořicím účtu stoupnout na 0,58 %. Podmínkou je uložit si na něj aspoň 100 tisíc korun. Zmíněnou sazbou se pak bude... celý článek

Čtvrtina Čechů nemá rezervu, když přijde o příjem

26. 7. 2021 | Petr Kučera | 13 komentářů

Čtvrtina Čechů nemá rezervu, když přijde o příjem

Pro případ ztráty pravidelného příjmu má více než třetina Čechů (35 %) finanční rezervu na čtyř a více měsíců. Pětina lidí (20 %) by vydržela přinejmenším sedm měsíců. Ukázal to průzkum... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.