Pět miliard za půl roku. Trinity Bank vychází sázka na vysoký úrok

| rubrika: Aktuality | 2. 7. 2019 10:07

Trinity Bank za prvního půl roku svého fungování na bankovním trhu získala přes 5000 nových klientů a nabrala celkem pět miliard korun na vkladech. Bance se daří růst s jednoduchým principem: láká na nadprůměrně úročený spořicí účet, na kterém je nyní úrok 1,58 procenta a nabrané peníze pak dále půjčuje firmám.

Kromě toho, že nabízí vysoké úroky na spoření, je Trinity Bank specifická tím, že zatím nemá platební karty. „Když máte švýcarskou banku, kam klienti primárně peníze ukládají, tak kartu nepotřebují. Mají to vyřešené u někoho jiného. Samozřejmě, že karty mít budeme, nejpozději příští rok. Při naší velikosti jsou ale karty detail,“ vysvětloval to v rozhovoru s webem Peníze.cz Radomír Lapčík, předseda dozorčí rady a zakladatel Trinity Bank.

„Nejsme klasická retailová a transakční banka. My jsme banka spořicí. Klienti mají karty jinde, u nás chtějí hlavně dobře spořit,“ dodal.

Trinity Bank má za sebou už více jak 23letou historii. Do konce roku 2018 fungovala jako záložna pod názvem Moravský peněžní ústav. Loni získala bankovní licenci od centrální banky a od letošního ledna podniká pod názvem Trinity Bank.

Tip: Moneta začala oficiálně nabízet spořicí účet se dvěma procenty

„Od počátku roku se nám podařilo představit a etablovat na trhu novou značku, lidé nás znají a zájem o naše služby je veliký. Naši bankéři pracují naplno, a přestože si dnes mnoho lidí zakládá účty on-line, posilujeme průběžně naši personální základnu. Trinity Bank za půl roku vyrostla o polovinu, je to výborný výsledek,“ říká Lapčík.

Trinity Bank je malou bankou s bilanční sumou k poslednímu červnu ve výši 13,6 miliardy korun. Klientů měla ke stejnému datu 14 776.

Už jste to četli? Sázíme na dobré spoření. Karty jsou detail, říká šéf nové banky

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.