Pět miliard za půl roku. Trinity Bank vychází sázka na vysoký úrok

jih | rubrika: Aktuality | 2. 7. 2019
Pět miliard za půl roku. Trinity Bank vychází sázka na vysoký úrok
Radomír Lapčík
Zdroj: Trinity Bank

Trinity Bank za prvního půl roku svého fungování na bankovním trhu získala přes 5000 nových klientů a nabrala celkem pět miliard korun na vkladech. Bance se daří růst s jednoduchým principem: láká na nadprůměrně úročený spořicí účet, na kterém je nyní úrok 1,58 procenta a nabrané peníze pak dále půjčuje firmám.

Kromě toho, že nabízí vysoké úroky na spoření, je Trinity Bank specifická tím, že zatím nemá platební karty. „Když máte švýcarskou banku, kam klienti primárně peníze ukládají, tak kartu nepotřebují. Mají to vyřešené u někoho jiného. Samozřejmě, že karty mít budeme, nejpozději příští rok. Při naší velikosti jsou ale karty detail,“ vysvětloval to v rozhovoru s webem Peníze.cz Radomír Lapčík, předseda dozorčí rady a zakladatel Trinity Bank.

„Nejsme klasická retailová a transakční banka. My jsme banka spořicí. Klienti mají karty jinde, u nás chtějí hlavně dobře spořit,“ dodal.

Trinity Bank má za sebou už více jak 23letou historii. Do konce roku 2018 fungovala jako záložna pod názvem Moravský peněžní ústav. Loni získala bankovní licenci od centrální banky a od letošního ledna podniká pod názvem Trinity Bank.

Tip: Moneta začala oficiálně nabízet spořicí účet se dvěma procenty

„Od počátku roku se nám podařilo představit a etablovat na trhu novou značku, lidé nás znají a zájem o naše služby je veliký. Naši bankéři pracují naplno, a přestože si dnes mnoho lidí zakládá účty on-line, posilujeme průběžně naši personální základnu. Trinity Bank za půl roku vyrostla o polovinu, je to výborný výsledek,“ říká Lapčík.

Trinity Bank je malou bankou s bilanční sumou k poslednímu červnu ve výši 13,6 miliardy korun. Klientů měla ke stejnému datu 14 776.

Už jste to četli? Sázíme na dobré spoření. Karty jsou detail, říká šéf nové banky

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Nejlepší spořicí účty v novém roce. Tady jsou žebříčky

24. 1. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Nejlepší spořicí účty v novém roce. Tady jsou žebříčky

Jak co nejlíp ochránit úspory před inflací, když je potřebujete mít snadno po ruce a nechcete zkusit investice? Porovnali jsme lednové nabídky spořicích účtů a termínovaných vkladů. celý článek

Nejlepší spoření už začíná sedmičkou. Nové porovnání

8. 12. 2022 | Petr Kučera

Nejlepší spoření už začíná sedmičkou. Nové porovnání

Jak co nejlíp ochránit úspory před inflací, když je potřebujete mít snadno po ruce a nechcete zkusit investice? Máme aktuální žebříčky spořicích účtů a termínovaných vkladů.

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

28. 11. 2022 | Olga Skalková | 3 komentáře

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

Moneta zůstává jednou z mála bank, která má hotovostní pokladny na všech pobočkách, nabízí i směnárnu. Plánuje jejich omezení? Kdy spustí platby na číslo mobilu, společné vkladomaty... celý článek

Úrok vyšší než Tatry. Nejlepší spořicí účet ale komplikuje daň

15. 11. 2022 | Petr Kučera | 4 komentáře

Úrok vyšší než Tatry. Nejlepší spořicí účet ale komplikuje daň

S nejvyšším úrokem na spořicím účtu přichází nováček ze Slovenska. Prozkoumali jsme jeho nabídku a porovnali ji s konkurencí.

Úrokové sazby nezměníme, rozhodla ČNB. Dál chce bránit korunu

3. 11. 2022 | Petr Kučera | 1 komentář

Úrokové sazby nezměníme, rozhodla ČNB. Dál chce bránit korunu

Bankovní rada České národní banky na svém dnešním jednání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba tak zůstává na 7 %, diskontní sazba na 6 % a lombardní... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.