Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Co dělají české banky přímo pro seniory

| rubrika: Co se děje | 27. 1. 2009
Co dělají české banky přímo pro seniory
Kolik mají jednotlivé banky klientů-seniorů je obtížné zjistit. Někde to nechtějí uvádět nebo tato čísla prý nesledují. Stejně tak ani necítí potřebu zabývat se specifickými potřebami seniorů. Nabízejí jim zpravidla to samé a stejným způsobem jako ostatním klientům. Přinášíme zde jejich odpovědi na to, co pro seniory dělají.
BANKAKolik klientů seniorů má bankaCo dělá banka speciálního pro seniory/ co případně doporučuje
Poštovní spořitelna23% z celkového počtu klientů jsou lidé starší 61 letNabízí postžirový účet SENIOR, který je poplatkově zvýhodněný od 55 let.
Převod účtu je automatický při splnění podmínky věku a bezhotovostního převodu důchodové dávky na účet.
Komerční bankaInformace o věkové struktuře klientů banka nesděluje.Nemá speciální nabídku pro seniory.
Nabídka pro občany je dostatečně široká a mohou si z ní vybrat všechny věkové skupiny.
Pro zhodnocení doporučují Spořící konto nebo Garantovaný vklad, pro běžný účet doporučují některý z pěti účtů ze své nabídky.
UniCreditBank Nemají aktuální údajeNemá speciální nabídku pro seniory.
Seniorům bez internetu banka nabízí Telebanking, který je k dispozici od 7-22h pro pasivní a aktivní služby, zahraniční platební styk a termínované vklady.

Seniorům doporučují spořící produkty či konzervativní formy investování (termínované vklady,HZL) a pro méně aktivní klienty (konto Pohoda).
+ u konta je zdarma debetní karta pro výběr z bankomatů UB v ČR i zahraničí zdarma.
ČSOBNevede si statistiky k počtům klientů starších 60 let ani jaké využívají účty.Nemá speciální produkty ani služby pro seniory.
Pouze, pokud senior, stejně jako i jiný klient, v bance zhodnocuje více než 1 milion korun, dostane Ekluzivní konto zdarma.
Česká spořitelnaZhruba 20% klientůOd 65 let poskytují zvýhodněné poplatkování při výběru hotovosti na přepážce.
Banka nabízí základní nastavení Osobního účtu s minimem funkcí za 29 korun.
Podporují - Charitu ČR, která provozuje střediska s ošetřovatelskými a pečovatelskými službami a domovy pokojného stáří, Život 90 (obč.sdružení) a vzdělávání seniorů.
RaiffeisenbankBanka neuvedla.Nemá speciální produkty ani služby pro seniory a ani nezvažuje jejich
zavedení v blízké budoucnosti.
Jakéholiv klienta je banka ale schopná obsloužit na pobočce nebo přes bezplatnou telefonní linku. Jako základní účet nabízejí eKonto, klientům bez internetbankingu doporučují standardní běžný účet nebo Kompletkonto.
OberbankPoměr klientů starších 60 let činí cca desetinu.Nemá speciální produkty ani služby pro seniory.

Klienti v důchodovém věku mohou využívat poradců a všechny bankovní produkty, zejména Žirokonto v CZK i cizích měnách, platební karty Maestro či MasterCard Standard, nejčastěji využívají konzervativní vkladové produkty pro efektivní zhodnocení vložených finančních prostředků - Spořící účet Speciál, Spořící účet Limit, Termínovaný vklad TOP Jistota.
Zdroj: Banky
  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+4
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK