Co dělají české banky přímo pro seniory

Věra Tůmová | rubrika: Co se děje | 27. 1. 2009
Co dělají české banky přímo pro seniory
Kolik mají jednotlivé banky klientů-seniorů je obtížné zjistit. Někde to nechtějí uvádět nebo tato čísla prý nesledují. Stejně tak ani necítí potřebu zabývat se specifickými potřebami seniorů. Nabízejí jim zpravidla to samé a stejným způsobem jako ostatním klientům. Přinášíme zde jejich odpovědi na to, co pro seniory dělají.
BANKAKolik klientů seniorů má bankaCo dělá banka speciálního pro seniory/ co případně doporučuje
Poštovní spořitelna23% z celkového počtu klientů jsou lidé starší 61 letNabízí postžirový účet SENIOR, který je poplatkově zvýhodněný od 55 let.
Převod účtu je automatický při splnění podmínky věku a bezhotovostního převodu důchodové dávky na účet.
Komerční bankaInformace o věkové struktuře klientů banka nesděluje.Nemá speciální nabídku pro seniory.
Nabídka pro občany je dostatečně široká a mohou si z ní vybrat všechny věkové skupiny.
Pro zhodnocení doporučují Spořící konto nebo Garantovaný vklad, pro běžný účet doporučují některý z pěti účtů ze své nabídky.
UniCreditBank Nemají aktuální údajeNemá speciální nabídku pro seniory.
Seniorům bez internetu banka nabízí Telebanking, který je k dispozici od 7-22h pro pasivní a aktivní služby, zahraniční platební styk a termínované vklady.

Seniorům doporučují spořící produkty či konzervativní formy investování (termínované vklady,HZL) a pro méně aktivní klienty (konto Pohoda).
+ u konta je zdarma debetní karta pro výběr z bankomatů UB v ČR i zahraničí zdarma.
ČSOBNevede si statistiky k počtům klientů starších 60 let ani jaké využívají účty.Nemá speciální produkty ani služby pro seniory.
Pouze, pokud senior, stejně jako i jiný klient, v bance zhodnocuje více než 1 milion korun, dostane Ekluzivní konto zdarma.
Česká spořitelnaZhruba 20% klientůOd 65 let poskytují zvýhodněné poplatkování při výběru hotovosti na přepážce.
Banka nabízí základní nastavení Osobního účtu s minimem funkcí za 29 korun.
Podporují - Charitu ČR, která provozuje střediska s ošetřovatelskými a pečovatelskými službami a domovy pokojného stáří, Život 90 (obč.sdružení) a vzdělávání seniorů.
RaiffeisenbankBanka neuvedla.Nemá speciální produkty ani služby pro seniory a ani nezvažuje jejich
zavedení v blízké budoucnosti.
Jakéholiv klienta je banka ale schopná obsloužit na pobočce nebo přes bezplatnou telefonní linku. Jako základní účet nabízejí eKonto, klientům bez internetbankingu doporučují standardní běžný účet nebo Kompletkonto.
OberbankPoměr klientů starších 60 let činí cca desetinu.Nemá speciální produkty ani služby pro seniory.

Klienti v důchodovém věku mohou využívat poradců a všechny bankovní produkty, zejména Žirokonto v CZK i cizích měnách, platební karty Maestro či MasterCard Standard, nejčastěji využívají konzervativní vkladové produkty pro efektivní zhodnocení vložených finančních prostředků - Spořící účet Speciál, Spořící účet Limit, Termínovaný vklad TOP Jistota.
Zdroj: Banky

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Banky: produkty pro mladé ano, pro seniory ne

27. 1. 2009 | Věra Tůmová | 11 komentářů

Banky: produkty pro mladé ano, pro seniory ne

Přes dva miliony Čechů je nyní starších 60 let. Pro tuzemské banky to je asi malá klientská základna. Se speciálními produkty pro seniory se zrovna nepředhánějí, zatímco produkty pro... celý článek

Banky na české seniory příliš nemyslí

20. 1. 2009 | Věra Tůmová | 3 komentáře

Banky na české seniory příliš nemyslí

Starších lidí v Česku přibývá, banky o ně ale příliš zájem neprojevují. Operace i informace jsou spíše orientované na mladé klienty. Kdo není na internetu, působí na úředníky jako exot.... celý článek

České banky očima důchodkyně: Nerozumí nám!

20. 1. 2009 | Marie Žežulková | 12 komentářů

České banky očima důchodkyně: Nerozumí nám!

Na důchodce, který neumí pracovat s počítačem a internetem, banky moc připravené nejsou. Sice mají i speciální produkty pro seniory, moc je ale nenabízejí. Bankovní úředníci si evidentně... celý článek

Jaké účty banky doporučily důchodcům

20. 1. 2009 | Věra Tůmová | 6 komentářů

Jaké účty banky doporučily důchodcům

V uplynulých několika dnech naše spolupracovnice obešla v rámci mystery shoppingu účtů pro seniory pobočky tuzemských šesti bank. Přinášíme přehled toho, co jí v bankách doporučili. celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.