Kdo vlastní pojišťovny a které jsou české. Přehled
28. 3. 2022 | Jana Divinová | 9 komentářů

Komu patří pojišťovny v Česku? Projděte si přehled vlastníků a jejich stručnou historii.
Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP) zahájila ostrý provoz asistované prohlídky vozidla technikem na dálku. Klienti už díky tomu nemusejí přijet osobně při sjednání havarijního pojištění či prohlídky poškození auta.
V pilotním provozu od začátku letošního roku prověřila ČPP na dálku už stovky vozidel. „Technik společnosti Global Expert kontaktuje klienta a nabídne mu možnost videoprohlídky. V domluveném termínu klientovi zavolá, ověří si jeho přítomnost u vozidla a následně zašle prostřednictvím SMS odkaz na příslušnou internetovou stránku, díky které se propojí videohovorem,“ vysvětluje Bořek Těžký, ředitel úseku likvidací neživotního pojištění.
Technik na dálku instruuje klienta, na co přesně a z jaké vzdálenosti zaměřit mobilní telefon, aby mohl provést fotodokumentaci, včetně kontroly VINu či tachometru a výbavy vozidla. Po celou dobu videoprohlídky klient musí mít stabilní připojení k internetu. Celý proces trvá přibližně deset minut. Po uzavření internetové stránky s video prohlídkou jsou klientem povolené přístupy navráceny do původního stavu před prohlídkou.
Klienti, kteří dávají přednost klasické prohlídce, si mohou i nadále domluvit nafocení vozidla technikem.
Podobnou inovaci od letoška nabízí i Kooperativa, která je stejně jako ČPP součástí Vienna Insurance Group. Už před rokem spustila Generali Česká pojišťovna videoprohlídky jak pro likvidaci škod z autopojištění, tak pro škody z pojištění majetku. Uniqa loni přišla s videoprohlídkou v pojištění domů a domácností. Další pojišťovny nabízejí sjednání autopojištění nebo nahlášení škody přes aplikaci.
Sdílejte článek, než ho smažem