Uniqa zakončila fúzi s Axou, je pátá mezi pojišťovnami

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 1. 9. 2021 17:00
Uniqa zakončila fúzi s Axou, je pátá mezi pojišťovnami

Zdroj: josefkubes/Shutterstock

Sloučením Axa pojišťovny a Axa životní pojišťovny do Uniqa pojišťovny se k poslednímu srpnovému dni završila integrace obou skupin. Pojišťovna Uniqa se díky posílení stává pětkou na českém trhu s tržním podílem skoro osm procent, na Slovensku si upevnila pozici čtyřky s podílem přes 10 procent.

Pobočky Axa se přejmenovaly na Uniqa už v lednu, stejně jako penzijní a investiční společnost. Pojišťovny sice měly od února jednotné vedení, s formálním sloučení ale musely čekat na souhlas regulátora.

Transakci za zhruba miliardu eur oznámil mateřský koncern se sídlem ve Vídni loni v únoru, dokončil ji loni v říjnu. Uniqa převzala dceřiné společnosti Axa v Česku, Polsku a na Slovensku. Jen v Česku tím získala zhruba 800 tisíc nových zákazníků. Dvě třetiny z toho jsou klienti pojišťovny, zbylá třetina penzijní společnosti.

Značka Axa nicméně z Česka neodchází úplně. Dál v Česku zůstává na trhu cestovního pojištění, které zde nabízí pobočka Axa Assistance z Belgie. „Tu jedinou ze zdejšího trhu jsme nepřevzali. Takže na trhu cestovního pojištění se značka Axa v Česku bude dál objevovat,“ řekl v podzimním rozhovoru Martin Žáček, generální ředitel Uniqa v Česku a na Slovensku.

Všichni klienti zanikajících společností se automaticky stávají klienty společnosti Uniqa pojišťovny. „Tato změna nemá žádný vliv na trvání či obsah pojistných smluv nebo pojistné podmínky platné v Česku a na Slovensku. Veškeré závazky zůstávají v platnosti tak, jak si je klienti sjednali. V případě pojistné události se klienti mohou spolehnout, že tato bude řádně vyřešena nástupnickou Uniqa pojišťovnou plně v souladu s platnou pojistnou smlouvou,“ ujišťuje Žáček.

Hrajte na jistotu

Pod bus
Zdroj: Shutterstock

Dobré pojištění může být k nezaplacení. Rádi vám pomůžeme vybrat.

„Všechny společnosti, jichž se fúze týká, už delší dobu intenzivně spolupracují a hledají synergie a to nejlepší, aby cílová společnost nabídla ten nejkvalitnější servis. Sloučení pojišťoven přináší klientům nové možnosti, ale neznamená pro jejich existující smlouvy žádnou změnu. Nemusí podnikat žádné kroky a my garantujeme dodržení podmínek jejich pojištění. Pokud by se o tom chtěli sami přesvědčit nebo se na něco zeptat, doporučujeme oslovit finančního poradce, jenž pojistnou smlouvu sjednal,“ dodává Žáček.

V čele nového představenstva stojí generální ředitel Martin Žáček, který vede českou Uniqa od roku 2008 a od roku 2014 také sesterskou akciovou společnost na Slovensku (tam bude Uniqa nově působit jako organizační složka, tedy pobočka české pojišťovny).

V představenstvu pojišťovny jsou další čtyři manažeři původem z Uniqa: Lucie Urválková (místopředsedkyně, finance), Martin Rotkovský (firemní a afinitní klienti), Marek Bártek (retail) a Rastislav Havran (operace a IT). Ze skupiny Axa se do představenstva dostali Anna Podgornaya (HR, brand a komunikace) a Peter Socha (bankopojištění). Předsedou dozorčí rady Uniqa pojišťovny je Robert Gauci, dříve šéf skupiny Axa v Česku a na Slovensku.

Uniqa při dokončení integrace uvedla i další aktuální čísla. V Česku a na Slovensku je „finančním partnerem“ pro více než tři miliony lidí. Objem ročního předepsaného pojistného (v součtu za obě země) přesahuje 18 miliard korun.

Uniqa provozuje tři penzijní společnosti: jednu v Česku (třetí pilíř) a dvě na Slovensku (druhý a třetí pilíř). Na důchod si s ní spoří přibližně 730 tisíc lidí. Tržní podíl české Uniqa penzijní společnosti je asi 9,4 %, na Slovensku má ještě silnější pozici (Uniqa DSS 26,2 %, Uniqa DDS 14,9 %).

Do podílových fondů s Uniqa investiční společností investovalo 176 tisíc lidí, objem majetku v podílových fondech pod správou je téměř 17 miliard korun.

Celková aktiva skupiny Uniqa v Česku a na Slovensku přesahují 200 miliard korun.

Pro značku Uniqa v Česku a na Slovensku pracuje asi 1400 zaměstnanců, další skoro tři tisíce lidí pak jako interní a externí distribuce (pracovníci v obchodě).

Rakouská skupina Uniqa Insurance Group je aktivní na 18 evropských trzích, zaměstnává na 22 tisíc pracovníků a obsluhuje více než 15 milionů klientů. V portfoliu má na 21 milionů smluv.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Přezutí do pěti minut, nebo zdarma, chystá Direct auto

20. 10. 2021 | Petr Kučera | 1 komentář

Přezutí do pěti minut, nebo zdarma, chystá Direct auto

Skupina Direct koupila další autocentrum – K.E.I. v brněnských Vinohradech. Zařadí ho do své nově vznikající sítě Direct auto, do které předtím koupila pražské firmy NH Car a Autotrio... celý článek

Mallpay dá k nákupu delší záruku a pojištění, ruší paušál

19. 10. 2021 | Petr Kučera

Mallpay dá k nákupu delší záruku a pojištění, ruší paušál

Tříletá záruka a pojištění proti krádeži nebo rozbití nákupu. Platební služba Mallpay přichází s dalším vylepšením své karty. A místo čtyř „tarifů“ nově nabízí jenom dva – oba zdarma. celý článek

MetLife má nového šéfa pro Česko a Slovensko

7. 10. 2021 | Petr Kučera

MetLife má nového šéfa pro Česko a Slovensko

Pojišťovna MetLife má od října nového generálního ředitele pro Česko a Slovensko. Stal se jím dosavadní finanční ředitel Pavol Dorčák.

Direct pojišťovna je opět plně v rukou jejího šéfa

29. 9. 2021 | Jiří Hovorka

Direct pojišťovna je opět plně v rukou jejího šéfa

Pojišťovna Direct po třech a půl letech opět stoprocentně patří skupině Vigo Investments Pavla Řeháka, který je zároveň předsedou představenstva pojišťovny.

Kapitol má nového obchodního ředitele

27. 9. 2021 | Petr Kučera | 1 komentář

Kapitol má nového obchodního ředitele

Obchodním ředitelem společnosti Kapitol se od září stal Petr Kříž. Přišel z Generali České pojišťovny, kde zastával funkci ředitele útvaru externí distribuce.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.