Fincentrum a Swiss Life Select se sloučí, tři šéfové končí

| rubrika: Aktuality | 1. 8. 2019 19:30

Necelý rok po akvizici společnosti Fincentrum švýcarskou skupinou Swiss Life dojde ke sloučení aktivit skupiny v České republice pod jednu společnost. Dosud působily na českém trhu samostatně.

Tuzemské společnosti Fincentrum a Swiss Life Select Česká republika se sloučí k 1. září 2019, uvedly v dnešní zprávě. Nově vzniklá akciová společnost se bude jmenovat Fincentrum & Swiss Life Select.

Obě obchodní značky a poradenské sítě ale zůstanou zachovány. Klienti tak budou moci i po fúzi řešit své finanční potřeby s poradcem, na kterého jsou zvyklí.

Fincentrum poskytuje finanční poradenství v oblasti pojištění, investicí a úvěrů na bydlení v Česku i na Slovensku, patří k největším zprostředkovatelům na trhu. V roce 2000 ji založili Petr Stuchlík a Martin Nejedlý. Swiss Life Select nabízí investice a služby s vysokou přidanou hodnotou pro movité klienty – tradice této evropské finanční skupiny sahá do roku 1857, na český trh vstoupila v roce 2013.

„Naší ambicí je, aby nově vzniklá společnost hrála prim v celém středoevropském regionu,“ říká Karel Šulc, generální ředitel Swiss Life Select Česká republika.

Web E15.cz dnes napsal, že náraz dvou zcela odlišných firemních struktur a nesoulad priorit špiček obou větví spojeného byznysu přiměl k odchodu hned trio zemských ředitelů Fincentra. Firma v oficiálním prohlášení uvedla, že ke konci července ukončila spolupráci se třemi zemskými řediteli, kteří podle ní jednali proti jejím zájmům, protože usilovali o odvedení části poradenské sítě a ztratili důvěru managementu i akcionáře společnosti.

Už jste četli?

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.