Fincentrum a Swiss Life Select se sloučí, tři šéfové končí

pk | rubrika: Aktuality | 1. 8. 2019

Necelý rok po akvizici společnosti Fincentrum švýcarskou skupinou Swiss Life dojde ke sloučení aktivit skupiny v České republice pod jednu společnost. Dosud působily na českém trhu samostatně.

Tuzemské společnosti Fincentrum a Swiss Life Select Česká republika se sloučí k 1. září 2019, uvedly v dnešní zprávě. Nově vzniklá akciová společnost se bude jmenovat Fincentrum & Swiss Life Select.

Obě obchodní značky a poradenské sítě ale zůstanou zachovány. Klienti tak budou moci i po fúzi řešit své finanční potřeby s poradcem, na kterého jsou zvyklí.

Fincentrum poskytuje finanční poradenství v oblasti pojištění, investicí a úvěrů na bydlení v Česku i na Slovensku, patří k největším zprostředkovatelům na trhu. V roce 2000 ji založili Petr Stuchlík a Martin Nejedlý. Swiss Life Select nabízí investice a služby s vysokou přidanou hodnotou pro movité klienty – tradice této evropské finanční skupiny sahá do roku 1857, na český trh vstoupila v roce 2013.

„Naší ambicí je, aby nově vzniklá společnost hrála prim v celém středoevropském regionu,“ říká Karel Šulc, generální ředitel Swiss Life Select Česká republika.

Web E15.cz dnes napsal, že náraz dvou zcela odlišných firemních struktur a nesoulad priorit špiček obou větví spojeného byznysu přiměl k odchodu hned trio zemských ředitelů Fincentra. Firma v oficiálním prohlášení uvedla, že ke konci července ukončila spolupráci se třemi zemskými řediteli, kteří podle ní jednali proti jejím zájmům, protože usilovali o odvedení části poradenské sítě a ztratili důvěru managementu i akcionáře společnosti.

Už jste četli?

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

NN má nového ředitele pro Česko

26. 1. 2023 | redakce Peníze.CZ

NN má nového ředitele pro Česko

Generálním ředitelem NN v České republice bude k 1. dubnu 2023 jmenován dvaačtyřicetiletý Yoram Schwarz. Po získání nezbytných regulatorních souhlasů vystřídá v čele NN pojišťovny a... celý článek

Česká podnikatelská pojišťovna má nového šéfa

3. 1. 2023 | redakce Peníze.CZ

Česká podnikatelská pojišťovna má nového šéfa

Novým předsedou představenstva České podnikatelské pojišťovny (ČPP) se stal Pavel Wiesner, dosavadní ředitel úseku podnikatelských rizik. Ve funkci nahradil dlouholetého šéfa Jaroslava... celý článek

Kdo kanálu víko krade, sám do něj padá! Perličky z pojišťoven

30. 12. 2022 | Gabriel Pleska

Kdo kanálu víko krade, sám do něj padá! Perličky z pojišťoven

Stala se vám krajně nepříjemná věc, voláte do pojišťovny – a na druhém konci se někdo začne smát! Samozřejmě, je to skandál. Pojišťovna má zaměstnávat výhradně lidi s nulovým smyslem... celý článek

Zemřel Jaroslav Besperát, šéf České podnikatelské pojišťovny

20. 12. 2022 | redakce Peníze.CZ

Zemřel Jaroslav Besperát, šéf České podnikatelské pojišťovny

Jaroslav Besperát, předseda představenstva České podnikatelské pojišťovny (ČPP), náhle zemřel. Pojišťovna to oznámila na svém webu.

Asistenční služby v krizi neškrtáme

15. 12. 2022 | Lucie Weissová

Asistenční služby v krizi neškrtáme

Když se vám na dálnici porouchá auto, povinné ručení na pomoc nepřispěchá. V takové chvíli se hodí kvalitní asistenční služby, za které si však připlatíte až kolem tisícovky ročně.... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.