Fincentrum a Swiss Life Select se sloučí, tři šéfové končí

pk | rubrika: Aktuality | 1. 8. 2019

Necelý rok po akvizici společnosti Fincentrum švýcarskou skupinou Swiss Life dojde ke sloučení aktivit skupiny v České republice pod jednu společnost. Dosud působily na českém trhu samostatně.

Tuzemské společnosti Fincentrum a Swiss Life Select Česká republika se sloučí k 1. září 2019, uvedly v dnešní zprávě. Nově vzniklá akciová společnost se bude jmenovat Fincentrum & Swiss Life Select.

Obě obchodní značky a poradenské sítě ale zůstanou zachovány. Klienti tak budou moci i po fúzi řešit své finanční potřeby s poradcem, na kterého jsou zvyklí.

Fincentrum poskytuje finanční poradenství v oblasti pojištění, investicí a úvěrů na bydlení v Česku i na Slovensku, patří k největším zprostředkovatelům na trhu. V roce 2000 ji založili Petr Stuchlík a Martin Nejedlý. Swiss Life Select nabízí investice a služby s vysokou přidanou hodnotou pro movité klienty – tradice této evropské finanční skupiny sahá do roku 1857, na český trh vstoupila v roce 2013.

„Naší ambicí je, aby nově vzniklá společnost hrála prim v celém středoevropském regionu,“ říká Karel Šulc, generální ředitel Swiss Life Select Česká republika.

Web E15.cz dnes napsal, že náraz dvou zcela odlišných firemních struktur a nesoulad priorit špiček obou větví spojeného byznysu přiměl k odchodu hned trio zemských ředitelů Fincentra. Firma v oficiálním prohlášení uvedla, že ke konci července ukončila spolupráci se třemi zemskými řediteli, kteří podle ní jednali proti jejím zájmům, protože usilovali o odvedení části poradenské sítě a ztratili důvěru managementu i akcionáře společnosti.

Už jste četli?

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

S věkem přichází kromě zkušeností i stáří. Češi se bojí ztráty soběstačnosti

26. 2. 2024 | Michal Korejs

S věkem přichází kromě zkušeností i stáří. Češi se bojí ztráty soběstačnosti

Život lidí v Česku se prodlužuje. V důchodu tak velmi pravděpodobně strávíme až o 10 let víc než naši prarodiče. Zní to jako pozitivní zpráva. Dlouhověkost ale s sebou přináší i obavy.... celý článek

Dálniční známku už máte? Pozor na předražené e-shopy

19. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Dálniční známku už máte? Pozor na předražené e-shopy

Když si koupíte elektronickou dálniční známku mimo oficiální státní web eDalnice.cz, může se vám výrazně prodražit. Opakovaně na to upozorňuje na to ministerstvo dopravy spolu s Českou... celý článek

Největší pojišťovny v Česku. Žebříčky za rok 2023

14. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Největší pojišťovny v Česku. Žebříčky za rok 2023

Trh pojištění v Česku loni stoupl meziročně o 7,1 %, celkový předpis smluvního pojistného dosáhl 168,49 miliardy korun. Vyplývá to z předběžných údajů za rok 2023, které podle své metodiky... celý článek

Air Bank přidává pojištění karet a osobních věcí

9. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Air Bank přidává pojištění karet a osobních věcí

Air Bank začíná nabízet pojištění osobních věcí a platebních prostředků. Služba, na které spolupracuje s Maxima pojišťovnou, je dostupná v bankovní aplikaci My Air.

KB mění pojištění karet. Za vylepšení si klienti připlatí

1. 2. 2024 | Kateřina Hovorková

KB mění pojištění karet. Za vylepšení si klienti připlatí

Pojištění Merlin, které využívá zhruba třetina majitelů platebních karet od Komerční banky, postupně nahradí nová služba nazvaná Extra služba Bezpečí. Přinese vyšší krytí, ovšem bude... celý článek

Partners Financial Services