Fincentrum a Swiss Life Select se sloučí, tři šéfové končí

pk | rubrika: Aktuality | 1. 8. 2019 19:30

Necelý rok po akvizici společnosti Fincentrum švýcarskou skupinou Swiss Life dojde ke sloučení aktivit skupiny v České republice pod jednu společnost. Dosud působily na českém trhu samostatně.

Tuzemské společnosti Fincentrum a Swiss Life Select Česká republika se sloučí k 1. září 2019, uvedly v dnešní zprávě. Nově vzniklá akciová společnost se bude jmenovat Fincentrum & Swiss Life Select.

Obě obchodní značky a poradenské sítě ale zůstanou zachovány. Klienti tak budou moci i po fúzi řešit své finanční potřeby s poradcem, na kterého jsou zvyklí.

Fincentrum poskytuje finanční poradenství v oblasti pojištění, investicí a úvěrů na bydlení v Česku i na Slovensku, patří k největším zprostředkovatelům na trhu. V roce 2000 ji založili Petr Stuchlík a Martin Nejedlý. Swiss Life Select nabízí investice a služby s vysokou přidanou hodnotou pro movité klienty – tradice této evropské finanční skupiny sahá do roku 1857, na český trh vstoupila v roce 2013.

„Naší ambicí je, aby nově vzniklá společnost hrála prim v celém středoevropském regionu,“ říká Karel Šulc, generální ředitel Swiss Life Select Česká republika.

Web E15.cz dnes napsal, že náraz dvou zcela odlišných firemních struktur a nesoulad priorit špiček obou větví spojeného byznysu přiměl k odchodu hned trio zemských ředitelů Fincentra. Firma v oficiálním prohlášení uvedla, že ke konci července ukončila spolupráci se třemi zemskými řediteli, kteří podle ní jednali proti jejím zájmům, protože usilovali o odvedení části poradenské sítě a ztratili důvěru managementu i akcionáře společnosti.

Už jste četli?

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Podnikatelé živly podceňují, říká expertka pojišťovny

22. 9. 2021 | Radim Zelený | 3 komentáře

Podnikatelé živly podceňují, říká expertka pojišťovny

„Setkali jsme se s tím, že podnikatelé riziko vichřice – a tedy i tornáda – sice pojištěné měli, ale na nižší pojistnou částku, než je hodnota majetku. Nečekali, že budova může být... celý článek

Uniqa zakončila fúzi s Axou, je pátá mezi pojišťovnami

1. 9. 2021 | Petr Kučera

Uniqa zakončila fúzi s Axou, je pátá mezi pojišťovnami

Sloučením Axa pojišťovny a Axa životní pojišťovny do Uniqa pojišťovny se k poslednímu srpnovému dni završila integrace obou skupin. Pojišťovna Uniqa se díky posílení stává pětkou na... celý článek

Air Bank pojistí schopnost splácet hypotéku

4. 8. 2021 | Petr Kučera | 6 komentářů

Air Bank pojistí schopnost splácet hypotéku

Air Bank od pátku rozšíří nabídku o pojištění schopnosti splácet hypotéku. Spolupracuje na něm s pojišťovnou BNP Paribas Cardif. Kdo ho využije, získá o 0,15 procentního bodu... celý článek

Allianz vylepšila portál pro klienty. Překvapila chybami

26. 7. 2021 | Petr Kučera | 4 komentáře

Allianz vylepšila portál pro klienty. Překvapila chybami

Pojišťovna Allianz spustila novou verzi klientského portálu MojeAllianz, který funguje od roku 2012.

Pojištění jízdního kola. Pozor na limity a další omezení

20. 7. 2021 | Kateřina Jungvirtová

Pojištění jízdního kola. Pozor na limity a další omezení

K čemu stačí pojištění domácnosti a kdy se podívat i po dalších možnostech, jak pojistit kolo? Na kolik přijde speciální pojištění? Projděte si základní přehled.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.