Stuchlík končí v politice. Kritizuje i některé členy ANO

pk | rubrika: Aktuality | 9. 6. 2019 | 3 komentáře
Stuchlík končí v politice. Kritizuje i některé členy ANO

Petr Stuchlík při předvolební kampani. Foto: ANO

Petr Stuchlík se rozhodl skončit v pražském zastupitelstvu, v hnutí ANO i v politice obecně. Zakladatel a bývalý spolumajitel společnosti Fincentrum se vrací do byznysu. Jako první o tom informoval web iDnes.cz.

Stuchlíkova společnost Duck Sauce se letos na jaře stala většinovým vlastníkem investičního fondu Robot Asset Management SICAV s podfondem Quant. Za ním stojí ekonom Pavel Kohout, u vzniku fondu byl i Aleš Michl.

„Byla to mimořádná roční zkušenost. Ale stále hůř jsem se smiřoval s tím, že v politice na rozdíl od byznysu nemůžu věci rychle měnit a posouvat k lepšímu. Nešlo to. A děkuji všem, kteří se mnou táhli za jeden provaz za to dobré. Budu vám držet palce. A také respekt všem, kteří se politice věnují, v Praze i jinde: je to opravdu těžké řemeslo,“ napsal Stuchlík v pátek na Facebooku.

„Byl to dlouhodobý proces. Přemýšlel jsem nad tím týdny, možná měsíce. Zároveň jsme nechtěl oznámení časovat před eurovolbami. Nechtěl jsem hnutí poškodit,“ vysvětlil v rozhovoru pro Deník N. „Když mi před rokem dal premiér nabídku, byla to nabídka na vrcholnou exekutivní funkci. Měl jsem být možná primátorem, což je manažerská pozice. Nevyšlo to. Já jsem se ocitl s celým hnutím ANO v opozici a práce začala být čím dál víc politická,“ dodal.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Už jste četli?

Unikátní algoritmus je na rozdíl od lidí imunní vůči chybám v důsledku emocí, říká Pavel Kohout.

„Kohoutův“ investiční fond Quant ovládne Petr Stuchlík

A naznačil i rostoucí výhrady vůči hnutí ANO. „Pořád je tam spousta lidí, kteří do něj vstoupili s ideály, ale je jich čím dál méně. Ten proces vede k tomu, že v hnutí přibývají lidé, kteří nemají alternativu. Začínají zde převažovat ti, kteří by i v době nulové nezaměstnanosti možná měli problém najít nějaké jiné uplatnění,“ řekl Deníku N.

Do loňských komunálních voleb v Praze šel Stuchlík jako kandidát hnutí ANO na primátora s heslem „Petr Prahu fakt nakopne“. Pražští členové hnutí sice zvolili lídrem Patrika Nachera, šéf ANO Andrej Babiš ale nakonec do čela dosadil právě Stuchlíka, který zároveň na kampaň daroval tři miliony korun.

Hnutí ANO skončilo ve volbách až na pátém místě. Přesto Stuchlík zopakoval svůj předvolební slib, že je připraven pracovat i v opozici. Nakonec se mu ale nepovedlo dostat se do vedení pražského ANO a necítil dostatečnou podporu.

Rostou?

Nejlepší zvýšení daní je takové, kterého si lidé ani nevšimnou. Ministryni financí se teď docela hodí, že její předchůdci nemysleli na systémové řešení do budoucna.

Daň z příjmů potichu roste. Proč to Schillerová nechce zastavit?


Daně už vyřídíte stejně snadno jako v internetovém bankovnictví. Na přiznání dostanete víc času, vrácení přeplatku se můžete dočkat i dřív než doteď. Slibuje to návrh, který dokončilo ministerstvo financí. Detailně jsme prozkoumali, co přináší.

Revoluce v daňovém přiznání: Po internetu a s novými termíny

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+16
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

Oblíbená témata

ANO, Petr Stuchlík, Praha

A tohle už jste četli?

Malé e-shopy nabraly správný kurz. I díky dostupnějším technologiím

21. 11. 2023 | Radim Zelený

Malé e-shopy nabraly správný kurz. I díky dostupnějším technologiím

„Menší online obchody už mají dnes stejně dobré nástroje jako ty velké,“ říká Samuel Huba, ředitel platformy Shoptet. Co se dostupnosti technologií týče, hra se podle něj vyrovnala.... celý článek

Datovky zrušených finančních úřadů končí. Co teď?

6. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Datovky zrušených finančních úřadů končí. Co teď?

Od 15. listopadu znepřístupní finanční správa datové schránky 77 územních pracovišť, která byla v polovině letošního roku z ekonomických důvodů zrušena. Skončí tak přechodné období,... celý článek

Přihlaste se o přeplatek na silniční dani. Zbývá přes 600 milionů

24. 10. 2023 | redakce Peníze.CZ

Přihlaste se o přeplatek na silniční dani. Zbývá přes 600 milionů

Podnikatelé a firmy mají na daňových účtech celkový přeplatek ve výši 635 milionů, který vznikl z uhrazených záloh na silniční daň. Ty byly v průběhu roku 2022 zrušeny. Finanční správa... celý článek

OSVČ si výrazně připlatí. Minimální zálohy i paušální daň stoupnou

23. 10. 2023 | Kateřina Hovorková, Petr Kučera | 3 komentáře

OSVČ si výrazně připlatí. Minimální zálohy i paušální daň stoupnou

Vládní balíček zvýší minimální zálohy na sociální a zdravotní pojištění více, než by stouply „standardně“ jen podle růstu průměrné mzdy. Připlatí si také ti, co využívají paušální daň.... celý článek

S chytrým plánováním cest jsme levnější

20. 10. 2023 | Radim Zelený

S chytrým plánováním cest jsme levnější

„Nejprve jsme chtěli pomocí našeho softwaru ušetřit velkým dopravcům náklady. Nakonec vozíme zásilky sami a chystáme expanzi firmy,“ říká David Přibyl, obchodní ředitel přepravní služby... celý článek

Partners Financial Services