Pojištění bez kliček

Martin Švec | rubrika: Komentář | 22. 8. 2019
Ačkoliv má životní pojištění vnést klientům do života jistotu, často není jasné, co všechno kryje.
Pojištění bez kliček

Po dlouhých letech, kdy se na životní pojištění pohlíželo spíš jako na druh spoření, jdou klienti konečně po jeho podstatě – ochraně sebe a svých blízkých před finančními následky úrazu nebo nemoci. Na trhu proto začínají dominovat produkty rizikového životního pojištění, které se zaměřují právě na zajištění příjmů. 

Investiční životní pojištění se i přičiněním nedávných regulací postupně stahuje z trhu. Pojišťovny dnes investují do vývoje čistě rizikových produktů a investiční životní pojištění přestávají nabízet.

Hrajte na jistotu

Půl výplaty pryč

Hlavní vadou současných produktů je jejich složitost a netransparentnost. Pojistné podmínky mají desítky až stovky obtížně srozumitelných stran. Lidé si pak často dělají velmi zavádějící představy o tom, co jejich pojistka kryje. Zde leží velký prostor pro inovace a zjednodušování.

Pojišťovny si některými výlukami usnadňují život. Například takzvaná výluka na zdravotní stav před počátkem pojištění, se kterou se bezvadné zdraví dokládá v případě problémů zpětně, znamená pro klienty třeba i třicet let nejistoty, jestli jsou, nebo nejsou pojištěni. Tuto výluku pojišťovny využívají především proto, aby si zjednodušily přijetí klientů. Že to je brutálně neférové, už ale neřeší.

Dobré pojištění by mělo krýt především tři základní rizika. Smrt, která u živitele rodiny představuje trvalý výpadek příjmu. Invaliditu, která kromě tohoto výpadku přináší i zvýšené náklady. A pracovní neschopnost, především pokud klient nesedí na dost velké rezervě. Podle její výše si může zvolit, jestli chce být krytý v případě pracovní neschopnosti delší než jeden, dva, nebo víc měsíců. Čím je člověk mladší, tím větší by měly být pojistné částky, a to především na invaliditu. Pokles příjmu je v případě invalidity 3. stupně výrazný. Pro člověka s průměrnou mzdou je to kolem 50 procent, takže invalidní důchod bude mít na polovině dosavadní čisté mzdy.

Martin Švec

Martin Švec

Předseda představenstva a generální ředitel pojišťovny Simplea

Svoboda odejít

Založení nové pojišťovny nám dávalo smysl z několika důvodů. Jeden z hlavních je, že tu vidíme příležitost posunout pojišťovnictví dopředu. Pro mě jako lídra celé pojišťovny bylo důležité, že jsem dostal prostor udělat produkt životního pojištění bez kliček a háčků. Produkt, který pochopí všichni klienti. Produkt, jehož podmínky budou každému jasné.

Vytvořili jsme pojištění, které je opravdovou službou. A to i při ukončení smlouvy. Pokud ji člověk nechce, může ji hned ukončit. Nečeká se na žádná výročí, jak je na trhu obvyklé. Prostě kliknete a od zítřka pojistné neplatí. To všechno nám umožňuje nově postavený administrativní systém pojišťovny. Na trhu je co zlepšovat a doufám, že se pojišťovnou Simplea budou inspirovat i jiní hráči. Ve finále na tom vydělají klienti.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+10
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Kdo vlastní pojišťovny a které jsou české. Přehled

28. 3. 2022 | Jana Divinová | 9 komentářů

Kdo vlastní pojišťovny a které jsou české. Přehled

Komu patří pojišťovny v Česku? Projděte si přehled vlastníků a jejich stručnou historii.

Pojištění a válka. Kdo by platil? Porovnali jsme podmínky

1. 3. 2022 | Dušan Šídlo, Daniel Šafrán | 2 komentáře

Pojištění a válka. Kdo by platil? Porovnali jsme podmínky

Co si nikdo nepřál, se bohužel stalo skutečností. Kvůli válce jsou v ohrožení životy i majetek. Jak se na válku dívají pojistné podmínky různých pojišťoven v Česku?

Jak si snížit daně. Velký přehled slev a odpočtů

15. 2. 2022 | Petr Kučera | 8 komentářů

Jak si snížit daně. Velký přehled slev a odpočtů

Na daních můžete zaplatit mnohem méně než patnáct procent z příjmů. Při vyplňování přiznání za rok 2021 lze využít odečitatelné položky a daňové slevy. Tady je aktuální přehled.

Finanční produkty roku. Výsledky soutěže Finparády

25. 1. 2022 | Finparáda, redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Finanční produkty roku. Výsledky soutěže Finparády

Hledáte nejlepší bankovní účet, spoření, pojištění nebo třeba hypotéku? Inspiraci můžete najít ve výsledcích 11. ročníku soutěže Finanční produkt roku.

Invalidní důchod. Kdo má letos nárok a kolik dostane

7. 1. 2022 | Jiří Hovorka | 24 komentářů

Invalidní důchod. Kdo má letos nárok a kolik dostane

Jaké jsou podmínky pro přiznání invalidní penze? Projděte si aktuální přehled. Máme i kalkulačku.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.