Pojištění k platebním kartám

redakce Peníze.CZ | 18. 7. 2003

Karty, na které se vztahuje automatické pojištění, vydávají všechny banky - ne každý klient je však může vlastnit. Pojištění je totiž svázáno s lepšími a tedy i dražšími kartami, mezi něž se řadí například karty Eurocard/Mastercard a Visa. Vydání karty bankou je ale většinou podmíněno výší zůstatku na účtu klienta a na jeho bonitu. Mnoho lidí se tedy spokojí se základní platební kartou Cirrus/Maestro, na kterou se ale pojištění bohužel nevztahuje. Pokud hledíte na značku karty, dejte si pozor na jednu věc: se stejným typem karty se může vázat jiné pojištění. To totiž není sjednáváno asociacemi, které karty vydávají, ale samotnými bankami.

Rozdíly v pojištění jsou však i mezi kartami, u kterých má klient na pojištění nárok. Jeho kvalita je odlišná hlavně co se týče limitů plnění - s některou kartou jste pojištěni na léčebné výlohy do výše 1 milionu, s jinou třeba až do výše 3 milionů. A protože se za kvalitu samozřejmě platí, nejvyšší limity plnění se vztahují na ty nejluxusnější karty – karty typu Gold a Platinum. O těch se ale obyčejnému smrtelníkovi může jenom zdát.

Před odjezdem do zahraničí je dobré se také přesvědčit, na kolik dní pobytu se pojištění vztahuje. I když je totiž pojištění poskytováno na celý rok, banky stanovují maximální dobu pobytu v cizině.

Doplňkové služby spojené s pojištěním jsou u platebních karet většinou obdobné jako u běžně uzavíraných pojistek. Klient dostane číslo na asistenční službu, která v případě nouze zařídí vše potřebné, doporučí vhodného lékaře, či zařídí převoz do České republiky.

Základní pravidla jsou:

  • důkladně se informujte, na co se pojištění spojené s vaší kartou vztahuje
  • zajímejte se hlavně o výše limitů pojistných plnění (pro léčebné výlohy, úraz, ztrátu zavazadel) a o zákroky, které jsou tzv. vyloučeny (pojišťovna je nehradí)
  • Pokud trpíte chronickým onemocněním, nebo máte problémy s chrupem, dojednejte si vyšší pojistné limity

Pokud si myslíte, že vám limity či služby spojené s pojištěním u platební karty nedostačují, neváhejte a připojistěte se u normální pojišťovny. Zdraví máte jenom jedno.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Pojištění pro případ války. Připlatili byste si?

21. 4. 2022 | Petr Kučera | 11 komentářů

Pojištění pro případ války. Připlatili byste si?

Více než dvě pětiny obyvatel Česka by mělo zájem o pojištění majetku i pro případ válečných událostí. Ukázal to průzkum společnosti EMA data z konce března na vzorku 1116 lidí ve věku... celý článek

Odškodnění za pracovní úrazy se změní. Lidé dostanou víc

6. 4. 2022 | Tomáš Beck | 3 komentáře

Odškodnění za pracovní úrazy se změní. Lidé dostanou víc

Přelomové rozhodnutí Ústavního soudu umožní lidem, kteří se zraní v zaměstnání, získat vyšší kompenzaci. Může tím skončit dlouholetá nespravedlnost.

Allianz nabídne opravu jako alternativu k penězům

5. 4. 2022 | redakce Peníze.CZ | 3 komentáře

Allianz nabídne opravu jako alternativu k penězům

Pojišťovna Allianz spustila novou službu nazvanou Oprava od Allianz. Klientům s privátním majetkovým pojištěním (domácnosti, nemovitosti) ji nabídne jako alternativu k finančnímu plnění. celý článek

Kdo vlastní pojišťovny a které jsou české. Přehled

28. 3. 2022 | Jana Divinová | 9 komentářů

Kdo vlastní pojišťovny a které jsou české. Přehled

Komu patří pojišťovny v Česku? Projděte si přehled vlastníků a jejich stručnou historii.

Šídlo přechází do EUCS, podpoří sjednavač pojištění

17. 3. 2022 | redakce Peníze.CZ

Šídlo přechází do EUCS, podpoří sjednavač pojištění

Analytik Dušan Šídlo přechází ze skupiny Broker Trust do společnosti EUCS. Má podpořit její ambice ohledně metodického srovnání pojištění a tvorby kvalitativních sjednavačů pojištění. celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.