Direct pojišťovna je opět plně v rukou jejího šéfa

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 29. 9. 2021
Direct pojišťovna je opět plně v rukou jejího šéfa
Pavel Řehák, šéf a majitel Directu
Zdroj: Direct pojišťovna

Pojišťovna Direct po třech a půl letech opět stoprocentně patří skupině Vigo Investments Pavla Řeháka, který je zároveň předsedou představenstva pojišťovny.

Vigo Investments odkoupila padesátiprocentní podíl od společnosti Odyssey 44 Martina Kúšika, který byl dříve spolumajitelem investiční skupiny Penta.

Vigo Investments a Odyssey 44 uzavřely dohodu o strategickém partnerství a dlouhodobém rozvoji Direct pojišťovny na konci února roku 2018. Nyní tedy Odyssey 44 svou investici odprodala. Za kolik, to firmy nezveřejnily.

„Vše proběhlo ve velmi přátelském duchu. Tři roky společné cesty a úspěšné spolupráce na rozvoji pojišťovny posunuly Direct o generaci dál,“ říká Řehák, který dříve šéfoval České pojišťovně.

Direct se nyní chce věnovat dalším projektům, jako je Direct auto zaměřený na mobilitu 21. století nebo rozvoj mobilní aplikace pojišťovny.

Direct pojišťovna nabízí pojištění aut, majetku nebo cestovní pojištění. V její nabídce naopak chybí životní pojištění.

Podle statistik České asociace pojišťoven byla Direct v prvním pololetí na trhu neživotního pojištění sedmičkou podle výše sjednaného pojistného. Její podíl na trhu dělal 2,5 %. Před Directem je šestá Uniqa s 6,8 %, první Generali Česká pojišťovna měla 28 %.

Nezapomeňte cestovní pojištění!

Únos. Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock

Srovnáme i sjednáme

Řekla vám kartářka, šéf nebo rodina, že vás čeká cesta? Bude se hodit cestovní pojištění. Stojí pár korun, ale když se něco stane, může mít hodnotu milionovou.

Rádi pomůžeme s porovnáním cestovka, aby vyhovovalo vašim potřebám, a přitom bylo levné. A budete-li chtít, rovnou ho tu můžete za pár minut online sjednat.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Povinné ručení je levnější než před třemi lety

19. 10. 2022 | redakce Peníze.CZ

Povinné ručení je levnější než před třemi lety

Průměrná cena typického povinného ručení v Česku byla v září 6617 korun ročně, což je o přibližně o 1100 korun méně než před třemi lety. Ukazuje to index, který sestavuje společnost... celý článek

Silné koloběžky musí mít nově povinné ručení

23. 7. 2022 | Jana Divinová | 44 komentářů

Silné koloběžky musí mít nově povinné ručení

Provozovatele elektrických koloběžek a segwayů čeká nová povinnost: pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Naopak elektrokol se unijní směrnice netýká.

Pojištění pro případ války. Připlatili byste si?

21. 4. 2022 | Petr Kučera | 11 komentářů

Pojištění pro případ války. Připlatili byste si?

Více než dvě pětiny obyvatel Česka by mělo zájem o pojištění majetku i pro případ válečných událostí. Ukázal to průzkum společnosti EMA data z konce března na vzorku 1116 lidí ve věku... celý článek

Kdo vlastní pojišťovny a které jsou české. Přehled

28. 3. 2022 | Jana Divinová | 11 komentářů

Kdo vlastní pojišťovny a které jsou české. Přehled

Komu patří pojišťovny v Česku? Projděte si přehled vlastníků a jejich stručnou historii.

Prodáváte auto? Na tohle si dejte pozor

28. 1. 2022 | Lukáš Chytil | 5 komentářů

Prodáváte auto? Na tohle si dejte pozor

Nezbavujte se odpovědnosti tím, že novému majiteli předáte vozidlo, doklady a plnou moc s tím, že on všechno zařídí.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.