Louda Auto+ staví největší centrum ojetých vozů

PR článek | rubrika: FINEXPO | 28. 11. 2022
Raiffeisenbank a Česká spořitelna financují největší multifunkční logistické centrum pro automobily v Evropě. Celkové náklady přesahují miliardu korun, banky společně poskytnou přes 60 procent.
Louda Auto+ staví největší centrum ojetých vozů

Zdroj: Louda Auto+

Komerční spolupráce

Stavba centra, která bude dokončena v lednu 2024, vzniká pro Louda holding ve Vrbové Lhotě u Poděbrad. Pro Louda holding projekt představuje strategický milník. V areálu multifunkčního logistického centra osobních vozů o rozloze devět hektarů se bude nacházet prodejní galerie, zákaznický servis, prostor až pro pět tisíc vozů nebo dobíjecí stanice pro elektromobily. Společnost si zároveň slibuje centrální logistickou i obchodní podporu, úsporu logistických nákladů nebo snížení produkce skleníkových plynů, a to díky ušetření 75 tisíc kilometrů jízdy při převozu automobilů.

Náklady na realizaci projektu přesahují jednu miliardu korun. Víc než 60 procent této částky zajišťují pomocí klubového financování Raiffeisenbank a Česká spořitelna. Aranžérem klubového financování a úvěrovým a platebním agentem je Raiffeisenbank a padesátiprocentním věřitelem a agentem pro zajištění je Česká spořitelna.

Raiffeisenbank, pro kterou je tato společnost jedním z nejvýznamnějších klientů, spolupracuje s Louda Auto+ od roku 2010 a je hlavní bankou celé skupiny. Česká spořitelna se v posledních letech významně zapojila do financování firem Pavla Loudy a stala se tak jednou z hlavních finančních institucí poskytující celé skupině bankovní a leasingové služby.

„Projekt skupiny Louda holding je unikátní myšlenkou, rozsahem služeb, prostředím i celkovým pojetím. Jsme velmi rádi, že na tomto projektu můžeme participovat a společně se s Českou spořitelnou podílet na takto rozsáhlé investici,“ říká František Ježek, ředitel korporátního bankovnictví Raiffeisenbank.

Logistické centrum by mělo být dokončeno v lednu 2024, tedy dva roky od položení základního kamene. Louda Auto+, člen skupiny Louda holding, je největším prodejcem vozů Škoda a Hyundai a významným dealerem dalších deseti značek. Společnost provozuje 33 autosalonů a 20 autorizovaných servisů a na trhu se pohybuje 30 let.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Změny v daňovém přiznání. Na co si dát letos pozor?

26. 2. 2024 | Petr Kučera

Změny v daňovém přiznání. Na co si dát letos pozor?

Které novinky se týkají už příjmů za rok 2023 a které se naplno projeví až za rok? Jedinou zásadnější změnou v aktuálním daňovém přiznání je zvýšení limitu, od něhož vzniká povinnost... celý článek

Daňové slevy. Tohle všechno vám může ušetřit peníze

19. 2. 2024 | Petr Kučera

Daňové slevy. Tohle všechno vám může ušetřit peníze

Jaké slevy můžete využít v daňovém přiznání za rok 2023? Kolik dělá základní sleva na poplatníka nebo na dítě? Tady je aktuální návod.

Kdo teď dostane ošetřovné? Přehled a kalkulačka pro rok 2024

12. 2. 2024 | Gabriel Pleska | 2 komentáře

Kdo teď dostane ošetřovné? Přehled a kalkulačka pro rok 2024

Ošetřovné dostává člověk, který se musí starat o někoho jiného, takže nemůže vydělávat. Kdo na něj má nárok a jaké jsou podmínky? Tady je přehled pro rok 2024.

Jak si snížit daně. Velký přehled odpočtů a slev

9. 2. 2024 | Petr Kučera

Jak si snížit daně. Velký přehled odpočtů a slev

Také při vyplňování přiznání za rok 2023 můžete využít odečitatelné položky a daňové slevy. Na daních díky nim zaplatíte mnohem méně než patnáct procent z příjmů. Tady je aktuální přehled. celý článek

Pozor na změnu. OSVČ si musí zvýšit minimální zálohy už teď

24. 1. 2024 | Petr Kučera, Gabriel Pleska | 1 komentář

Pozor na změnu. OSVČ si musí zvýšit minimální zálohy už teď

Jaké jsou minimální zálohy na sociální a zdravotní pojištění živnostníků a dalších podnikatelů v roce 2024? Do kdy je potřeba zaplatit? Tady je přehled.

Partners Financial Services