Louda Auto+ staví největší centrum ojetých vozů

PR článek | rubrika: FINEXPO | 28. 11. 2022
Raiffeisenbank a Česká spořitelna financují největší multifunkční logistické centrum pro automobily v Evropě. Celkové náklady přesahují miliardu korun, banky společně poskytnou přes 60 procent.
Louda Auto+ staví největší centrum ojetých vozů

Zdroj: Louda Auto+

Komerční spolupráce

Stavba centra, která bude dokončena v lednu 2024, vzniká pro Louda holding ve Vrbové Lhotě u Poděbrad. Pro Louda holding projekt představuje strategický milník. V areálu multifunkčního logistického centra osobních vozů o rozloze devět hektarů se bude nacházet prodejní galerie, zákaznický servis, prostor až pro pět tisíc vozů nebo dobíjecí stanice pro elektromobily. Společnost si zároveň slibuje centrální logistickou i obchodní podporu, úsporu logistických nákladů nebo snížení produkce skleníkových plynů, a to díky ušetření 75 tisíc kilometrů jízdy při převozu automobilů.

Náklady na realizaci projektu přesahují jednu miliardu korun. Víc než 60 procent této částky zajišťují pomocí klubového financování Raiffeisenbank a Česká spořitelna. Aranžérem klubového financování a úvěrovým a platebním agentem je Raiffeisenbank a padesátiprocentním věřitelem a agentem pro zajištění je Česká spořitelna.

Raiffeisenbank, pro kterou je tato společnost jedním z nejvýznamnějších klientů, spolupracuje s Louda Auto+ od roku 2010 a je hlavní bankou celé skupiny. Česká spořitelna se v posledních letech významně zapojila do financování firem Pavla Loudy a stala se tak jednou z hlavních finančních institucí poskytující celé skupině bankovní a leasingové služby.

„Projekt skupiny Louda holding je unikátní myšlenkou, rozsahem služeb, prostředím i celkovým pojetím. Jsme velmi rádi, že na tomto projektu můžeme participovat a společně se s Českou spořitelnou podílet na takto rozsáhlé investici,“ říká František Ježek, ředitel korporátního bankovnictví Raiffeisenbank.

Logistické centrum by mělo být dokončeno v lednu 2024, tedy dva roky od položení základního kamene. Louda Auto+, člen skupiny Louda holding, je největším prodejcem vozů Škoda a Hyundai a významným dealerem dalších deseti značek. Společnost provozuje 33 autosalonů a 20 autorizovaných servisů a na trhu se pohybuje 30 let.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Změny v daňovém přiznání. Co všechno je letos jinak?

18. 3. 2023 | Petr Kučera

Změny v daňovém přiznání. Co všechno je letos jinak?

Přiznání z příjmů fyzických osob za rok 2022 sice nepřináší revoluční novinky, pár změn ale stojí za pozornost. Tady je přehled.

Služební Porsche si kupují i firmy ve ztrátě, ukázala analýza

14. 3. 2023 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Služební Porsche si kupují i firmy ve ztrátě, ukázala analýza

Kolik automobilů značek obecně uznávaných za luxusní, je v Česku registrováno na firmy? Ve vozovém parku českých firem nejsou takové službáky nijak výjimečné. Zjistila to ve své analýze... celý článek

Nejčastější chyby v daňovém přiznání. Neděláte je taky?

13. 3. 2023 | Petr Kučera

Nejčastější chyby v daňovém přiznání. Neděláte je taky?

Největší chybou je poctivě přiznávat příjmy, odpoví nejspíš řada z vás. Ale vážně: Jaké chyby ohledně přiznání k dani z příjmů fyzických osob jsou nejčastější? Připravili jsme přehled... celý článek

Zrušených živností už je víc než za celý loňský rok

8. 3. 2023 | redakce Peníze.CZ

Zrušených živností už je víc než za celý loňský rok

Počet letos zrušených živností se blíží sto tisícům. To je asi o 20 tisíc víc než za celý loňský rok. Může za to automatické zavádění datových schránek všem OSVČ, se kterým se pojí... celý článek

Kdo musí podat daňové přiznání. Nejen podnikatelé

2. 3. 2023 | Petra Dlouhá, Petr Kučera

Kdo musí podat daňové přiznání. Nejen podnikatelé

Z jakých příjmů se platí daň? Kdy musí vyplnit přiznání i zaměstnanec a kdy se mu to vyplatí, přestože to není jeho povinnost? A kdo může zůstat úplně v klidu? Tady je přehled.

Partners Financial Services