Cloud a umělá inteligence jsou budoucností

PR článek | rubrika: FINEXPO | 24. 10. 2022
Ideální informační systém pro střední firmy a podnikatele nabízí Asseco Solutions. Produkt HELIOS iNuvio se drží současných trendů a jde s dobou.
Cloud a umělá inteligence jsou budoucností

Zdroj: Asseco Solutions

Komerční spolupráce

Trh s podnikovými informačními systémy (ERP) se bouřlivě vyvíjí a jeho používání je dnes už samozřejmostí pro každou firmu nebo podnikatele, který chce na trhu uspět. Automatizace firemních procesů výrazně zvyšuje produktivitu podniku a umožňuje firmě rychleji růst. Zásadním požadavkem pro nové podnikové řešení je otevřenost pro integrace různých aplikací do jednoho systému.

Dalšími trendy na poli ERP jsou ukládání klíčových dat na jednom místě, cloudový model, využívání strojového učení a neustálá inovace systému, zabezpečení dat a jejich bezpečné zálohování. Ideální odpovědí na tyto požadavky je řešení HELIOS iNuvio, které může fungovat v režimu on-premise (software je fyzicky nainstalován ve firemních počítačích) nebo je možné jej provozovat v cloudovém prostředí, což teď zákazníci preferují.

Cloud je ideální

HELIOS iNuvio může fungovat v rámci cloudové služby Erport od Asseco Solutions, která umí snadno převést provoz celého informačního systému do cloudového prostředí. Výhoda pro začínající firmy je především v tom, že nemusí udržovat vlastní infrastrukturu a software a vynakládat hodně peněz na jejich pořízení a údržbu. ¨

Zároveň mají jednoho dodavatele na systém a na prostředí pro provoz, čímž se výrazně zefektivní implementace a následný servis pro zákazníky. Firmy se mohou plně soustředit na rozvoj podnikání. Dalším plusem je zabezpečení firemních dat. Erport je provozován na nejmodernějších technologiích v rámci datacenter s certifikací Tier III (zaručuje dostupnost na 99,9 procenta času) na území Česka. Samozřejmostí je kvalitní zálohování dat, jež lze kdykoliv při komplikacích obnovit. Poslední dobou toto téma nabírá na důležitosti z důvodu častějšího výskytu tzv. „šifrovacích virů“.

Pro dokonalé využívání firemních dat slouží modul Business Intelligence (BI), který zpracovává informace o financích, obchodu, výrobě, skladu nebo o chování zákazníků. Základní výhodou je přehledná forma prezentace dat, sledování trendů, rozdělení dat za celou společnost nebo pouze za jednotlivé zakázky nebo střediska. Lze porovnávat plány s realitou, zjišťovat odchylky a příčiny. Klíčová rozhodnutí ve firmě pak neovlivňují domněnky, ale data.

Modul lze ovládat jednoduše a není k němu potřeba speciální „ajťácké“ myšlení. Všechny potřebné reporty, grafy nebo dashboardy si mohou uživatelé sami nakonfigurovat a připravit na pár kliknutí. Systém běží kompletně v cloudu, takže se k datům lze dostat odkudkoliv a kdykoliv. Ze stolního počítače, notebooku, tabletu, chytrého telefonu či pomocí webového prohlížeče nebo přímo z prostředí HELIOS iNuvio. Modul BI ušetří podnikatelům a manažerům desítky hodin měsíčně, protože nemusí ručně připravovat firemní reporty.

HELIOS iNuvio nabízí také prvky umělé inteligence ve formě strojového učení. Dlouhodobě nasbíraná systémová data průběžně vyhodnocuje, díky tomu odhaluje vznik potenciálních chyb a zabraňuje jim nyní i do budoucna. Systém se na základě historických zkušeností umí poučit a informace neustále zpřesňuje.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Změny v daňovém přiznání. Co všechno je letos jinak?

18. 3. 2023 | Petr Kučera

Změny v daňovém přiznání. Co všechno je letos jinak?

Přiznání z příjmů fyzických osob za rok 2022 sice nepřináší revoluční novinky, pár změn ale stojí za pozornost. Tady je přehled.

Služební Porsche si kupují i firmy ve ztrátě, ukázala analýza

14. 3. 2023 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Služební Porsche si kupují i firmy ve ztrátě, ukázala analýza

Kolik automobilů značek obecně uznávaných za luxusní, je v Česku registrováno na firmy? Ve vozovém parku českých firem nejsou takové službáky nijak výjimečné. Zjistila to ve své analýze... celý článek

Nejčastější chyby v daňovém přiznání. Neděláte je taky?

13. 3. 2023 | Petr Kučera

Nejčastější chyby v daňovém přiznání. Neděláte je taky?

Největší chybou je poctivě přiznávat příjmy, odpoví nejspíš řada z vás. Ale vážně: Jaké chyby ohledně přiznání k dani z příjmů fyzických osob jsou nejčastější? Připravili jsme přehled... celý článek

Zrušených živností už je víc než za celý loňský rok

8. 3. 2023 | redakce Peníze.CZ

Zrušených živností už je víc než za celý loňský rok

Počet letos zrušených živností se blíží sto tisícům. To je asi o 20 tisíc víc než za celý loňský rok. Může za to automatické zavádění datových schránek všem OSVČ, se kterým se pojí... celý článek

Kdo musí podat daňové přiznání. Nejen podnikatelé

2. 3. 2023 | Petra Dlouhá, Petr Kučera

Kdo musí podat daňové přiznání. Nejen podnikatelé

Z jakých příjmů se platí daň? Kdy musí vyplnit přiznání i zaměstnanec a kdy se mu to vyplatí, přestože to není jeho povinnost? A kdo může zůstat úplně v klidu? Tady je přehled.

Partners Financial Services