Cloud a umělá inteligence jsou budoucností

PR článek | rubrika: FINEXPO | 24. 10. 2022
Ideální informační systém pro střední firmy a podnikatele nabízí Asseco Solutions. Produkt HELIOS iNuvio se drží současných trendů a jde s dobou.
Cloud a umělá inteligence jsou budoucností

Zdroj: Asseco Solutions

Komerční spolupráce

Trh s podnikovými informačními systémy (ERP) se bouřlivě vyvíjí a jeho používání je dnes už samozřejmostí pro každou firmu nebo podnikatele, který chce na trhu uspět. Automatizace firemních procesů výrazně zvyšuje produktivitu podniku a umožňuje firmě rychleji růst. Zásadním požadavkem pro nové podnikové řešení je otevřenost pro integrace různých aplikací do jednoho systému.

Dalšími trendy na poli ERP jsou ukládání klíčových dat na jednom místě, cloudový model, využívání strojového učení a neustálá inovace systému, zabezpečení dat a jejich bezpečné zálohování. Ideální odpovědí na tyto požadavky je řešení HELIOS iNuvio, které může fungovat v režimu on-premise (software je fyzicky nainstalován ve firemních počítačích) nebo je možné jej provozovat v cloudovém prostředí, což teď zákazníci preferují.

Cloud je ideální

HELIOS iNuvio může fungovat v rámci cloudové služby Erport od Asseco Solutions, která umí snadno převést provoz celého informačního systému do cloudového prostředí. Výhoda pro začínající firmy je především v tom, že nemusí udržovat vlastní infrastrukturu a software a vynakládat hodně peněz na jejich pořízení a údržbu. ¨

Zároveň mají jednoho dodavatele na systém a na prostředí pro provoz, čímž se výrazně zefektivní implementace a následný servis pro zákazníky. Firmy se mohou plně soustředit na rozvoj podnikání. Dalším plusem je zabezpečení firemních dat. Erport je provozován na nejmodernějších technologiích v rámci datacenter s certifikací Tier III (zaručuje dostupnost na 99,9 procenta času) na území Česka. Samozřejmostí je kvalitní zálohování dat, jež lze kdykoliv při komplikacích obnovit. Poslední dobou toto téma nabírá na důležitosti z důvodu častějšího výskytu tzv. „šifrovacích virů“.

Pro dokonalé využívání firemních dat slouží modul Business Intelligence (BI), který zpracovává informace o financích, obchodu, výrobě, skladu nebo o chování zákazníků. Základní výhodou je přehledná forma prezentace dat, sledování trendů, rozdělení dat za celou společnost nebo pouze za jednotlivé zakázky nebo střediska. Lze porovnávat plány s realitou, zjišťovat odchylky a příčiny. Klíčová rozhodnutí ve firmě pak neovlivňují domněnky, ale data.

Modul lze ovládat jednoduše a není k němu potřeba speciální „ajťácké“ myšlení. Všechny potřebné reporty, grafy nebo dashboardy si mohou uživatelé sami nakonfigurovat a připravit na pár kliknutí. Systém běží kompletně v cloudu, takže se k datům lze dostat odkudkoliv a kdykoliv. Ze stolního počítače, notebooku, tabletu, chytrého telefonu či pomocí webového prohlížeče nebo přímo z prostředí HELIOS iNuvio. Modul BI ušetří podnikatelům a manažerům desítky hodin měsíčně, protože nemusí ručně připravovat firemní reporty.

HELIOS iNuvio nabízí také prvky umělé inteligence ve formě strojového učení. Dlouhodobě nasbíraná systémová data průběžně vyhodnocuje, díky tomu odhaluje vznik potenciálních chyb a zabraňuje jim nyní i do budoucna. Systém se na základě historických zkušeností umí poučit a informace neustále zpřesňuje.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Změny v daňovém přiznání. Na co si dát letos pozor?

26. 2. 2024 | Petr Kučera

Změny v daňovém přiznání. Na co si dát letos pozor?

Které novinky se týkají už příjmů za rok 2023 a které se naplno projeví až za rok? Jedinou zásadnější změnou v aktuálním daňovém přiznání je zvýšení limitu, od něhož vzniká povinnost... celý článek

Daňové slevy. Tohle všechno vám může ušetřit peníze

19. 2. 2024 | Petr Kučera

Daňové slevy. Tohle všechno vám může ušetřit peníze

Jaké slevy můžete využít v daňovém přiznání za rok 2023? Kolik dělá základní sleva na poplatníka nebo na dítě? Tady je aktuální návod.

Kdo teď dostane ošetřovné? Přehled a kalkulačka pro rok 2024

12. 2. 2024 | Gabriel Pleska | 2 komentáře

Kdo teď dostane ošetřovné? Přehled a kalkulačka pro rok 2024

Ošetřovné dostává člověk, který se musí starat o někoho jiného, takže nemůže vydělávat. Kdo na něj má nárok a jaké jsou podmínky? Tady je přehled pro rok 2024.

Jak si snížit daně. Velký přehled odpočtů a slev

9. 2. 2024 | Petr Kučera

Jak si snížit daně. Velký přehled odpočtů a slev

Také při vyplňování přiznání za rok 2023 můžete využít odečitatelné položky a daňové slevy. Na daních díky nim zaplatíte mnohem méně než patnáct procent z příjmů. Tady je aktuální přehled. celý článek

Pozor na změnu. OSVČ si musí zvýšit minimální zálohy už teď

24. 1. 2024 | Petr Kučera, Gabriel Pleska | 1 komentář

Pozor na změnu. OSVČ si musí zvýšit minimální zálohy už teď

Jaké jsou minimální zálohy na sociální a zdravotní pojištění živnostníků a dalších podnikatelů v roce 2024? Do kdy je potřeba zaplatit? Tady je přehled.

Partners Financial Services