Raiffeisenbank financuje firemní investice do fotovoltaiky

PR článek | rubrika: FINEXPO | 26. 9. 2022
Raiffeisenbank financuje investice na nákup fotovoltaické elektrárny (FVE) a souvisejících technologií jako energetického řešení pro firmy s cílem zvýšení energetické samostatnosti a bezpečnosti firem a snížení nákladů na energie.
Raiffeisenbank financuje firemní investice do fotovoltaiky

Zdroj: Shutterstock

Komerční spolupráce

Banka nabízí řešení financování projektu i výstavby v rámci jednoho balíčku. Financovat lze až 100 % investice, přičemž až 35 % ceny projektu může pokrýt státní dotace. Nejvyšší možná splatnost úvěru je 15 let.

Kromě vlastního financování fotovoltaické elektrárny je banka schopna pomoci i s žádostí o dotaci a dodávkou celého řešení, a to včetně jednotlivých administrativních kroků a pojištění. Díky vybudovaným partnerstvím navíc řešení funguje modulárně, tedy dle skutečných potřeb klienta, protože jednotlivé služby na sobě nejsou závislé.

Do financování zahrnuje banka nejen vlastní FVE, ale rovněž případné stavební úpravy. V rámci úvěru zároveň financuje související technologie, jako jsou tepelná čerpadla, baterie a další. Financování navíc není vázáno na podmínku dotace, její získání ale podporuje ekonomickou návratnost.

V rámci řešení mohou klienti využít i pojištění FVE a projektu včetně unikátního pojištění pro případ nižšího slunečního svitu od pojišťovny UNIQA.

„Financujeme všechny druhy fotovoltaických elektráren a v rámci úvěru umíme řešit i jejich komplexnější řešení v areálu dané firmy, tedy na zemi, na střeše, jiných objektech nebo například na přístřešcích na parkovištích a tak podobně,“ doplňuje Václav Štětina, který v Raiffeisenbank vede firemní bankovnictví.

Banka chce tímto produktem dále podpořit diverzifikaci energetického mixu České republiky a energetickou nezávislost.

Orientační příklad

Výkon fotovoltaické elektrárny (FVE) se vyjadřuje v kWp (kilowatt-peak), přičemž jeden kWp instalovaného výkonu zabere zhruba 6–7 m² střechy. Na střechu o velikosti 1000 m² se běžně instaluje FVE o výkonu 150 kWp, která ročně vyrobí cca 150 MWh energie. Průměrná cena 1 MWh v loňském roce byla zhruba pět tisíc korun, takže elektrárna za rok vyrobí elektřinu za cca 700 tisíc korun. Náklady na instalaci 150 kWp elektrárny bez baterie jsou přibližně 3,4 milionu korun, z čehož 1,2 milionu pokryje dotace (35 %). Návratnost tedy dosahuje – bez dotace – asi pěti let.

Příklad nezohledňuje typ střechy, osvit atd.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Změny v daňovém přiznání. Na co si dát letos pozor?

26. 2. 2024 | Petr Kučera

Změny v daňovém přiznání. Na co si dát letos pozor?

Které novinky se týkají už příjmů za rok 2023 a které se naplno projeví až za rok? Jedinou zásadnější změnou v aktuálním daňovém přiznání je zvýšení limitu, od něhož vzniká povinnost... celý článek

Daňové slevy. Tohle všechno vám může ušetřit peníze

19. 2. 2024 | Petr Kučera

Daňové slevy. Tohle všechno vám může ušetřit peníze

Jaké slevy můžete využít v daňovém přiznání za rok 2023? Kolik dělá základní sleva na poplatníka nebo na dítě? Tady je aktuální návod.

Kdo teď dostane ošetřovné? Přehled a kalkulačka pro rok 2024

12. 2. 2024 | Gabriel Pleska | 2 komentáře

Kdo teď dostane ošetřovné? Přehled a kalkulačka pro rok 2024

Ošetřovné dostává člověk, který se musí starat o někoho jiného, takže nemůže vydělávat. Kdo na něj má nárok a jaké jsou podmínky? Tady je přehled pro rok 2024.

Jak si snížit daně. Velký přehled odpočtů a slev

9. 2. 2024 | Petr Kučera

Jak si snížit daně. Velký přehled odpočtů a slev

Také při vyplňování přiznání za rok 2023 můžete využít odečitatelné položky a daňové slevy. Na daních díky nim zaplatíte mnohem méně než patnáct procent z příjmů. Tady je aktuální přehled. celý článek

Pozor na změnu. OSVČ si musí zvýšit minimální zálohy už teď

24. 1. 2024 | Petr Kučera, Gabriel Pleska | 1 komentář

Pozor na změnu. OSVČ si musí zvýšit minimální zálohy už teď

Jaké jsou minimální zálohy na sociální a zdravotní pojištění živnostníků a dalších podnikatelů v roce 2024? Do kdy je potřeba zaplatit? Tady je přehled.

Partners Financial Services