Pomoc pro organizátory kulturních akcí startuje. Tady jsou podmínky

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 12. 8. 2020 10:10 | 3 komentáře
Pomoc pro organizátory kulturních akcí startuje. Tady jsou podmínky

Zdroj: Shutterstock

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) ve spolupráci s ministerstvem kultury zveřejnilo takzvanou výzvu k dotačnímu programu nazvanému Covid – Kultura. Příjem žádostí začne 18. srpna prostřednictvím webu MPO a skončí o měsíc později, tedy 18. září.

O pomoc mohou žádat podnikatelé v oblasti kulturního a kreativního průmyslu. Využít ji lze na „marně vynaložené výdaje, které vznikly od 1. října 2019 do 17. května 2020 ve spojitosti s organizací kulturních akcí, které se měly konat od 10. března 2020 do 31. srpna 2020 a v přímé souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády byly přesunuty nebo zrušeny“.

Podpora může pokrýt až polovinu uznatelných výdajů za přesunuté nebo zrušené kulturní akce. Jejich výši a zaplacení bude zájemce prokazovat fakturami či smlouvami. Maximálně lze získat pět milionů korun. Celkem je připraveno 900 milionů.

„Uznatelnými výdaji se rozumí ty, které byly vynaloženy marně a nelze je využít na jinou či odloženou akci. Zrušenou kulturní akcí se rozumí kulturní akce, která byla bez náhrady zrušena v daném kalendářním roce, například ročník 2020 se neuskutečnil a počítá se až s ročníkem v roce 2021,“ upřesňuje mluvčí MPO Štěpánka Filipová.

Podmínkou je, že žadatel nepřerušil provozování podnikatelské činnosti, není v úpadku, exekuci nebo likvidaci. 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Autorsky se zaměřuje na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ještě víc než paragrafy ale miluje média. Byl šéfredaktorem České informační agentury... Další články autora.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.