Vyznáte se ve franšízingu? Odpověď vám dá náš franšízingový test!

| rubrika: Kvíz | 6. 8. 2016
Od začátku letošního roku vycházel na Peníze.cz seriál, které zájemcům o podnikání přibližují možnosti franšízingu. Seriál, jehož komerčními partnery byla realitní kancelář RE/MAX a poradenská společnost Partners, nyní dospěl do svého konce. Máme pro vás deset otázek, které prověří to, jestli jste teď ve franšízingu kovanými odborníky, nebo nazdárky.

Co je franšízing? Kdo je franšízor? Kdo je franšízant?

Co obsahuje franšízingová smlouva?

Kolik činvají měsíční poplatky franšízanta franšízorovi za to, že může využívat jeho obchodní značku a know how?

Ne každé franšízingové podnikání končí podnikatelským úspěchem. Co bývá častou příčinou neúspěchu franšízanta?

Kde v Česku najde zájemce o franšízing hodnověrné informace o franšízingu i firmách, které nabízejí svůj obchodní model k franšízingovému využití?

Jednou z franšízingových značek na českém trhu je i poradenská společnost Partners. Ta má v současnosti otevřeno po celé ČR na sedm desítek 70 poboček a do tří let by ráda otevřela dalších 80 poboček. Otázka zní, kde je chce otevřít a proč?

Franšízingová smlouva neurčuje pouze to, kolik bude platit franšízant franšízorovi za převzetí jeho obchodního modelu, ale i určité standardy jeho provozování. Otázka je, zda je musí franšízant dodržovat?

Zájmem franšízorů bývá hlavně kvalitní franšízant, který na trhu uspěje. Ne každý zájemce o franšízing ale má dost peněz na rozjezd pobočky a zaplacení licence. Může mu franšízor pomoci s financemi do začátku?

Jednou z franšízingových značek na českém trhu je i realitní kancelář RE/MAX. Odkud je? A kolik má poboček v Česku?

Jaký je rozdíl mezi master fanšízingem a franšízingem?

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+22
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.