Tři záhadné návyky „úspěšných“, které prostě nedávají smysl

Michal Kašpárek | rubrika: Sloupek | 9. 8. 2013 | 7 komentářů
Elita bývala vždycky poněkud výstřední. O špičkách i „špičkách“ současnosti to platí jakbysmet.
Tři záhadné návyky „úspěšných“, které prostě nedávají smysl

V redakci jsme mudrovali, co bylo dřív: stylizované portréty podnikatelů a konzultantů, nebo univerzálně použitelné obrázky „successu“ ve fotobankách pro média? Kdo se po kom opičí? Nepřišli jsme na to. Zato jsme se ale shodli, že jsme ani jeden z těch radostných výjevů nikdy neviděli naživo – ačkoliv je úspěšní i „úspěšní“ dělají ve svých webových prezentacích podezřele často:

1. Skáčou do výšky

Snad je to tím, že přirozeně šťastní lidé řvou, hrozí rukama a ve vytržení padají na kolena, takže na fotkách vypadají poněkud debilně:

Nejspíš proto se vymyslelo tohle důstojněji vypadající klišé:

A jak víte ze sportovních přenosů: kdo neskáče, není Čech. Takhle tedy hopsá „infopodnikatel“ a sultán Milionového impéria David Kirš. Tajemství úspěchu? Rozepnutý poklopec vás posune výš!

2. Vysedávají s notebookem na pláži

Písek. Voda. Horko. Ještě sklenku červeného vína a hrst kočičích chlupů a seznam největších likvidátorů počítačové techniky by byl kompletní.

Nedává to přeci žádný smysl. Past vedle pasti. K tomu na vás praží slunce. Na displej je sotva vidět. Do vody nemůžete, protože byste museli notebook nechat ležet nehlídaný na dece. Nedá se pořádně pracovat – ale ani neodpočíváte, přestože jste na místě, které je k tomu stvořené. Platíte tisícovku za noc na hotelu, jen abyste se rozčilovali nad datovou schránkou. Takhle si představuju peklo. Patnáct set facebookových fanoušků projektu Podnikání z pláže to má ale naopak:

Těžko se jim divit, když podle fotobanky štěstí vypadá jako notebook plný písku:

Kiršův recept je přisypat ještě trochu trávy:

3. Strkají si peníze do úst

Taky vám maminka říkala, že peníze do pusinky nepatří – dokonce že si máte po placení vždy umýt ruce? Proto taky žádné peníze nemáte, vy lúzři! Zacyklily se vám smyčky a finito. Naštěstí je tu ale Jiří Vokáč Čmolík a jeho Neurorestart, který vás naučí po chuti rozeznat americké dolary od filipínských pesos:

Poněkud doslovně převzaté přísloví „put your money where your mouth is“, které bych radši přeložil jako „když o něčem tolik básníš, tak do toho taky vraž peníze“. Ale to není ostuda, problém s tím soudě dle fotobank mají i rodilí mluvčí:

Jiřího Vokáče Čmolíka jsem se e-mailem zeptal, zda doporučuje peníze před skousnutím dezinfikovat. Neodpověděl. Úspěšní si svá největší tajemství nechávají pro sebe.

Žerete peníze? Dobrou chuť a příjemné zažití!

Studie o tom, jak špinavé jsou peníze, které denně bereme do ruky, vznikají často za podpory vydavatelů platebních karet. Ovšem zároveň je provádějí instituce tak úctyhodné, že není možné jen tak jejich výsledky smést ze stolu. Tak na sklonku loňského roku zkoumali vědci z Oxfordu evropské bankovky. Zjistili, že na průměrné bankovce žije 26 000 bakterií, prý dostatečný počet ke vzniku infekce. Z blíže neurčených příčin jsou nejšpinavější švýcarské franky a dánské koruny.

Američtí vědci se zabývají veselejšími stránkami života, těmi, které by úspěšným i „úspěšným“ snad mohly být bližší: vědci Massachusettské univerzity ve studii z roku 2009 tvrdí, že devadesát procent peněz, které jsou v USA v oběhu, nese stopy kokainu.

A ještě jedna studie. Vyberte si sami, jestli jejím výsledkům chcete věřit. Vznikla v roce 2012, sponzoroval ji výrobce mýdla a provedla London School of Hygiene & Tropical Medicine. Pro přesnost: na vzorcích peněz posbíraných v Londýně. Každá sedmá bankovka byla podle laboratoře kontaminována fekálními organismy: escherichií Coli, streptokokem fecalis, enterokokem.

Pojistěte potíže, ne jen vůz

Pojistěte potíže, ne jen vůz

Nejde jen o peníze. Dobrá pojistka vás rychle vrátí na silnici a váš život do normálních kolejí. Proto si zvolte…

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 7 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 9. 2013 19:51, Stáňa Mrázková

Je vidět pane Kašpárku, že jste si naše návyky neprostudoval moc zblízka, pak by to totiž už pro Vás nebyly záhady :D
Tak tedy alespoň k tomu Podnikání z pláže se jako jeho autorka vyjádřím pro ty, kteří by záhady chtěli objasnit :) Na svém blogu ani ve FB skupině totiž neříkám, že je to o válení v písku, ale o svobodě pracovat odkudkoli na světě s tím, že jediné, co potřebujete, je internet, s tím, že pracujete stylem, který Vám vyhovuje a ideálně s využíváním nástrojů online marketingu. Taky se tam dočtete o tom, že to není procházka růžovým sadem a že musíte máknout, abyste se takovým plážovým podnikatelem stal.
No a nakonec by mě ještě zajímalo, jaké zajímavé návyky vedoucí k úspěchu máte Vy? :)

+11
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

9. 8. 2013 6:16, Štefan

A tím, že jim děláte reklamu, vydělávají. Ale to určitě víte, pane Kašpárku. Hezký den.

-5
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (7 komentářů) příspěvků.
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Tři důvody, proč oslavit Den piva

2. 8. 2013 | Michal Kašpárek | 2 komentáře

Tři důvody, proč oslavit Den piva

Kafe nechejte hipstrům a čaje těhotným. Ve znalostní ekonomice nejsnáze uspějete lehce nachmelení.

Výživoví poradci, krabičková dieta, liposukce. Co stojí štíhlý pas

17. 6. 2013 | Jitka Šorfová | 3 komentáře

Výživoví poradci, krabičková dieta, liposukce. Co stojí štíhlý pas

Minulý týden jsme se pokoušeli zhruba vyčíslit, kolik člověka bude stát, když bude chtít hubnout pohybem. Tělesná aktivita je pro zdravou kondici a snižování váhy směrem k normálu samozřejmě... celý článek

Neurorestart: Předražené hrnce pro váš mozek

10. 6. 2013 | Michal Kašpárek | 76 komentářů

Neurorestart: Předražené hrnce pro váš mozek

Jiří Vokáč Čmolík je šarlatán a firma Inner Winner výdělečná sekta.

Sedm společenských tříd: Jste elita, nebo jen zoufalí workholici?

26. 4. 2013 | Michal Kašpárek | 6 komentářů

Sedm společenských tříd: Jste elita, nebo jen zoufalí workholici?

Britský výzkum mimo jiné ukazuje, že si kamarády za peníze nekoupíte, ale taky že vám známosti ještě nemusí pomoct k penězům.

Partners Financial Services