Partners mají v podílových fondech šest miliard korun

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 15. 4. 2021
Partners mají v podílových fondech šest miliard korun

Zdroj: Shutterstock

Partners investiční společnost hlásí povedený rok 2020. Rostla podstatně rychleji než celý trh: Majetek pod správou ve vlastních fondech loni stoupl o 40 procent na téměř šest miliard korun. Celý trh kolektivního investování přitom podle dat Asociace pro kapitálový trh loni rostl o necelých šest procent na 590 miliard.

Firma za loňský rok hlásí kladnou výkonnost u všech svých šesti podílových fondů, které nabízí s nulovým vstupním poplatkem. Investovat lze od 500 korun.

Akciový fond Partners 7 Stars díky rychlé reakci na turbulence a včasné rotaci do amerických akcií a technologického sektoru dosáhl v krizovém roce 2020 na výslednou výkonnost kolem plus 10 %, a dlouhodobě tak patří mezi nejlepší na akciovém trhu,“ říká Martin Mašát, hlavní portfolio manažer Partners investiční společnosti. Aktuálně se fond soustředí na tradiční sektory, jako jsou banky a energetické společnosti, které během pandemie relativně ztrácely.

Srovnejte si to s námi

Manažerský poplatek u tohoto fondu dělá 1,5 %, Partners u fondů vybírají i výkonnostní poplatek. Celkově tak nákladovost fondu loni dělala 1,71 %. Tyto poplatky jsou již odečteny od výsledné výkonnosti, která loni dělala 9,7 % a o rok dříve 18,8 %. Naopak v roce 2018, kdy se investicím obecně nedařilo, fond ztratil 9,3 % ročně. Od začátku roku 2021 se jeho výkonnost zatím pohybuje těsně pod hranicí 6 %.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

U tohoto fondu je také výstupní poplatek, pokud z něho peníze vyberete dříve než po pěti letech. V prvním roce po založení je to 5 %, každý další rok pak poplatek o jeden procentní bod klesá až na 1 % při výběru v pátém roce. Následně už je výběr bez výstupního poplatku.

Společnost si považuje také výsledku, který dosáhl její dluhopisový fond pro konzervativní klienty Partners Bond Opportunity. Loni připsal 2,9 % a téměř vyrovnal loňskou inflaci, která dělala nadprůměrných 3,2 %. Dobrý výsledek zatím připisuje i letos. Od začátku roku připsal klientům 0,77 %.

„To vše za situace, kdy v České republice padají ceny dluhopisů a konzervativní klienti sčítají ztráty,“ říká Mašát. Nákladovost tohoto fondu loni dělala 1,02 % a výkonnostní poplatek se u něj platí, jen když peníze vyberete dříve jak po třech letech od začátku investice, pohybuje se od 1 do 3 %.

Partners investiční společnost je členem finanční skupiny Partners. Celá skupina spravuje klientům v investicích 25 miliard korun. Brzy by měla začít fungovat také penzijní společnost Rentea ze skupiny Partners, která nabídne spoření na důchod v penzijních fondech se státním příspěvkem.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+21
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Dluhopisům se nebývale daří. Nová čísla o podílových fondech

7. 9. 2023 | Martin Mašát

Dluhopisům se nebývale daří. Nová čísla o podílových fondech

Léto bylo ospalé. Akcie v průměru trochu oslabovaly, zato dluhopisy si užívají výnosů, jaké v tomto tisíciletí skoro ještě nezažily. Napjatě se čeká, co přinese září.

ČNB varuje před „investicemi“ se značkou Areass

1. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

ČNB varuje před „investicemi“ se značkou Areass

Česká národní banka upozorňuje veřejnost, že subjekt vystupující pod názvem Areass či Areass Group nemá žádné povolení k poskytování investičních služeb ani nedisponuje žádným jiným... celý článek

Nemovitostní fondy čeká podprůměrný rok. Známe výsledky za pololetí

1. 9. 2023 | Jan Traxler | 1 komentář

Nemovitostní fondy čeká podprůměrný rok. Známe výsledky za pololetí

Po tučných letech, kdy výnosy realitních fondů investory jen těšily, přicházejí horší roky. Výsledky za první polovinu roku neoslnily. Na inflaci nestačil nikdo, všichni skončili pod... celý článek

Fondy, ve kterých zmizely miliardy, dostanou přísnější pravidla

21. 8. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Fondy, ve kterých zmizely miliardy, dostanou přísnější pravidla

Tisíce lidí přišly o peníze investované do „alternativních fondů“ jako Growing Way, WCA International nebo J.O. Investment. Tyto společnosti zneužily výjimku v zákoně, která umožňuje,... celý článek

Investovat můžete i vy. Návod pro začátečníky

16. 8. 2023 | Jan Müller | 2 komentáře

Investovat můžete i vy. Návod pro začátečníky

Za peníze, které jste před dvěma lety uložili na účet v bance, si teď koupíte o dost míň, než se dalo pořídit tehdy. Co s tím? Staňte se investorem. Přinejmenším s podílovými fondy... celý článek

Partners Financial Services