Partners mají v podílových fondech šest miliard korun

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 15. 4. 2021 16:00
Partners mají v podílových fondech šest miliard korun

Zdroj: Shutterstock

Partners investiční společnost hlásí povedený rok 2020. Rostla podstatně rychleji než celý trh: Majetek pod správou ve vlastních fondech loni stoupl o 40 procent na téměř šest miliard korun. Celý trh kolektivního investování přitom podle dat Asociace pro kapitálový trh loni rostl o necelých šest procent na 590 miliard.

Firma za loňský rok hlásí kladnou výkonnost u všech svých šesti podílových fondů, které nabízí s nulovým vstupním poplatkem. Investovat lze od 500 korun.

Akciový fond Partners 7 Stars díky rychlé reakci na turbulence a včasné rotaci do amerických akcií a technologického sektoru dosáhl v krizovém roce 2020 na výslednou výkonnost kolem plus 10 %, a dlouhodobě tak patří mezi nejlepší na akciovém trhu,“ říká Martin Mašát, hlavní portfolio manažer Partners investiční společnosti. Aktuálně se fond soustředí na tradiční sektory, jako jsou banky a energetické společnosti, které během pandemie relativně ztrácely.

Srovnejte si to s námi

Manažerský poplatek u tohoto fondu dělá 1,5 %, Partners u fondů vybírají i výkonnostní poplatek. Celkově tak nákladovost fondu loni dělala 1,71 %. Tyto poplatky jsou již odečteny od výsledné výkonnosti, která loni dělala 9,7 % a o rok dříve 18,8 %. Naopak v roce 2018, kdy se investicím obecně nedařilo, fond ztratil 9,3 % ročně. Od začátku roku 2021 se jeho výkonnost zatím pohybuje těsně pod hranicí 6 %.

U tohoto fondu je také výstupní poplatek, pokud z něho peníze vyberete dříve než po pěti letech. V prvním roce po založení je to 5 %, každý další rok pak poplatek o jeden procentní bod klesá až na 1 % při výběru v pátém roce. Následně už je výběr bez výstupního poplatku.

Společnost si považuje také výsledku, který dosáhl její dluhopisový fond pro konzervativní klienty Partners Bond Opportunity. Loni připsal 2,9 % a téměř vyrovnal loňskou inflaci, která dělala nadprůměrných 3,2 %. Dobrý výsledek zatím připisuje i letos. Od začátku roku připsal klientům 0,77 %.

„To vše za situace, kdy v České republice padají ceny dluhopisů a konzervativní klienti sčítají ztráty,“ říká Mašát. Nákladovost tohoto fondu loni dělala 1,02 % a výkonnostní poplatek se u něj platí, jen když peníze vyberete dříve jak po třech letech od začátku investice, pohybuje se od 1 do 3 %.

Partners investiční společnost je členem finanční skupiny Partners. Celá skupina spravuje klientům v investicích 25 miliard korun. Brzy by měla začít fungovat také penzijní společnost Rentea ze skupiny Partners, která nabídne spoření na důchod v penzijních fondech se státním příspěvkem.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+18
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Praskne akciová bublina? Očekávané zhodnocení v USA je extrémně slabé

6. 5. 2021 | Michal Stupavský | 1 komentář

Praskne akciová bublina? Očekávané zhodnocení v USA je extrémně slabé

Zatímco mnoho ekonomů a investorů věří, že akcie – hlavně díky státním stimulům – dál porostou, Michal Stupavský ze společnosti Conseq je dlouhodobě skeptičtější. Tady je jeho čerstvý... celý článek

Investown startuje drobné investice do bytů

30. 4. 2021 | Jiří Hovorka | 8 komentářů

Investown startuje drobné investice do bytů

Investiční služba Investown zahájila ostrý provoz. Zájemci zatím mohou investovat do dvou pražských bytů. První slibuje aktuální roční výnos 4,2 %, druhý 4,64 %. Lidé už do nich investovali... celý článek

Investice pro začátečníky. Jak fungují podílové fondy a jak si vybrat

19. 4. 2021 | Jiří Hovorka | 16 komentářů

Investice pro začátečníky. Jak fungují podílové fondy a jak si vybrat

Jestli už vás nebaví spoření v bance za úrok hluboko pod procento, můžete začít snadno investovat jako profesionál. I když investicím nerozumíte. Dejte nám 10 minut, vysvětlíme vám... celý článek

Každý čtvrtý Čech vůbec nechrání úspory před inflací

14. 4. 2021 | Petr Kučera | 22 komentářů

Každý čtvrtý Čech vůbec nechrání úspory před inflací

Čtvrtina Čechů se vůbec nesnaží chránit své úspory před inflací. Za nejvhodnější způsob ukládání peněz totiž považují hotovost nebo běžný účet, ukázal březnový průzkum Generali Investments... celý článek

Investujte bez vybírání. ČSOB zjednodušuje fondy

12. 4. 2021 | Jiří Hovorka | 4 komentáře

Investujte bez vybírání. ČSOB zjednodušuje fondy

ČSOB má novou službu, pomocí které chce prodávat investice do podílových fondů svým klientům. Produkt nazvaný ČSOB NaMíru startuje s akcí, během níž do konce června odpouští vstupní... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.