Partners mají v podílových fondech šest miliard korun

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 15. 4. 2021
Partners mají v podílových fondech šest miliard korun

Zdroj: Shutterstock

Partners investiční společnost hlásí povedený rok 2020. Rostla podstatně rychleji než celý trh: Majetek pod správou ve vlastních fondech loni stoupl o 40 procent na téměř šest miliard korun. Celý trh kolektivního investování přitom podle dat Asociace pro kapitálový trh loni rostl o necelých šest procent na 590 miliard.

Firma za loňský rok hlásí kladnou výkonnost u všech svých šesti podílových fondů, které nabízí s nulovým vstupním poplatkem. Investovat lze od 500 korun.

Akciový fond Partners 7 Stars díky rychlé reakci na turbulence a včasné rotaci do amerických akcií a technologického sektoru dosáhl v krizovém roce 2020 na výslednou výkonnost kolem plus 10 %, a dlouhodobě tak patří mezi nejlepší na akciovém trhu,“ říká Martin Mašát, hlavní portfolio manažer Partners investiční společnosti. Aktuálně se fond soustředí na tradiční sektory, jako jsou banky a energetické společnosti, které během pandemie relativně ztrácely.

Srovnejte si to s námi

Manažerský poplatek u tohoto fondu dělá 1,5 %, Partners u fondů vybírají i výkonnostní poplatek. Celkově tak nákladovost fondu loni dělala 1,71 %. Tyto poplatky jsou již odečteny od výsledné výkonnosti, která loni dělala 9,7 % a o rok dříve 18,8 %. Naopak v roce 2018, kdy se investicím obecně nedařilo, fond ztratil 9,3 % ročně. Od začátku roku 2021 se jeho výkonnost zatím pohybuje těsně pod hranicí 6 %.

U tohoto fondu je také výstupní poplatek, pokud z něho peníze vyberete dříve než po pěti letech. V prvním roce po založení je to 5 %, každý další rok pak poplatek o jeden procentní bod klesá až na 1 % při výběru v pátém roce. Následně už je výběr bez výstupního poplatku.

Společnost si považuje také výsledku, který dosáhl její dluhopisový fond pro konzervativní klienty Partners Bond Opportunity. Loni připsal 2,9 % a téměř vyrovnal loňskou inflaci, která dělala nadprůměrných 3,2 %. Dobrý výsledek zatím připisuje i letos. Od začátku roku připsal klientům 0,77 %.

„To vše za situace, kdy v České republice padají ceny dluhopisů a konzervativní klienti sčítají ztráty,“ říká Mašát. Nákladovost tohoto fondu loni dělala 1,02 % a výkonnostní poplatek se u něj platí, jen když peníze vyberete dříve jak po třech letech od začátku investice, pohybuje se od 1 do 3 %.

Partners investiční společnost je členem finanční skupiny Partners. Celá skupina spravuje klientům v investicích 25 miliard korun. Brzy by měla začít fungovat také penzijní společnost Rentea ze skupiny Partners, která nabídne spoření na důchod v penzijních fondech se státním příspěvkem.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+21
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

23. 5. 2022 | Petr Kučera | 9 komentářů

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

Česká spořitelna, největší tuzemská banka podle počtu klientů, zvyšuje úročení vkladů. Sníží tak svou ztrátu za nejlepšími nabídkami na trhu.

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

18. 5. 2022 | Petra Nová

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

Brněnská investiční společnost Jet Investment finančníka Igora Faita má v plánu postavit největší fond soukromého kapitálu v Česku. Chce kupovat průmyslové podniky, a to nejen za peníze... celý článek

Padají akcie i dluhopisy. Jak si vedou podílové fondy?

10. 5. 2022 | Martin Mašát | 20 komentářů

Padají akcie i dluhopisy. Jak si vedou podílové fondy?

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Duben hodnotí jako armagedon na trzích.

Polovina Čechů může spořit maximálně 2000 Kč měsíčně

2. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ | 30 komentářů

Polovina Čechů může spořit maximálně 2000 Kč měsíčně

Skoro polovina (47 %) obyvatel Česka zvládne měsíčně odložit stranou maximálně dva tisíce korun. Ukázal to únorový průzkum investiční platformy Portu na reprezentativním vzorku 1050... celý článek

Podílové fondy: Dluhopisy drtí inflace, akcie se zklidnily

6. 4. 2022 | Martin Mašát | 11 komentářů

Podílové fondy: Dluhopisy drtí inflace, akcie se zklidnily

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak si vedly v březnu?

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.