Nový fond už získal čtvrt miliardy, koupil první nemovitosti

| rubrika: Aktuality | 6. 1. 2020 12:15

Nemovitostní fond ZDR Investments Public získal za první dva měsíce fungování od svých investorů čtvrt miliardy korun a do svého portfolia nakoupil první tři nemovitost.

„Tak úspěšný start předčil veškerá naše očekávání,“ říká člen správní rady Roman Latuske.

Investiční společnost ZDR Investments už dva roky provozuje nemovitostní fond pro kvalifikované investory, spustila od loňského listopadu i fond pro širokou veřejnost.

Více o fondech

https://finmag.penize.cz/casopis-finmag

Velký přehled českých nemovitostních fondů, včetně těch pro kvalifikované investory, najdete v aktuálním vydání tištěného Finmagu. Hloubkový průzkum provedl Leoš Rousek a je jedním z článků čísla, jehož tématem jsou stavění, bydlení, nemovitosti a města. K dostání právě teď na stáncích nebo přes náš web.

Nový fond chce ve střednědobém výhledu připisovat výnosy pro klienty ve výši čtyř až sedm procent ročně. Zaměřuje se na investice do retailových a administrativních nemovitostí a do objektů pro logistiku a výrobu.

Těsně před koncem roku 2019 uskutečnil fond ZDR Investments Public své první tři akvizice. V majetku tak nyní má pronajímatelnou plochu 4264 metrů čtverečních v hodnotě 169 milionů korun.

První zakoupenou nemovitostí je retail park v Čáslavi (na úvodním obrázku), kde jsou v nájmu retailové řetězce Pepco, Super Zoo a Takko. Fond dále koupil prodejnu Okay elektro ve Starém Městě ve Zlínském kraji. Třetí akvizice je administrativní centrum Absolutio ve slovenských Piešťanech, kde si pronajímá prostory pro svou centrálu společnost Home Credit Slovakia.

Na podzim loňského roku spustila svůj nemovitostní fond také Banka Creditas, která cílí na roční výnos kolem pěti procent. V Česku tak nyní spotřebitelé mohou vybírat z jedenácti realitních fondů.

Čtěte víc: Nemovitostní fondy porážejí inflaci. Projděte si, jak na ně

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.