Pioneer investiční společnost: nový Pioneer Zajištěný fond 2018

Datum: 27. 4. 2011
Pioneer přináší na trh nový zajištěný fond orientovaný na rozvíjející se trhy.

Pioneer Zajištěný fond 2018 se zaměřuje na rozvíjející se trhy. Chrání 100 % hodnoty investice v horizontu sedmi let. V okamžiku, kdy výnos dosáhne 20 %, bude fond automaticky předčasně splacen.

Základní výhody a nevýhodu produktu v kostce

Jako u všech podobných fondů jde o sázku na růst akcií. Konstrukce fondu je ovšem poměrně přímočará, nejde o žádnou přehnaně složitou strukturu, kde musí být splněno půl tuctu různých podmínek, aby měl klient nárok na připsání výnosu.

Strategie není nalinkovaná dopředu, v případě poklesu na trzích fond může snižovat akciovou expozici (což může být zároveň nevýhoda).

  • Podle společnosti Pioneer je předčasné splacení pravděpodobné v horizontu 4 až 5 let, samozřejmě na to ale nelze stoprocentně spoléhat. Před splatností garance není, stejně jako u všech podobných fondů.
  • Výhodou je diverzifikace, fond sleduje řadu rozvíjejících se trhů, nejen aktuálně módní Čínu.

Detaily k fondu najdete na adrese http://www.pioneer.cz/Aktuality/GrafTydne/ZAJ2018.pdf.

Pro ty, kteří hrají na jistotu

Dlouhodobému investorovi asi lépe poslouží vyvážené portfolio, jde však o zajímavou alternativu pro klienty, kteří za každou cenu trvají na garancích, i kdyby trakaře padaly. Fond je výrazně průhlednější než složité opční struktury nabízené některými bankami.

Upisovací období fondu je do konce května.

Odeslat
e-mailem
Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.