Pioneer investiční společnost: nový Pioneer Zajištěný fond 2018

Datum: 27. 4. 2011
Pioneer přináší na trh nový zajištěný fond orientovaný na rozvíjející se trhy.

Pioneer Zajištěný fond 2018 se zaměřuje na rozvíjející se trhy. Chrání 100 % hodnoty investice v horizontu sedmi let. V okamžiku, kdy výnos dosáhne 20 %, bude fond automaticky předčasně splacen.

Základní výhody a nevýhodu produktu v kostce

Jako u všech podobných fondů jde o sázku na růst akcií. Konstrukce fondu je ovšem poměrně přímočará, nejde o žádnou přehnaně složitou strukturu, kde musí být splněno půl tuctu různých podmínek, aby měl klient nárok na připsání výnosu.

Strategie není nalinkovaná dopředu, v případě poklesu na trzích fond může snižovat akciovou expozici (což může být zároveň nevýhoda).

  • Podle společnosti Pioneer je předčasné splacení pravděpodobné v horizontu 4 až 5 let, samozřejmě na to ale nelze stoprocentně spoléhat. Před splatností garance není, stejně jako u všech podobných fondů.
  • Výhodou je diverzifikace, fond sleduje řadu rozvíjejících se trhů, nejen aktuálně módní Čínu.

Detaily k fondu najdete na adrese http://www.pioneer.cz/Aktuality/GrafTydne/ZAJ2018.pdf.

Pro ty, kteří hrají na jistotu

Dlouhodobému investorovi asi lépe poslouží vyvážené portfolio, jde však o zajímavou alternativu pro klienty, kteří za každou cenu trvají na garancích, i kdyby trakaře padaly. Fond je výrazně průhlednější než složité opční struktury nabízené některými bankami.

Upisovací období fondu je do konce května.

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.