Nezaměstnanost zůstává nízká. Zlom má přijít za měsíc

| rubrika: Aktuality | 4. 5. 2020 13:30

Nezaměstnanost v Česku stoupla během dubna na 3,4 procenta z březnových rovných tří procent. Do evidence úřadů práce se nově zapsalo 53 tisíc uchazečů. Oznámila to ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD).

Celkem úřady práce evidovaly ke konci dubna 254 040 nezaměstnaných, což je zhruba o 28 400 více než před měsícem. Počet volných míst v dubnu klesl na 332 748, v březnu jich bylo 342 287.

„Jde stále o slušná čísla, ale nemůžeme se z nich předčasně radovat,“ říká Maláčová. Největší přísun nově nezaměstnaných lze podle ní čekat na konci května a začátku června. 

Nejčastěji se do evidence hlásili pracovníci ze služeb, konkrétně stravování, obchodu, ubytování či nákladní dopravy. 

V únoru, kdy ještě ekonomika fungovala bez problémů, přibylo necelých 34 tisíc uchazečů o zaměstnání, celkově bylo bez práce 227 tisíc lidí. Míra nezaměstnanosti se v únoru i březnu držela na na rovných třech procentech.

Jak to chodí

Aktuální přehled pravidel a kalkulačka.

Podpora v nezaměstnanosti. Kolik dostanete, když přijdete o práci


I když má zaměstnavatel problémy kvůli koronaviru, musí dál dodržovat zákoník práce. Když pro vás nemá práci, nenechte si vnutit „výpověď dohodou“. 

Výpověď dohodou je nesmysl. Čtěte, na co si dát pozor

Koronavirus: aktuality, kalkulačky, informace

Chraňte nejen sebe, ale i svoji peněženku. Vybíráme nejdůležitější texty a nástroje, které vám pomohou překonat dopady pandemie viru COVID-19.

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook: neuniknou vám další aktuality ani praktické tipy! 

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.