Arkády Pankrác mění majitele. Obchodní centrum kupují Češi

redakce Peníze.CZ | rubrika: Aktuality | 1. 2. 2024
Arkády Pankrác mění majitele. Obchodní centrum kupují Češi

Zdroj: Trigea

Pražské obchodní centrum Arkády Pankrác koupil nemovitostní fond Trigea. Jde o největší transakci uskutečněnou tuzemským fondem tohoto typu v Česku, její výše přesáhla šest miliard korun.

„Fond dlouhodobě usiloval o posílení v oblasti retailu, proto je nákup tohoto centra v souladu s jeho dlouhodobou obchodní strategií,“ říká generální manažer fondu Tomáš Trčka.

Velká obchodní centra v Česku jsou na prodej jen zřídka a bývají výlučně vlastněny zahraničními podniky. Za téměř čtvrt století se v tuzemsku uskutečnily celkem tři transakce prémiových nákupních center: jednalo se o Palladium, OC Letňany a Olympia Brno.

„Akvizice Arkád je tak důkazem, že tuzemský kapitál už dnes hraje a do budoucna bude hrát čím dál důležitější roli. Nákup vnímám jako skvělou zprávu pro celý trh a věřím, že v dohledné době budou následovat další podobné transakce financované domácím kapitálem,“ dodává Trčka.

Obchodní centrum Arkády Pankrác má tři podlaží s obchody na ploše přesahující 38 tisíc metrů čtverečních. Díky své poloze u stanice metra C Pankrác patří mezi nejnavštěvovanější obchodní centra v Praze.

V roce 2029 by tu podle dosavadních plánů měla začínat nová trasa metra D. „Otevření nové trasy metra výrazně rozšíří spádovou oblast centra a dlouhodobě přivede na místo více zákazníků,“ předpovídá Trčka.

Nemovitostní fond Trigea patří do finanční skupiny Partners (stejně jako vydavatel webu Peníze.cz.) Investorům loni připsal výnos 7,12 %, letos počítá se zhodnocením 7–8 %. V současnosti fond spravuje investorům kapitál ve výši osmi miliard korun.

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag, Heroine a Footbal Club. Můžete nás sledovat... Další články autora.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+16
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Daňové přiznání online

Zjistěte tržní cenu nemovitosti i výši nájmu

Odborným garantem této služby je Quantum reality - realitní kancelář Praha

A tohle už jste četli?

Bydlení už víc nezlevní, hlásí banka. Ceny pozemků dál rostou

22. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Bydlení už víc nezlevní, hlásí banka. Ceny pozemků dál rostou

Ceny bytů i rodinných domů v loňském roce klesly. Vyplývá to ze statistiky ČSOB Index bydlení (dříve HB Index) za čtvrté čtvrtletí 2023. Základem jsou odhady tržních cen nemovitostí... celý článek

Trh s bydlením ožil. Ceny mírně klesly, ukazují nová čísla

21. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Trh s bydlením ožil. Ceny mírně klesly, ukazují nová čísla

Realitní trh v Česku po několika letech útlumu postupně ožívá. Prodeje nemovitostí začaly opět mírně stoupat. V mezinárodním srovnání dlouhodobě patříme mezi země, kde se zdražuje nejrychleji.... celý článek

Jak se kupuje dům za šest miliard. Šéf fondu podrobně o Arkádách Pankrác

7. 2. 2024 | Martin Vlnas

Jak se kupuje dům za šest miliard. Šéf fondu podrobně o Arkádách Pankrác

Nemovitostní fond Trigea získal pražské obchodní centrum Arkády Pankrác. Jak se mu to podařilo a jaké s ním má další plány? Rozhovor s Tomášem Trčkou, zakladatelem a generálním ředitelem... celý článek

Kdy může pronajímatel zvýšit nájemné? Pozor na inflační doložku

28. 11. 2023 | Pavel Strnad

Kdy může pronajímatel zvýšit nájemné? Pozor na inflační doložku

Význam inflačních doložek roste. Často jsou však neplatné, protože nejsou správně formulované. Advokát Pavel Strnad z AK Polverini Strnad radí, na co se zaměřit.

Za pět dvanáct. Roier má licenci pro investiční crowdfunding

6. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Za pět dvanáct. Roier má licenci pro investiční crowdfunding

Čtyři dny před posledním termínem oznámila zisk licence poskytovatele služeb skupinového financování další investiční platforma, která nabízí takzvaný investiční crowdfunding, značka... celý článek

Partners Financial Services