Jak ušetřit stovku, dvě stovky.... tisíce II.

Václav Valášek | rubrika: Jak na to | 28. 7. 2010 | 6 komentářů
Jak ušetřit stovku, dvě stovky.... tisíce II.
Šetřit se dá i bez velkého utahování opasků, které by vám snížilo životní úroveň. Tady je dalších pět rad, jak s určitým nadhledem ušetřit dost peněz.

Stovka šestá: Večírky, alkohol

V tomto bodě je úspora poměrně náročná. Jak se člověk rozjede, tak se nejde spát, dokud je za co pít. Pro vyznavače whisky či míchaných koktejlů je stokoruna rovna maximálně dvěma nápojům, u pivařů či vinařů tak čtyřem. Cílem není ovšem si je nedat. Až tedy příště vyrazíte na tah s předem stanoveným rozpočtem, odložte první rozměněnou stokorunu na místo, kde byste ji jaktěživi nehledali. V pokročilé fázi zábavy řekněte, že jste všechny své peníze již propili či jste stovku ztratili nejspíš na záchodě. Nějaký platící dobrák se určitě najde. Alespoň v prvních letech. Na větších oslavách a firemních večírcích, kde se pije na lístky, samozřejmě pijme na účet šéfa nebo nejméně oblíbeného kolegy. ( Přečtěte si, jaké koktejly se hodí k vašemu investičnímu profilu)

Až vaše triky všichni okolo prokouknou, bude špatně. Rozhodně ale ne zle. I v centrech velkých měst najdete restauranty, kde čepují sympatické pivo za sympatických šestnáct korun. Plzeňského prazdroje se sice nedočkáte, Braník ale rozhodně není jen pivo bezdomovců a podvratných živlů. Na své si přijdou i milovníci koktejlů, taková zelená zkrášlená několika kapkami smetany do kávy… Kdo by odolal!

Stovka sedmá: Kouření

Ušetřit stovku na cigaretách je otázka jedné a půl krabičky, a to za měsíc v pohodě zvládnete. Nejotřepanější fráze jsou stále ty nejúčinnější. Nechávejte si v krabičce poslední cigaretu. S tím, že ji máte na ráno, žádejte ostatní kuřáky, dokud dávají. Další z takových praktických důvodů k žádosti o cizí cigaretu prý často používal Mejla Hlavsa, který si svou údajnou krabičku zapomínal v autě. Zemřel, jak jinak, na rakovinu plic. Budiž mu lehká zem.

Stovka osmá: Placení v restauracích

Že vždy platí muž? Nesmysl. Tedy pokud nejste žena. Etiketa obhájí oba přístupy. Dámy mohou být stoupenkyně staré školy a výsostné právo placení přenechávat svému gentlemanovi. Muž by naopak měl být zastáncem rovnosti pohlaví a dopřávat svému krásnému protějšku tuto pravidelnou dávku emancipace.

Stovka devátá: Zelená lékárna

Maminka mě přes mou dětskou nelibost naučila využívat léčivé účinky přírody. Nejsem tedy častým návštěvníkem lékárny a kupcem různých preparátů a doplňků. Je snad lepšího čaje než z čerstvé máty ze zahrádky či šípků rostoucích na mezi? Existuje snad lepší péče o vlasy než výluh z březové kůry? A na jakékoli kožní trápení odvar z heřmánku? Mám ale šampiona všech šampionů – Ginko biloba.

Spočítejte si, kolik utrácíte a kolik byste mohli spořit

Léčivé účinky tohoto přírodního zázraku jsou známé stejně jako jeho nekřesťanská cena. Kde ovšem najít ten magický strom, o který se opírá tajemství čínské medicíny? Na Dálném východě? Ale kdeže.

Roste v každém druhém městském parku i u nás. Je to starý známý jinan dvoulaločný. Hoďte si pár rozmačkaných lístků do každého šálku čaje a začne vám to pálit. To se hodí, pokud byste nevěděli, jak naložit s tou ušetřenou devátou stovkou.

Stovka desátá: Domácnost, zahrada

A na závěr pár rychlých tipů, jak ušetřit ještě pár kaček. Tak například místo drahých prostředků na odstraňování vodního kamene se dá účinně použít jedlá soda nebo ocet. Do myčky místo Calgonu můžete dát lžičku kyseliny citronové. Místo osvěžovačů vzduchu a k neutralizaci zápachů v domácnosti lépe poslouží zdraví neškodná citronová kůra položená na topení. Na zahradě vám dobře poslouží popel z vyžebraných cigaret – nasypejte ho pod růže a nebudou se vám v nich držet mšice. Kelímek s pivem (placeným kamarádem) zapuštěný do země na kraji záhonu zase ochrání vaši mátu před slimáky. Vyjetý fridex v létě poslouží jako ničitel plevele prorůstajícího chodníčky u domu. Vrzající podlahu na chalupě utišíte mýdlem nastrouhaným do spár a místo silikonového oleje na zrezlé součástky nalijte Coca-colu. Funguje spolehlivě.

Vážení přátelé, právě jsem vám dvakrát ukázal, jak elegantně zkrotit výdaje o 5 krát 100 korun. Pokud se vás některé výdaje netýkají, neklesejte na mysli. Zkuste se pořádně zakousnout do těch „s potenciálem“.

Důležité varování

Po třiceti letech takového způsobu života už dozajista nebudete mít žádné, ale opravdu vůbec žádné přátele. Ušetřená a pravidelně odkládaná tisícovka měsíčně ovšem za takový čas nabobtná do částky přesahující milion korun. Proč si je tedy „nekoupit všecky“ zpátky? Třeba tím, že uspořádáte obrovskou párty, kde bude veškeré jídlo, pití i cigára zdarma.

Spočítejte si, jak ušetřené peníze rozmnožit

Článek vyšel na serveru finmag.cz .

Penzijko s finančním bonusem

Penzijko s finančním bonusem

Založte si penzijko Conseq a získejte nejen státní příspěvky a daňovou úsporu, ale i bonus pro věrné klienty.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 6 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

28. 7. 2010 12:13, Hanka

Jestliže to není míněno vážně,dobrý článek pro zasmání,ovšem asi by měl být v jiné rubrice.Osobně bych se s těmito parazity setkávat nechtěla.Myslím,že je pro normálního dospělého člověka,tohle řešení nepřijatelné a jen pro zasmání.Nechápu,proč je tahle"vyčůranost"doporučována na serveru peníze.cz.Naprostý nesmysl.

+10
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (6 komentářů) příspěvků.

Nejlevnější aplikace na trhu. Zpracujte si daňové přiznání pro fyzické osoby v roce 2024 v jednoduché online aplikaci. Pro naše čtenáře exkluzivní sleva 10 %.

DníHodinMinutVteřin
Slevový kód: PENIZE1O
Vyplnit přiznání

Pokud chcete řešit daně po staru, máme pro vás chytré formuláře.

A tohle už jste četli?

Žárovkám v EU odzvonilo. Na řadě jsou sprchy a televize

12. 2. 2010 | Zuzana Kleknerová | 11 komentářů

Žárovkám v EU odzvonilo. Na řadě jsou sprchy a televize

Bruselští úředníci sestavují nový "seznam ohrožených druhů". Nefigurují v něm ještěrky, motýli, velryby, ba ani pandy. Jde o seznam neekologických výrobků, které mají do několika let... celý článek

Kvůli recesi prý Češi mění vztah k penězům

19. 10. 2009 | Eva Sovová | 4 komentáře

Kvůli recesi prý Češi mění vztah k penězům

Kvůli recesi nakupují Češi s rozvahou a zbytečně neutrácejí. Obchodníci reagují akčními nabídkami a slevami. Kupní síla je nejvyšší v Praze, nejnižší v Karviné, kde mají lidé na nakupování... celý článek

Pozor na slevy! Při výprodejích musí být ceny jasné.

30. 7. 2009 | Eva Sovová | 2 komentáře

Pozor na slevy! Při výprodejích musí být ceny jasné.

Slevy letních výprodejů letos lámou rekordy. Oblečení lze koupit až o 80 procent levněji. Výprodeje elektroniky konkurují internetovým prodejcům. Někteří obchodníci ale porušují zákon,... celý článek

Češi jsou schopni uspořit dva a půl tisíce za měsíc

19. 3. 2009 | Věra Tůmová, Jan Stuchlík

Češi jsou schopni uspořit dva a půl tisíce za měsíc

Více než polovina Čechů si ukládá volné prostředky na běžné účty, které neposkytují v podstatě žádný výnos. Hit posledních měsíců, spořící účty, používá jen deset procent domácností.... celý článek

Partners Financial Services