Žárovkám v EU odzvonilo. Na řadě jsou sprchy a televize

Bruselští úředníci sestavují nový "seznam ohrožených druhů". Nefigurují v něm ještěrky, motýli, velryby, ba ani pandy. Jde o seznam neekologických výrobků, které mají do několika let zmizet z našich koupelen, kuchyní i obýváků.

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 2. 2010 6:29, Malý Had

Obavy Klause a jeho stoupenců se pomalu naplňují.Protože když někam lezu,tak musím vědět nebo očekávat a nemohu potom mluvit o nějaké diktatuře.My můžeme jen poděkovat oněm zastáncům EU,potažmo kapitálu té vyspělejší Evropy.Protože otázku "Komu to slouží? " již ukázali náš Bursík a spol

+7
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 11 komentářů)

4. 3. 2012 15:45 | Jura Jurax

No, když to domyslíme do důsledků, tak v bruseli již nejspíš pracují na nařízení, jímž se přikáže vytírat si perdele rukou. Uspoří se hajzlpapír i noviny. Potřísněná ruka se nechá zaschnout (žádná voda, tu z brusele taky zakážou, je třeba šetřit) a exkrement sám opadá. Eventuální rozšíření nakažlivých chorob prospěje genofondu EU - slabí zahynou. A pak teprve půjdeme - pěšky a bosi - pod vedením brusele vstříc zářným zítřkům a nikdy jinak!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 3. 2012 15:36 | Jura Jurax

Zde jasně patrno, že jednak zelení cvoci jsou zemští škůdci, jednak podrobování se blbým výmyslům zelenou plísní napadených mozků z brusele je proti zájmům občanů této republiky (fofrníky, fotovoltaika, biopaliva, žárovky etc.). Přestaňme být bruselskou gubernií!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 4. 2010 2:18 | Oprava

elektromagnetických ... abych nekazil už tak češtinářsky, jistě ne vlastní vinou, nevzdělanou (omluvám se její menšině) mládež ...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 4. 2010 2:12 | Potěmkin

Jednoduchým propočtem jde dokázat, že jde jen o potěmkina :100W žárovka svítí ihned, naproti tomu nejlevnější, a přesto drahé úsporné kompaktní zářivky nejen, že se rozesvítí na 100% až za pár minut, ale zdaleka nevydrží uváděných 8000 hodin, natož 10000, ale např. jen 1,5x tolik (vlastní praxe). Vynásobíteli prům. cenu žárovky z roku 2009 6-7,5Kč x 1,5 vyjde vám, že úsporky by měli stát již 9Kč, aby se vyrovnali co do investice a výdrže. O jedech, elm. smogu u vnucovaných svítidel ani nemluvě. A dále:svítivost 100w vláknové žárovky lze nahradit zhruba 20W zářivkou. Úspora je tedy 80W za hodinu. Jedno uvaření šálku čaje el. varnou konvici Vás přitom přijde na 4min x (2000W/60) 133W. S lehkou nadsázkou, lze tedy říci, že uvařímeli si z přesného odměřeného množství jen 1/2 šálku (prakticky proveditelné u konvic s plochým dnem bez spirály) a ten dolijeme vodou studenou, uspoříme zhruba oněch 80W, poloviční dobou vaření. Přijdeli Vám to za absurdní, pak mě přijde za absurdní, nedobrovolně rozsvítit neekologickou, drahou žárovkou, 8 minut vidět houbeles, třeba se i zranit, něco kvůli tomu rozbít, modlit se, aby se nerozbila baňka se rtutí a nevdechnout to, mít starosti, kam bezplatně vyhodit jedovatou žárovku, (v budoucnosti zakážou všechny W skupiny) při čtení u lampičky si nechat ozařovat mozek střídavými impulsy elektromagnetyckých polí o různých kmitočtech a potom číst statistiku a chválu, kolik že jsme to ušetřili...!?! O poměru zářivek vyrobených/vrácených k likvidaci a poškození zdraví čínských dělníku v továrnách i nás rtutí a nepřímo (úrazy, škody než zářivka konečně začne svítit) těchto úsporek pak nikde ani řádka... Nařízení vede spíše ke škodám na zdraví a majetku, a k bezpracným ziskům výrobců ři překupníků těchto zářivek ...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 4. 2010 1:39 | K spoření vody hlavicemi

Technická poznámka: málo kdo si uvědomuje, že vlastně již může i nedobrovolně spořit, před tímto nařízením, aniž o tom ví. Proč? Spořící hlavice funguje na principu, zúžení průměrů "trubky" resp. části hadice a tím i množství vody, při současném zrychlení tenkých vodních paprsků, rovnoměrně rozvržených (to jespíše okrasa). Co jiného je, když máte staré ucpané trubky a/nebo malý tlak vody? Proteče Vám tam za stejný čas méně vody než sousedům, kteří mají trubky nové. Samozřejmě se nabízí i otázka, že s malým tlakem nebo množstvím vody se pořádně neumyjete a tak následná úspora (i kombinací nové trubky+spořicí hlavice) je vynahrazena delším mytím a nejen že neuspoříte nebo jen méně, než se bude uvádět, ale přijdete i o čas a ten jsou také peníze!!! Opatření by se nemělo použít plošně v EU, ale např. jen tam kde je málo vody, což ČR rozhodně není ....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 4. 2010 1:25 | Chrastil

ÚVAHA: šetřit za 100W žárovku, která je jen z pár gramů, téměř neškodné ekologicky odbouratelné hmoty (sklo, wolfram, cín, hliník), svítí ihned, je levná oproti úspoře 20W<--100W, ale za cenu dekagramů plastů, cadmia, cínu, skla, rtuti, mědi, smaltu, elm. smogu a jiných jedů je nevýhodné, dokud alternativa nebude lepší. Když někdo vyhodí do přírody žárovku, nic se neděje, když úspornou, ohrozí vodu, živočichy a může se dostat do potravního řetězce k člověku, el. střídavá pole ruší citlivé přijímače, mají vliv na vše živé. Proč EU nevěnuje investici na další vývoj (první prototypy již existují) nasazení "zářízích tapet" na strop, které žerou taky málo a navíc světlo je rozptýlené a dá se plynule regulovat (i automatické zapnutí za šera a stálá vyrovnáváná intenzita světla)? Proč stát (u jiných firem to pro rozprodej stát. majetku to umí) nazaloží státní a.s., která vyrobí levné nejmodernější slun. panely, osvobodí je od dph a jiné daně a levně nabídne za úhradu nákladů na výrobu, občanům? Proč se debatuje o uhelných elektrárnách, a dalších blocích JA, když existuje např. vysoce efektivní větrná elektrárna na magnetickém polštáři, která by fungovala kdekoliv ve vnitrozemí ČR, a i za pouhého vánku z jakéhokoliv směru by generovala levnou energii? Proč prosazovat jen ty "povolené" na horách a u pobřeží, kvůli silnějšímu a stálejšímu větru a poukazovat na jejich drahost, dlouhou návratnost?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 2. 2010 14:00 | jirka

menší spotřeba=menší produkce pro ČEZ a spol.=zdražení cen el.en.=jsme tam kde jsme byli akorát dráž a ekologičtěji-možná, to jsme to dopracovali..................
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 2. 2010 21:12 | Pavel

Proč noviny? Ve starém Římě používali koťata. Ta se pak sama olízala a recyklovala.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 2. 2010 14:53 | B. Lipovský

Kdy přijde na řadu hajzlpapír? Noviny by mohly také stačit! A co by se ušetřilo energie za výrobu, rozvoz a likvidaci! Kupředu! Směle vykročme do Kocourkova!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 2. 2010 7:56 | MoB

Moc to nechápu. Podle mého chabého rozumu by ekologičtější výrobky díky nižší spotřebě měly být i ekonomičtější - spotřebují méně elektřiny a tím pádem jsou výhodnější. Ale asi to tak není a ekologisté lžou. V tomto světle by Ekologie Na Rozkaz byla jediným správným řešením - tzv. neekologické věci se zakážou a tzv. ekologické se přikážou.
Děsím se chvíle, kdy budeme již obklopeni vší možnou a dostupnou ekologií... budeme pak muset i sr*t na kompost místo záchoda???
(A to prosím pěkně žiju s ohledem na životní prostředí: třídím odpady, beru při koupi výrobků ohled na jejich dopad na životní prostředí, dokonce již nějakou dobu používím úsporné žárovky - už od doby, co se započtením celého životního cyklu moc úsporné nebyly... Jéžiš, vždyť já mám plazmovou TV! Honem, podejte mi kladivo...)
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 2. 2010 6:29 | Malý Had

Obavy Klause a jeho stoupenců se pomalu naplňují.Protože když někam lezu,tak musím vědět nebo očekávat a nemohu potom mluvit o nějaké diktatuře.My můžeme jen poděkovat oněm zastáncům EU,potažmo kapitálu té vyspělejší Evropy.Protože otázku "Komu to slouží? " již ukázali náš Bursík a spol
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  13 173 369 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Reklamace
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Dobrý den. Koupil jsem po internetu hydraulicko pneumatický lis, který přestal zhruba po 1 měsíci částečně fungovat. Po oslovení prodejce mi bylo sděleno, abych demontoval vadnou část a zaslal ji na své... více

Spotřebitelská poradna

Články na Heroine.cz

Nebojte se investovat. Jde to ekologicky a odpovědně

Nebojte se investovat. Jde to ekologicky a odpovědně

Pokud chceme pomáhat světu, musíme začít nejdříve sami u sebe. Peníze řídí svět, a pokud...více

Nadílka! Tipy na dárky pro něj

Nadílka! Tipy na dárky pro něj

Hledáte tipy na originální dárky pod stromeček, ale schází vám inspirace? Jste na správné...více

Fascinace privilegiem. Proč se (ne)dívat na seriál Koruna

Fascinace privilegiem. Proč se (ne)dívat na seriál Koruna

Seriál The Crown je v anglosaském světě masivním fenoménem. Televizní sága pokrývající...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Leszek Wronka

hudebník a podnikatel, Bontonland

Ivo Lukačovič

podnikatel, Seznam.cz

Leszek Wronka
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Ivo Lukačovič
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.