Cyrrus využívá nabyté zkušenosti ve prospěch klientů

PR článek | rubrika: FINEXPO | 25. 5. 2020 | 8 komentářů
CYRRUS patří mezi hlavní brokerské společnosti v Česku. Může se zdát, že investování nabízí kdekdo, je ale důležité odlišit početné zprostředkovatelské společnosti od reálných obchodníků s cennými papíry a škrtnout společnosti, které nemají licenci České národní banky a služby u nás provozují z Malty či jiných nedotknutelných oblastí.
Cyrrus využívá nabyté zkušenosti ve prospěch klientů

Zdroj: Cyrrus

Komerční spolupráce

Specializované nebankovní instituce, u kterých můžete navíc obchodovat se všemi druhy aktiv, spočítáte v České republice na prstech jedné ruky. Jak je možné, že na trhu máme pouze jednotky obchodníků s cennými papíry? Nebylo to tak vždycky. V „devadesátkách“ tyto firmy rostly jako houby po dešti. Už ale neexistují. Mnoho z nich zaujalo agresivní a riskantní obchodní strategii, která se proti nim otočila během krize v roce 2008. Ti, kteří se nedokázali okamžitě adaptovat, situaci neustáli. Fenomén ale pokračoval dále – vzpomeňme třeba na nedávný konec Brokerjetu. i když ten neměla na svědomí náhlá krize, ale kontinuálně se měnící požadavky klientů. Pro normálního člověka, který prostě „jen“ hledá možnosti zhodnocení svých peněz a nehodlá investování věnovat svůj čas, není obchodování na platformě to pravé. Takový klient potřebuje kompletní servis. Proto už několik let sledujeme boom pasivního investování. Tedy takového, při kterém někdo nebo něco investuje za vás.

Zkušenosti vedou CYRRUS ke konzervativnějším produktům

Se svou téměř 25letou historií prošel CYRRUS řadou změn. Z původně čistokrevného obchodníka zaměřeného především na akciové obchodování se důraz postupně přesunul na deriváty a strukturované produkty, tedy tzv. investiční certifikáty. Proč? Oproti akciovému obchodování mají tyto investiční instrumenty dopředu pevně daný výplatní profil. Investor, jednoduše řečeno, ví, jak se bude investice vyvíjet v rámci možných scénářů. CYRRUS uvedl na trh již více než 400 investičních certifikátů různých druhů a funkcionalit v hodnotě přes 5,3 miliardy Kč. Právě jejich rozmanitost je to, co investiční nástroj dělá zajímavým. Na každou tržní situaci a dané podkladové aktivum je možné najít takový druh certifikátu, který bude profitovat – ať už jdou trhy nahoru, stagnují nebo klesají.

Nejčastěji se jedná o produkty s jasně stanovenou kapitálovou garancí, kdy investor dopředu ví, jak velkou část svých financí riskuje. To hraje výraznou roli v redukci emoční stránky investičního procesu. O investice s kapitálovou garancí je tak čím dál větší zájem. Aktuálně tento typ investic tvoří na portfoliích klientů přes 50 % ze všech aktiv. Je evidentní, že investoři upřednostňují nižší míru rizika i za cenu menšího výnosového profilu. Spekulace, intradenní obchody a pákování zůstalo atraktivní pro marginální segment zákazníků. Jednoznačně tedy CYRRUS zkonzervativněl.

Cesta k pasivnímu investování

Na vzrůstající preference pasivního investování reaguje CYRRUS i zavedením služby Asset management, tedy obhospodařováním portfolia zcela autonomně a bez zásahu klienta. Díky této službě mohou klienti profitovat na principu kolektivního investování. Sdružením objemů objednávek může i drobný investor držet na portfoliích investiční nástroje s těmi nejlepšími možnými parametry, které jsou zároveň emitované přímo na míru renomovanými investičními bankami s vysokými ratingy, jako je například BNP Paribas.

Typickým příkladem jsou investiční certifikáty typu Talisman nebo Disperz. Tyto produkty, které v České republice nabízí pouze CYRRUS, jsou unikátní svým výplatním profilem, u kterého nehraje roli, jestli jsou podkladová aktiva nad či pod svou nákupní hodnotou. Klíčové zde je, aby se objevily rozdíly ve vzájemné výkonnosti podkladových akcií daného certifikátu. Vyrobit takové nástroje je v menších objemech naprosto nereálné.

CYRRUS je nezávislý obchodník s licencí

Několik věcí se však za těch 25 let nezměnilo. Společnost není vlastněna žádným zahraničním subjektem nebo finanční skupinou, která by určovala směr a rámec poskytovaných služeb či obchodovaných aktiv. Nemá žádnou motivaci upřednostňovat určité typy investic. Spolupráce je vždy postavena na kooperaci zkušených analytiků i makléřů, kteří jak sledují každodenní dění na burzách, tak mají i praxi v oboru. „Jako firma s pětadvacetiletou existencí si zakládáme na tom, aby naši klienti byli spokojeni se službami, které poskytujeme. Proto také věnujeme maximální úsilí tomu, aby investiční certifikáty končily v zisku. Realita je totiž neúprosná a mnohdy stačí jedna investiční chyba a pracně získaná reputace je pryč,“ říká ředitel společnosti CYRRUS Marek Hatlapatka.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+17
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 8 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

31. 8. 2020 11:22, Filip

Sám se společností Cyrrus již nějakou dobu investuju a s výnosností svých investic jsem spokojen. Poplatky jsou ve srovnání s konkurencí standardní a po několika špatných zkušenostech s jinými společnostmi jsem se rozhodl u Cyrrusu zůstat. Pokud se člověk zabývá investicemi naplno a baví ho trávit čas sledováním grafů, je pro něj samozřejmě vhodnější investovat sám. Myslím si, že pro většinu běžných lidí, kteří někde chtějí jen zúročit své peníze a nechtějí se tím dále zabývat, jsou certifikáty Cyrrus ideální.

+2
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (8 komentářů) příspěvků.
Simplecoin

A tohle už jste četli?

ČEZ vyplatí vyšší dividendu, ale později, schválili akcionáři

28. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 13 komentářů

ČEZ vyplatí vyšší dividendu, ale později, schválili akcionáři

Energetický gigant ČEZ vyplatí ze zisku roku 2021 dividendu ve výši 48 korun za akcii. Valná hromada v úterý pozdě večer schválila návrh ministerstva financí, které zastupuje stát jako... celý článek

Propad trhu kryptoměn: Čas na paniku, nebo příležitost?

28. 6. 2022 | Juraj Forgacs | 5 komentářů

Propad trhu kryptoměn: Čas na paniku, nebo příležitost?

Poprvé od února 2021 hodnota spotového trhu s kryptoměnami klesla pod jeden bilion dolarů. Nejen bitcoin se stal obětí masivních výprodejů. Co to znamená pro investory? Autorem komentáře... celý článek

ČEZ ve výprodeji. Investory děsí nová daň, akcie spadly

27. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 22 komentářů

ČEZ ve výprodeji. Investory děsí nová daň, akcie spadly

Akcie ČEZ na pražské burze dnes ztratila více jak desetinu z ceny. Investoři dnešním výprodejem akcií energetické společnosti reagovali na zprávu o možném zavedení sektorové daně. Ta... celý článek

První restaurace na burze. Coloseum si jde pro 100 milionů

21. 6. 2022 | redakce Peníze.CZ

První restaurace na burze. Coloseum si jde pro 100 milionů

Česká gastronomická skupina Coloseum odstartuje ve středu 22. června veřejnou nabídku akcií (IPO). Přes trh Start pražské burzy nabídne 425 tisíc akcií, které mohou představovat až... celý článek

Nejdražší akcie vstupuje na burzu. Úpis se povedl

21. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Nejdražší akcie vstupuje na burzu. Úpis se povedl

Společnost M&T 1997 dnes zakončila veřejnou nabídku akcií (IPO). Majoritní akcionář Ivo Ulich prodal všech 1440 nabízených akcií za cenu 30 000 Kč za kus. Akcie tak na pražskou... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.