Cyrrus využívá nabyté zkušenosti ve prospěch klientů

PR článek | rubrika: FINEXPO | 25. 5. 2020 | 5 komentářů
CYRRUS patří mezi hlavní brokerské společnosti v Česku. Může se zdát, že investování nabízí kdekdo, je ale důležité odlišit početné zprostředkovatelské společnosti od reálných obchodníků s cennými papíry a škrtnout společnosti, které nemají licenci České národní banky a služby u nás provozují z Malty či jiných nedotknutelných oblastí.
Cyrrus využívá nabyté zkušenosti ve prospěch klientů

Zdroj: Cyrrus

Komerční spolupráce

Specializované nebankovní instituce, u kterých můžete navíc obchodovat se všemi druhy aktiv, spočítáte v České republice na prstech jedné ruky. Jak je možné, že na trhu máme pouze jednotky obchodníků s cennými papíry? Nebylo to tak vždycky. V „devadesátkách“ tyto firmy rostly jako houby po dešti. Už ale neexistují. Mnoho z nich zaujalo agresivní a riskantní obchodní strategii, která se proti nim otočila během krize v roce 2008. Ti, kteří se nedokázali okamžitě adaptovat, situaci neustáli. Fenomén ale pokračoval dále – vzpomeňme třeba na nedávný konec Brokerjetu. i když ten neměla na svědomí náhlá krize, ale kontinuálně se měnící požadavky klientů. Pro normálního člověka, který prostě „jen“ hledá možnosti zhodnocení svých peněz a nehodlá investování věnovat svůj čas, není obchodování na platformě to pravé. Takový klient potřebuje kompletní servis. Proto už několik let sledujeme boom pasivního investování. Tedy takového, při kterém někdo nebo něco investuje za vás.

Zkušenosti vedou CYRRUS ke konzervativnějším produktům

Se svou téměř 25letou historií prošel CYRRUS řadou změn. Z původně čistokrevného obchodníka zaměřeného především na akciové obchodování se důraz postupně přesunul na deriváty a strukturované produkty, tedy tzv. investiční certifikáty. Proč? Oproti akciovému obchodování mají tyto investiční instrumenty dopředu pevně daný výplatní profil. Investor, jednoduše řečeno, ví, jak se bude investice vyvíjet v rámci možných scénářů. CYRRUS uvedl na trh již více než 400 investičních certifikátů různých druhů a funkcionalit v hodnotě přes 5,3 miliardy Kč. Právě jejich rozmanitost je to, co investiční nástroj dělá zajímavým. Na každou tržní situaci a dané podkladové aktivum je možné najít takový druh certifikátu, který bude profitovat – ať už jdou trhy nahoru, stagnují nebo klesají.

Nejčastěji se jedná o produkty s jasně stanovenou kapitálovou garancí, kdy investor dopředu ví, jak velkou část svých financí riskuje. To hraje výraznou roli v redukci emoční stránky investičního procesu. O investice s kapitálovou garancí je tak čím dál větší zájem. Aktuálně tento typ investic tvoří na portfoliích klientů přes 50 % ze všech aktiv. Je evidentní, že investoři upřednostňují nižší míru rizika i za cenu menšího výnosového profilu. Spekulace, intradenní obchody a pákování zůstalo atraktivní pro marginální segment zákazníků. Jednoznačně tedy CYRRUS zkonzervativněl.

Cesta k pasivnímu investování

Na vzrůstající preference pasivního investování reaguje CYRRUS i zavedením služby Asset management, tedy obhospodařováním portfolia zcela autonomně a bez zásahu klienta. Díky této službě mohou klienti profitovat na principu kolektivního investování. Sdružením objemů objednávek může i drobný investor držet na portfoliích investiční nástroje s těmi nejlepšími možnými parametry, které jsou zároveň emitované přímo na míru renomovanými investičními bankami s vysokými ratingy, jako je například BNP Paribas.

Typickým příkladem jsou investiční certifikáty typu Talisman nebo Disperz. Tyto produkty, které v České republice nabízí pouze CYRRUS, jsou unikátní svým výplatním profilem, u kterého nehraje roli, jestli jsou podkladová aktiva nad či pod svou nákupní hodnotou. Klíčové zde je, aby se objevily rozdíly ve vzájemné výkonnosti podkladových akcií daného certifikátu. Vyrobit takové nástroje je v menších objemech naprosto nereálné.

CYRRUS je nezávislý obchodník s licencí

Několik věcí se však za těch 25 let nezměnilo. Společnost není vlastněna žádným zahraničním subjektem nebo finanční skupinou, která by určovala směr a rámec poskytovaných služeb či obchodovaných aktiv. Nemá žádnou motivaci upřednostňovat určité typy investic. Spolupráce je vždy postavena na kooperaci zkušených analytiků i makléřů, kteří jak sledují každodenní dění na burzách, tak mají i praxi v oboru. „Jako firma s pětadvacetiletou existencí si zakládáme na tom, aby naši klienti byli spokojeni se službami, které poskytujeme. Proto také věnujeme maximální úsilí tomu, aby investiční certifikáty končily v zisku. Realita je totiž neúprosná a mnohdy stačí jedna investiční chyba a pracně získaná reputace je pryč,“ říká ředitel společnosti CYRRUS Marek Hatlapatka.

Líbil se vám článek?

+14
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 5 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

O2 vyplatí 21 korun na akcii. Potvrzeno

16. 6. 2021 | Petr Kučera

O2 vyplatí 21 korun na akcii. Potvrzeno

Valná hromada telekomunikační společnosti O2 ze společnosti PPF odsouhlasila návrh představenstva ohledně dividendy. Za standardní akcii vyplatí celkem 21 korun před zdaněním.

Realitní fond České spořitelny prodal svou první nemovitost

16. 6. 2021 | Jiří Hovorka

Realitní fond České spořitelny prodal svou první nemovitost

ČS nemovitostní fond prodal kancelářskou budovu Platinium v Brně. Ta byla nejdéle drženou nemovitost v portfoliu fondu. Kupcem je česká investiční skupina RSBC, která kromě jiného provozuje... celý článek

Conseq má první nákupní centrum

15. 6. 2021 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Conseq má první nákupní centrum

Realitní fond české investiční skupiny Conseq koupil obchodní centrum Korso Karviná. Mezi jeho hlavní nájemce patří hypermarket Albert. Prodejcem byla společnost Bluehouse, která... celý článek

Jak porazit inflaci. Spořicí účet už nestačí

14. 6. 2021 | Jiří Hovorka | 42 komentářů

Jak porazit inflaci. Spořicí účet už nestačí

Inflace se drží kolem tří procent. Když necháváte úspory na běžném účtu v bance, ztrácejí svou hodnotu. Jen o trochu si polepšíte spořicím účtem nebo termínovaným vkladem. Ukážeme vám... celý článek

Na pražskou burzu míří výrobce příslušenství k mobilům

11. 6. 2021 | Petr Kučera

Na pražskou burzu míří výrobce příslušenství k mobilům

Společnost Recall, výrobce mobilního příslušenství značky Fixed, chce v letošním roce vstoupit na trh Start pražské burzy. Ráda by vybrala 45 milionů korun na rozvoj nových produktů... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.