Co všechno prozradily vaše názory

Co všechno prozradily vaše názory
Připravili jsme pro vás předsilvestrovský výběr z vašich názorů, kterými jste přispívali na Peníze.CZ během tohoto roku. Nevyhýbali jste se vtipu ani vulgaritě a občas jste možná stejně jako my užasli, jaké myšlenky se honí hlavou třeba vašim sousedům.

Zajímavá diskuze se rozjela hned zkraje tohoto roku v článku Škromachova tradiční péefka. Dotaz zněl takto: "Je poskytnutí manžela/manželky služba?" Následovala poměrně překvapivá odpověď: "Pokud je to zpoplatněno a jsou řádně odvedené daně a sociální a zdravotní a ´Škromachný´, tak je to služba dokonce i legální. Budete se divit, ale i návštěvy erotických salónů lze, za jistých podmínek, dát do nákladů. Ale je tam jedna podmínka. Musíte správci daně prokázat, že uvedené výdaje měly pozitivní vliv na zvýšení příjmů z podnikání."
A čtenář neváhal přidat ani konkrétní příklad. "Jeden podnikatel měl vždy po návštěvách erotických salonů větší příjmy z podnikání. Což dokázal pomocí účetních sestav a hlavně obratů z jednotlivých období. Už nevím přesně, ale těch návštěv bylo asi šest nebo sedm, ale poměrně nákladných. Jednalo se asi o 100 tisíc Kč. Pouze mi utkvělo v paměti, že finanční úřad požadoval přesný rozpis nákladů na jednotlivé úkony v salónu. Pak zpochybňoval použití alkoholických nápojů a obhájce podnikatel zase kontroval tím, že tím jeho klient podával ´lepší´ výkon při aktu, což mělo pozitivní vliv na celkovou relaxaci těla. Dokonce tam byly i nějaké posudky lékaře-sexuologa."

Čtenáři, kteří neměli 100 tisíc v hotovosti a chtěli si půjčit, debatovali v článku Nulová akontace a nulové navýšení je spíš reklamní trik o tom, zda se vyplatí koupit nějakou ojetinu, a to i  přes sliby, že je nebouraná. "Při první větší údržbě v garáži jsem zjistil, že má mírně zdeformovaný jeden držák výztuhy zadního nárazníku (ta je trochu promáčknutá) a později začala prosakovat záplatovaná nádržka na kapalinu pro ostřikovače. Jedno z čerpadel v ní mělo lepenou sací trubičku. Přední nárazník byl asi vyměněný. Podle všech stop byla lehce bouraná zepředu i zezadu. Měla i pár dalších drobných vad."

Máme se rádi, nemáme se rádi

V několika článcích nešlo jen o přátelské rady, ale také se přiostřovalo. "Je vidět, že jste pravděpodobně spadnul z jahody, protože jste mimo realitu", nebo "vy mě máte za blbce", či  "potrefená husa se vždycky ozve, ale teď nevím jestli jste zrovna husa, nebo houser, rozhodně si to přeberte, jak chcete". Čtenář ještě politoval omezenosti svého protidiskutujícího a musel nastoupit i redakční "cenzor", který nemá rád vulgární výrazy. "A teď tu O Vlkovi a Červené Karkulce," projevil nadhled další čtenář článku Investujte pravidelně.

Pravidelně jste také investovali svou energii do řešení otázek spolužití s romskými spoluobčany. Někdy jste se chovali nevinně, pochvalně, avšak často s despektem. "Baví se děti ve školce, co dostanou k Vánocům. A co dostaneš ty, Dežo? Tvoje kolo." Také ovšem zaznělo toto: "Můj známý je Rom s tmavší pletí. Chytrý kluk ze slušné rodiny, má maturitu, umí anglicky. Přesto chodí s tátou kopat kanály. Lepší práci nesežene, právě proto, že je Rom."

Ať se důchodci sklouznou

Zato naši "světlopleťoví" spoluobčané se v článku Kdo je zodpovědný za úklid sněhu? vybarvili a prokázali své sociální cítění. "Nemám čas ani náladu pobíhat po ulici s koštětem. Chodník kolem mého domu zásadně neodklízím. Na vyhlášky kašlu. Občas si chodí důchodci z ulice stěžovat, že se jim kolem mého domu špatně chodí. Vždycky je pošlu do háje a poradím, ať chodí jinou cestou. Toto řešení doporučuji všem majitelům nemovitostí. Ten chodník není můj, je města, ať si ho uklízí město. Taky by mohli začít požadovat, ať uklízím přilehlou silnici a sekám trávu v protějším parku." Svéráznou metodu používá i další čtenář. "S uklízením před svou vilou fakt problém nemám. Stačí přece dobrá pojistka a je to. Ať se důchodci sklouznou, mám to v krytí, přece nebudu odhazovat sníh před barákem, mně se sněhová pokrývka líbí, ta atmosféra. A jestli si tam někdo zlomí nožku, nebo krček? Nemá tam lézt, má sedět hezky doma a koukat na tu sněhovou nádheru."

Čtenář článku Dluhů až po uši? Pět let na životním minimu, který se sklouznul na neuklizeném nepojištěném sněhu, přemýšlí trochu jinak, a rovněž originálně. "Jdu volit socialisty, jako invalida se budu mít skvěle. Sebrat mi nemají co, míň už stejně dostávat nemůžu. Akorát mě štve (nahrazeno redakcí kvůli použití vulgárního výrazu), že takhle budou jednat (nahrazeno redakcí kvůli použití vulgárního výrazu) i cikáni. Budu si muset pospíšit, aby na mě něco zbylo."

Ovšem ani novináře Peníze.CZ jste letos nešetřili. "Takové články (hodně váhám, abych neurazil to slovo a skutečné články) jen vypovídají o ´kvalitách´ autora. Při troše sebekritiky bych se alespoň zřekl honoráře." Nutno dodat, že autor se zachoval slabošsky a honoráře se nezřekl.

Nepochybujeme o tom, že rok 2006 bude na zajímavé názory přinejmenším stejně plodný, jako ten letošní. Takže - PF 2006!

Dělíte se často s námi a našimi čtenáři o svůj názor? Hlasujete často v anketách? Myslíte si, že je to přínosem? Nebojte se, a také dnes nám sdělte, co si

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 20 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

31. 12. 2005 21:21, Jirka

Vzpomínám si, že i já jsem párkrát upozorňoval v diskusi na nějakou nepřesnost v článku. Pokud ovšem autor píše např. na téma poplatky za služby našich bank, pak se dá říci, že ke skutečným poplatkům se dobereme až kolektivní prací díky diskusi, protože ceníky bank jsou nepřehledné i pro profesionály. Co banka skutečně celkem za určité služby vyúčtuje se pak dá vyčíst až z výpisů z účtů (a někdy i tam jsou poplatky záhadou). V takových případech musím autorům spíš vyjádřit obdiv, že se do takové práce vůbec pustili. Já bych na to neměl nervy. Tu a tam se tu slabý článek vyskytne. Nedovedu si však představit, že by redakce do detailů každý článek kontrolovala. Osobně považuji za podstatnější, že se zde zveřejňují konkrétní témata a problémy, o kterých lze diskutovat a porovnávat tak vlastní pohled na věc s pohledy jiných lidí.

Přesné informace samozřejmě rád uvítám. Budu se tedy těšit, že nezůstane jen u Vašeho přání redakci a že sám nějaký kvalitní článek dodáte.:-)

Zobrazit celé vlákno

+49
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

4. 1. 2006 8:16, JaM

Aby Vám pak nevypadly voči při pohledu na jeho diplom. Ta škola byla velmi, ale velmi kvalitní, přímo speciální, takovou jinde nenajdete. Ona totiž byla zvláštní.

Zobrazit celé vlákno

-16
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (20 komentářů) příspěvků.
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.