Získejte titul „Ing.“ na Vysoké škole finanční a správní

Petra Postlova | 9. 7. 2004

V České republice dnes působí 35 soukromých vysokých škol; téměř polovina z nich se orientuje na obory ekonomie a hospodářské politiky, třetina na humanitní studia a zbytek na ostatní disciplíny. Z těchto 35 škol pouze pět nabízí vedle tříletého bakalářského studia též návazné studium magisterské. A od letošního roku pojala magisterské studium do svého programu i největší česká soukromá škola – Vysoká škola finanční a správní. Její absolvent získá po složení státních závěrečných zkoušek a po obhajobě diplomové práce titul Ing. (inženýr).

Toto studium je náročné obsahem výuky a rozsahem nároků. Velký důraz se v něm klade na komplexní poznání teoretických základů zvoleného oboru a zvládnutí praktických dovedností. Pečlivá pozornost se věnuje propojení teoretických a praktických poznatků a pochopení jejich souvislostí. Ke studiu neodmyslitelně patří i seznámení s aktuální situací rozvoje vědeckého poznání a se soudobými trendy.

Absolventi všech oborů návazného magisterského studia VŠFS, tj. oboru Finance a finanční služby, Veřejná správa i Řízení podniku a podnikové finance, získají solidní teoretické vědomosti a osvojí si schopnost jejich efektivního praktického využití. Koncepce výuky zahrnuje rozvíjení předpokladů k dalšímu samostatnému studiu po absolutoriu a k prohlubování kvalifikace získané vysokoškolským studiem, směřující k celoživotnímu vzdělávacímu procesu, bez něhož se dnes již žádný odborník neobejde.

Úspěšné absolvování magisterského studia je rovněž nutným předpokladem pro eventuální pokračování v doktorském studiu, jež je v současnosti nejvyšším stupněm institucionalizovaného vzdělávání a svým charakterem představuje značně individuální vědeckou přípravu.

Z ohlasů a zkušeností získaných od zástupců nejrůznějších institucí je známo, že po absolventech VŠFS je zejména ve sféře státní správy velká poptávka. Zájemci o uvedené studium na VŠFS mohou podat přihlášky na adrese školy nebo na www.vsfs.cz.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

vysoká škola

Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Výsledky nemovitostních fondů: Inflaci překonalo šest retailových

27. 2. 2024 | Jan Traxler

Výsledky nemovitostních fondů: Inflaci překonalo šest retailových

Většina retailových nemovitostních fondů loni vydělala kolem pěti až sedmi procent. Nejvyšší zhodnocení zaznamenal Mint I. rezidenční fond, ukazuje porovnání.

ECB si kopla do bitcoinu. Čas nakupovat? Týden v kryptu

24. 2. 2024 | Tomáš Krause

ECB si kopla do bitcoinu. Čas nakupovat? Týden v kryptu

Evropská centrální banka si zkusila kopnout do bitcoinu. Asi jako když se mladistvý intelektuál pokusí nakopnout merunu. Spočítáno: 51% útok na bitcoin se nemůže vyplatit. Nigérie a... celý článek

S DIPem můžete jít do rizika, říká investiční expert

21. 2. 2024 | Hynek Just | 2 komentáře

S DIPem můžete jít do rizika, říká investiční expert

Když za mnou přijde třicetiletý člověk, že si chce založit DIP, doporučím mu akciové fondy. Při takhle dlouhém horizontu se riziko vyplácí. Pokud si bude každý měsíc odkládat čtyři... celý článek

Češi řekli, proč neinvestují. Na prvním místě je strach

20. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Češi řekli, proč neinvestují. Na prvním místě je strach

Strach z podvodu a ze ztráty peněz jsou nejčastějšími důvody, proč Češi neinvestují. Až za nimi je nedostatek peněz. Ukázal to průzkum agentury Perfect Crowd na reprezentativním vzorku... celý článek

Bitcoin stojí už přes 50 tisíc. Souboj solany a BNB. Týden v kryptu

17. 2. 2024 | Tomáš Krause | 1 komentář

Bitcoin stojí už přes 50 tisíc. Souboj solany a BNB. Týden v kryptu

Cena bitcoinu letí pořád výš, zkrachovalá Genesis smí prodat aktiva za miliardy, solana a BNB se perou o pozici tržní čtyřky. Únosci počítačů vydělali loni miliardu dolarů v kryptu... celý článek

Partners Financial Services