Pomoc ostatním

redakce Peníze.CZ | 1. 8. 2003

Peníze.CZ nemyslí jen na peníze, ale i na pomoc potřebným.

Pravidelně spolupracujeme s občanským sdružením Kiosek s cílem získat co nejvíce finančních prostředků na podporu společensky prospěšné činnosti sdružení. Vytvořili jsme zdarma internetovou aplikaci pro dobročinné aukce, v nichž uživatelé mohou online vydražit zajímavé předměty a služby a zároveň tak pomoci dobré věci. V době konání aukce zajišťujeme její intenzivní propagaci mezi návštěvníky serveru. Vyvolávací cena je vždy symbolická jedna koruna, uživatelé mohou přihazovat po stokorunách. Celý výnos aukce je poukázán ve prospěch sdružení Kiosek. Úspěšně se podařilo vydražit například šperky, víkendové pobyty v Mariánských Lázních a v Praze, kompaktní fotoaparát, několikadílnou encyklopedii či luxusní večeři v renomované restauraci.

Sdružení Kiosek vzniklo v roce 2000 s cílem pomáhat lidem, které s odkazem na jejich vyšší věk či chronickou nemoc považují firemní personalisté za obtížně zaměstnatelné. Dobrovolníci Kiosku těmto lidem pomáhají řešit psychické a rodinné poruchy, které jejich vyřazení z pracovního režimu přináší. Kiosek se rovněž věnuje vytváření nových pracovních příležitostí, které jsou nabízeny obtížně zaměstnatelným či handicapovaným lidem. Třebaže psychologové, personalisté, právníci, sociální pracovníci a další specialisté pracují bez nároku na honorář, zajištění činnosti sdružení stojí nemalé peníze. Díky projektu dobročinných aukcí na Peníze.CZ se podařilo získat na společensky prospěšnou práci prostředky ve výši několika desítek tisíc korun.

Vedle dobročinných aukcí se Peníze.CZ často zapojují do dalších charitativních projektů, z posledních můžeme zmínit Dům tolerance nebo Bílou pastelku.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Vše, co jste chtěli vědět o dluhopisech, ale báli jste se zeptat

27. 9. 2023 | Vladimír Pikora

Vše, co jste chtěli vědět o dluhopisech, ale báli jste se zeptat

Jen málo lidí rozumí akciím a s dluhopisy je to ještě těžší. Chce to trochu matematiky, umět odhadnout budoucí úrokové sazby, znát rizika. V čem investoři nejvíc tápou?

Kvalitní umění nemusí stát miliony, říká galerista Kodl

13. 9. 2023 | Matyáš Kodl

Kvalitní umění nemusí stát miliony, říká galerista Kodl

Češi se stále víc zajímají o investice do umění. Přinášejí řadu výhod a jsou dlouhodobě stabilnější než akcie. Sběratelské trendy a investiční potenciál českého umění nastínil Matyáš... celý článek

Dluhopisům se nebývale daří. Nová čísla o podílových fondech

7. 9. 2023 | Martin Mašát

Dluhopisům se nebývale daří. Nová čísla o podílových fondech

Léto bylo ospalé. Akcie v průměru trochu oslabovaly, zato dluhopisy si užívají výnosů, jaké v tomto tisíciletí skoro ještě nezažily. Napjatě se čeká, co přinese září.

ČNB varuje před „investicemi“ se značkou Areass

1. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

ČNB varuje před „investicemi“ se značkou Areass

Česká národní banka upozorňuje veřejnost, že subjekt vystupující pod názvem Areass či Areass Group nemá žádné povolení k poskytování investičních služeb ani nedisponuje žádným jiným... celý článek

Nemovitostní fondy čeká podprůměrný rok. Známe výsledky za pololetí

1. 9. 2023 | Jan Traxler | 1 komentář

Nemovitostní fondy čeká podprůměrný rok. Známe výsledky za pololetí

Po tučných letech, kdy výnosy realitních fondů investory jen těšily, přicházejí horší roky. Výsledky za první polovinu roku neoslnily. Na inflaci nestačil nikdo, všichni skončili pod... celý článek

Partners Financial Services