Felix zvýšil zájem investorů

Alena Urubková | 19. 11. 2001

Významné zvýšení zájmu investorů o své otevřené podílové fondy zaznamenala Investiční kapitálová společnosti KB po uvedení nového balíčku fondů Felix. Jen za období třetího čtvrtletí dosáhly prodeje podílových listů fondů IKS KB celkové výše 1,203 miliardy korun. Z této částky zaujímají jednoznačně nejvyšší podíl právě prodeje podílových listů fondů, nabízených v balíčku Felixe – IKS dluhopisový a IKS peněžní trh.

“Felix podpořil zájem o investování do fondů a to i u té části klientely, která o tom až dosud z nejrůznějších důvodů nepřemýšlela,” říká v této souvislosti ředitel IKS KB Ing. Pavel Pršala a dodává: “Většina lidí v retailové klientele je značně bezradná a neví si rady s tím, jak strukturovat své investice. Felix jim pomohl tento základní problém vyřešit, čímž jim výrazně usnadnil rozhodování. Určitě nebudu přehánět, když řeknu, že Felix předčil veškerá naše očekávání”.

Trvale nejvyšší zájem mezi investory je o fond IKS dluhopisový. Majetek fondu ke konci třetího čtvrtletí přesáhl 1,5 miliardy korun, přičemž od konce prvního pololetí vzrost o 37 %. Společností Fincentrum byl fond IKS dluhopisový opakovaně hodnocen nejvyšším možným ohodnocením, pěti hvězdičkami. Zájem investorů v neposlední řadě ovlivňuje i výkonnost tohoto fondu, která za posledních dvanáct měsíců dosáhla 10,27 % (hodnota k 1. 11. 2001).

I další fond Felixe, IKS peněžní trh, je jedním z nejprodávanějších fondů na našem trhu vůbec. Majetek fondu přesahuje 5,4 miliardy korun a výkonnost fondu za posledních dvanáct měsíců činí 5,11 % (k 1. 11. 2001).

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Prodáváte nemovitost?

Prodáváte nemovitost? Využijte profesionální služby realitních makléřů NEXT REALITY.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

A tohle už jste četli?

Kouzelná Pilulka. Akcie posílí o dalších 100 %, věří fanoušek

4. 3. 2021 | Jaroslav Šura

Kouzelná Pilulka. Akcie posílí o dalších 100 %, věří fanoušek

Jaroslav Šura patří na Twitteru k nejvýraznějším tvářím mezi českými investory. Ve svém nadšení pro akcie Pilulky nemá konkurenci. Kdo ho v říjnu poslechl a nakoupil za 424 Kč, mohl... celý článek

Soud jako byznys. Pojďme vyhrát spor

4. 3. 2021 | Renata Lichtenegerová

Soud jako byznys. Pojďme vyhrát spor

Odměna až z toho, co dokážeme vysoudit. Ve sporech, které za své klienty vede společnost LitFin, se právě teď hraje o víc než miliardu. Eur.

Investice pro začátečníky. Kam s penězi, když už vás štve spoření v bance

3. 3. 2021 | Jiří Hovorka | 29 komentářů

Investice pro začátečníky. Kam s penězi, když už vás štve spoření v bance

Jak zhodnotit úspory, které vám na bankovních vkladech požírá inflace? Zkuste se naučit investovat. Jestli vám to připadá složité, ze začátku to můžete vzít jako hru. Vysvětlíme její... celý článek

Bitcoin za sto tisíc dolarů? Klidně

1. 3. 2021 | Radim Zelený | 13 komentářů

Bitcoin za sto tisíc dolarů? Klidně

Raketový růst ceny bitcoinu přináší pozornost kryptoměnovým a blockchainovým projektům z celého světa. Jedna z tuzemských technologických firem, která se chce prosadit, je Platon Finance... celý článek

Zlaté oči expertů: ceny zlata a jak do něj investovat

26. 2. 2021 | Ondřej Tůma | 8 komentářů

Zlaté oči expertů: ceny zlata a jak do něj investovat

Loni zlato trhlo rekord. Jak to s ním bude letos? Chtěli byste se jím jistit, ale nevíte jak na to? Nechejte si poradit od expertů.

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.