Felix zvýšil zájem investorů

| 19. 11. 2001

Významné zvýšení zájmu investorů o své otevřené podílové fondy zaznamenala Investiční kapitálová společnosti KB po uvedení nového balíčku fondů Felix. Jen za období třetího čtvrtletí dosáhly prodeje podílových listů fondů IKS KB celkové výše 1,203 miliardy korun. Z této částky zaujímají jednoznačně nejvyšší podíl právě prodeje podílových listů fondů, nabízených v balíčku Felixe – IKS dluhopisový a IKS peněžní trh.

“Felix podpořil zájem o investování do fondů a to i u té části klientely, která o tom až dosud z nejrůznějších důvodů nepřemýšlela,” říká v této souvislosti ředitel IKS KB Ing. Pavel Pršala a dodává: “Většina lidí v retailové klientele je značně bezradná a neví si rady s tím, jak strukturovat své investice. Felix jim pomohl tento základní problém vyřešit, čímž jim výrazně usnadnil rozhodování. Určitě nebudu přehánět, když řeknu, že Felix předčil veškerá naše očekávání”.

Trvale nejvyšší zájem mezi investory je o fond IKS dluhopisový. Majetek fondu ke konci třetího čtvrtletí přesáhl 1,5 miliardy korun, přičemž od konce prvního pololetí vzrost o 37 %. Společností Fincentrum byl fond IKS dluhopisový opakovaně hodnocen nejvyšším možným ohodnocením, pěti hvězdičkami. Zájem investorů v neposlední řadě ovlivňuje i výkonnost tohoto fondu, která za posledních dvanáct měsíců dosáhla 10,27 % (hodnota k 1. 11. 2001).

I další fond Felixe, IKS peněžní trh, je jedním z nejprodávanějších fondů na našem trhu vůbec. Majetek fondu přesahuje 5,4 miliardy korun a výkonnost fondu za posledních dvanáct měsíců činí 5,11 % (k 1. 11. 2001).

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.