Felix zvýšil zájem investorů

Alena Urubková | 19. 11. 2001

Významné zvýšení zájmu investorů o své otevřené podílové fondy zaznamenala Investiční kapitálová společnosti KB po uvedení nového balíčku fondů Felix. Jen za období třetího čtvrtletí dosáhly prodeje podílových listů fondů IKS KB celkové výše 1,203 miliardy korun. Z této částky zaujímají jednoznačně nejvyšší podíl právě prodeje podílových listů fondů, nabízených v balíčku Felixe – IKS dluhopisový a IKS peněžní trh.

“Felix podpořil zájem o investování do fondů a to i u té části klientely, která o tom až dosud z nejrůznějších důvodů nepřemýšlela,” říká v této souvislosti ředitel IKS KB Ing. Pavel Pršala a dodává: “Většina lidí v retailové klientele je značně bezradná a neví si rady s tím, jak strukturovat své investice. Felix jim pomohl tento základní problém vyřešit, čímž jim výrazně usnadnil rozhodování. Určitě nebudu přehánět, když řeknu, že Felix předčil veškerá naše očekávání”.

Trvale nejvyšší zájem mezi investory je o fond IKS dluhopisový. Majetek fondu ke konci třetího čtvrtletí přesáhl 1,5 miliardy korun, přičemž od konce prvního pololetí vzrost o 37 %. Společností Fincentrum byl fond IKS dluhopisový opakovaně hodnocen nejvyšším možným ohodnocením, pěti hvězdičkami. Zájem investorů v neposlední řadě ovlivňuje i výkonnost tohoto fondu, která za posledních dvanáct měsíců dosáhla 10,27 % (hodnota k 1. 11. 2001).

I další fond Felixe, IKS peněžní trh, je jedním z nejprodávanějších fondů na našem trhu vůbec. Majetek fondu přesahuje 5,4 miliardy korun a výkonnost fondu za posledních dvanáct měsíců činí 5,11 % (k 1. 11. 2001).

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

26. 5. 2022 | Jana Divinová | 8 komentářů

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

Čtyři z deseti Čechů se vidí jako nezkušení investoři, další tři z deseti jako zcela nezkušení.

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

23. 5. 2022 | Petr Kučera | 10 komentářů

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

Česká spořitelna, největší tuzemská banka podle počtu klientů, zvyšuje úročení vkladů. Sníží tak svou ztrátu za nejlepšími nabídkami na trhu.

Restaurace Coloseum míří na burzu, spouští i síť kaváren

19. 5. 2022 | Jana Divinová

Restaurace Coloseum míří na burzu, spouští i síť kaváren

Česká gastronomická skupina chce díky novému kapitálu od investorů snížit zadlužení z dob koronaviru a financovat nové projekty, mimo jiné i vstup italské sítě Caffé Pascucci na tuzemský... celý článek

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

18. 5. 2022 | Petra Nová

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

Brněnská investiční společnost Jet Investment finančníka Igora Faita má v plánu postavit největší fond soukromého kapitálu v Česku. Chce kupovat průmyslové podniky, a to nejen za peníze... celý článek

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

17. 5. 2022 | Petr Kučera

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

Na trh Start pražské burzy chce vstoupit společnost M&T 1997 (dosud Material & Technology), výrobce dveřních klik a kování z Dobrušky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.