O odklad splátek požádal každý desátý s úvěrem

| rubrika: Aktuality | 1. 6. 2020 15:49 | 2 komentáře

Zdroj: Shutterstock

O odklad splátek úvěru v souvislosti s epidemií koronaviru si v bankách požádalo 345 tisíc lidí či firem. Jde zhruba o desetinu těch, kteří nějaký úvěr v bance mají. Data ke konci května dnes zveřejnila Česká bankovní asociace.

Banky tímto způsobem ponechaly podle výpočtů asociace v oběhu likviditu za zhruba 10 miliard korun – jde o celkovou sumu odložených splátek jistiny a úroků.

Dvě třetiny odkladů se týkají spotřebitelských úvěrů, čtvrtina hypoték a zbytek, tedy zhruba 10 procent žádostí, tvoří úvěry podnikatelům. Většina zažádala odklad o šest měsíců. Podle České bankovní asociace vyřizovaly banky žádosti maximálně do tří dnů. 

Teď už je „přísun“ nových žádostí malý. Za celý bankovní sektor jde o několik tisíc žádostí za den. Odklad splátek banky nejprve nabídly samy, později jim ho nařídil zákon. Odklad dostane každý, kdo si o něj požádá. Využít ho lze maximálně do konce října.

Většina bank bude požadovat na konci splácení úvěru doplacení úroků za dobu odkladu. Celkovou sumu za tyto úroky banky rozloží do měsíčních splátek, které budou odpovídat předchozím splátkám úvěru.


Čtěte víc:

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.