Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Kvíz finanční gramotnosti: Co víte o investování?

| rubrika: Kvíz | 22. 9. 2014 | 1 komentář
Poslední z desítky kvízů finanční gramotnosti je zde a s ním i poslední šance soutěžit o deskovou hru Finance v kapse.

Finance v kapse

Hra Finance v kapse, která vznikla jako jeden z projektů, které ke Dni finanční gramotnosti připravila finančněporadenská společnost Partners. Je určena pro dva až čtyři hráče a zábavnou formou se věnuje finančnímu vzdělávání obyvatelstva. Hráči odpovídají na dotazy z oblasti rodinných a osobních financí, které jsou řazeny do tří kategorií podle obtížnosti, a dostávají za ně plusové či minusové body. Když první hráč dorazí do cíle, všechno se podtrhne a sečte. Vyhrává ten, kdo má nejvíc plusových bodů, tedy ten, kdo znal nejvíce správných odpovědí.

Už devětkrát jsme kvízem připomněli letošní Den finanční gramotnosti. Ten poslední, desátý se zaměřuje na otázky spojené s investováním. Mezi tím, co je potřeba zvládnout, aby se člověk mohl označit za finančně gramotného, jsou investice a investiční produkty tím asi nejvíce zbytným. Bez znalosti rozumného hospodaření a správy domácího rozpočtu se může snadno stát, že člověk na konci měsíce nebude mít co jíst a bude se dost pravděpodobně rozhlížet po půjčkách (kterým v takovém případě nejspíš také nebude rozumět). Bez povědomí o tom, k čemu je finanční rezerva, železná zásoba na špatné časy, a jak si takovou zásobu vytvořit, může člověka snadno zaskočit jinak zvládnutelná životní situace. Bez znalosti zákonitostí investování se dá žít. Tedy – když se člověk do investování nepouští. I tak se ale vyplatí je ovládnout. Co se v mládí naučíš... Šikovné investice můžou skutečně znamenat spokojenější stáří...
I čas investovaný do tohoto kvízu se může vyplatit. Když budete při jeho řešení úspěšní, zobrazí se vám tajné heslo: to pak stačí poslat na adresu redakce a automaticky jste ve slosování o deskovou hru Finance v kapse. Za minulé kolo posíláme hru spolu s gratulací Janě Machové.

Co není investiční příležitost?

Dluhopis je:

Akcie nedává akcionáři právo na…

Co je to podílový fond?

Nejlepší okamžik pro investici...

Co patří mezi hlavní rozdíly mezi investičním a kapitálovým životním pojištěním?

Zisk z investic do cenných papírů je pro fyzické osoby v ČR…

Přijímat vklady od veřejnosti nebo poskytovat investiční služby může v ČR:

Co je to benchmark fondu?

Zajištěné fondy obvykle:

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+13
Ano
Ne

Diskuze

22. 9. 2014 | 19:09 | Pavel

V této otázcer:
Zisk z investic do cenných papírů je pro fyzické osoby v ČR… … vždy osvobozen od daně. … osvobozen od daně při držbě delší než tři roky. … vždy daněn bez ohledu na délku držby.
By se asi mělo...
více

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK