Kvíz finanční gramotnosti: Umíte poznat výhodný úvěr?

| rubrika: Kvíz | 12. 9. 2014
Samozřejmě – jste finančně gramotní a nejspíš žádný úvěr nepotřebujete. Jenže jste finančně gramotní, tak jistě víte, jestli se víc vyplatí půjčovat si za deset procent ročně nebo procento a kousek měsíčně. Otestujte se a zahrajte si o stolní hru Finance v kapse.

Finance v kapse

Hra Finance v kapse, která vznikla jako jeden z projektů, které ke Dni finanční gramotnosti připravila finančněporadenská společnost Partners. Je určena pro dva až čtyři hráče a zábavnou formou se věnuje finančnímu vzdělávání obyvatelstva. Hráči odpovídají na dotazy z oblasti rodinných a osobních financí, které jsou řazeny do tří kategorií podle obtížnosti, a dostávají za ně plusové či minusové body. Když první hráč dorazí do cíle, všechno se podtrhne a sečte. Vyhrává ten, kdo má nejvíc plusových bodů, tedy ten, kdo znal nejvíce správných odpovědí.

V návaznosti na průzkum, který v souvislosti se Dnem finanční gramotnosti nechala provést společnost Partners mezi učiteli, jsme se ptali odborníků, jak děti finančně vzdělávat. Kdy začít s osvětou, jak je zapojovat do sestavování rodinného rozpočtu, jak pracovat s kapesným a odměnami. 

Ono se totiž ve zmiňovaném průzkumu ukázalo, že děti si moc znalostí o penězích z domova do školy nepřinášejí.

Jenže to by nebylo fér, nechávat všechno na učitelích.

Co ale dělat, když si sami nejsme zrovna jistí? Inu, pak si můžeme třeba začít číst Peníze.cz nebo zajít na kurz do Školy finanční gramotnosti. Ta nabízí vzdělávací kurzy pro dítka, studenty, dospělé i seniory. Informace o projektu a kontakty pro domluvení kurzu najdete na www.denfinancnigramotnosti.cz. Jiná možnost je sehnat si dobrého finančního poradce. Nejléep tak, že se budete ptát rozumných lidí, s jakým finančním poradcem mají dobré zkušenosti.

A jak jste na tom s finanční gramotností vy? Orientujete se v běžných pojmech z oblasti financí, nebo spíš spoléháte jen na intuici a štěstí, že se vám povede životem proplout bez dluhů? Náš kvíz vám napoví. Budeme ho přinášet po deset dní: a každý den vylosujeme jednoho z úspěšných řešitelů, kterému pošlem unikátní finančněvzdělávací, ale zároveň zábavnou hru Finance v kapse. 

Za úspěšné řešení předešlého kvízu pošleme Finance v kapse panu Martinu Lochmanovi.

Vklady v životním pojištění jsou…

Co to je fixace hypotéky?

Rozložení investice do různých nástrojů za účelem snížení rizika se nazývá?

Z uvedených investic obvykle nejméně kolísají ceny…

Kdy je nejvhodnější požádat o refinancování hypotéky?

Bezúročné období na kreditní kartě…

Co je to složené úročení?

Jaké podmínky musí klient obecně splnit, aby měl nárok na řádný úvěr ze stavebního spoření?

Co je to nabývací titul?

Který z těchto úvěrů je nejvýhodnější? Všechny parametry jsou stejné, rozdíl je jen v sazbách úroků a RPSN.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+12
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.