Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Kvíz finanční gramotnosti: Musí se za hypotéku vždy ručit nemovitostí?

| rubrika: Kvíz | 11. 9. 2014
I základní přehled o úvěrech na bydlení patří do finanční gramotnosti. Umíte číst abecedu peněz?

Finance v kapse

Hra Finance v kapse, která vznikla jako jeden z projektů, které ke Dni finanční gramotnosti připravila finančněporadenská společnost Partners. Je určena pro dva až čtyři hráče a zábavnou formou se věnuje finančnímu vzdělávání obyvatelstva. Hráči odpovídají na dotazy z oblasti rodinných a osobních financí, které jsou řazeny do tří kategorií podle obtížnosti, a dostávají za ně plusové či minusové body. Když první hráč dorazí do cíle, všechno se podtrhne a sečte. Vyhrává ten, kdo má nejvíc plusových bodů, tedy ten, kdo znal nejvíce správných odpovědí.

Povinná školní docházka se v našich zemích datuje k císařovně Marii Terezii, ve škole tenkrát děti musely ovládnout alespoň trivium: čtení, psaní, počty. 

Doba se změnila – zatímco za Marie Terezie nakonec ani tyhle tři dovednosti mnohý neuplatnil, dnes se hodí být gramotný v dalších a dalších a dalších oblastech: při hledání, ale i při takovém tom domácím surfingu se vyplatí být gramotný počítačově. Pro rozumný život je takřka nezbytné být gramotný čtenářsky, tedy nejen dokázat text přeslabikovat, ale také mu porozumět, dokázat odhadnout pisatelovy motivace a intence... A naprosto nezbytné je mít také základy gramotnosti finanční. Není potřeba kvůli tomu ovládat důkladně parametry všech spoření na trhu: důležité je základní povědomí, osvojení několika málo návyků a jistá obezřetnost.

Denně ovšem vidíme, že to v nejmenším není samozřejmá věc. I proto je nadále živý projekt Školy finanční gramotnosti, která nabízí vzdělávací kurzy pro dítka, studenty, dospělé i seniory. Informace o projektu a kontakty pro domluvení kurzu najdete na www.denfinancnigramotnosti.cz.

A jak jste na tom s finanční gramotností vy? Orientujete se v běžných pojmech z oblasti financí, nebo spíš spoléháte jen na intuici a štěstí, že se vám povede životem proplout bez dluhů? Náš kvíz vám napoví. Budeme ho přinášet po deset dní: a každý den vylosujeme jednoho z úspěšných řešitelů, kterému pošlem unikátní finančněvzdělávací, ale zároveň zábavnou hru Finance v kapse. 

Za úspěšné řešení předešlého kvízu pošleme Finance v kapse panu Dušanu Řmotovi.

Lze hypotečním úvěrem financovat i rekreační objekt?

Je potřeba v případě hypotečního úvěru mít do zástavy vhodnou nemovitost?

Druhý pilíř důchodového systému je…

Dětské životní pojištění je…

Co je americká hypotéka?

Jaké všechny možné položky se odečítají z hrubé mzdy na čistou mzdu?

Na jaké produkty se vztahují daňové úlevy?

Co je to rozhodčí doložka u smlouvy o půjčce?

PRIBOR je:

Z čeho se skládá anuitní splátka úvěru?

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+6
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK