RegioJet prodal první dluhopisy, nakoupí nové vlaky

pk | rubrika: Aktuality | 18. 6. 2019

Soukromý dopravce RegioJet oznámil, že úspěšně prodal emisi zajištěných dluhopisů v celkové výši 921 milionů korun se splatností pět let. Koupili si je jak takzvaní institucionální investoři, tak klienti privátního bankovnictví. Manažerem emise byla Česká spořitelna.

Šestiměsíční pohyblivý kupon nabízí výnos čtyři procentní body nad sazbu PRIBOR, v současnosti tedy kolem šesti procent. „Emise bude obchodovaná na pražské burze,“ říká mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

Získané peníze chce RegioJet využít hlavně pro nákup a modernizaci až stovky železničních vozů, část použije také na refinancování stávajících úvěrů.

„Po loňském zisku ve výši 102 milionů korun očekáváme v letošním roce další růst našeho zisku z aktivit ve vlakové dopravě,“ dodává Petr Kohoutek, finanční ředitel holdingu Student Agency, do kterého RegioJet spadá.

Vlaky RegioJetu zatím v Česku jezdí na takzvané komerční riziko mezi Prahou a Ostravskem (vybrané spoje až na Slovensko) a z Prahy přes Brno do Vídně nebo Bratislavy. Na Slovensku jezdí v takzvaném závazku veřejné služby (tedy s dotacemi) mezi Bratislavou a Komárnem. Od poloviny prosince začne RegioJet jezdit v závazku veřejné služby na prvních tratích v Česku - v Ústeckém kraji zajistí osobní vlaky, mezi Brnem a Bohumínem rychlíky.


Už to víte? RegioJet zruší stevardky ve většině žlutých autobusů

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Skupina Premiot nesplatila část závazků z dluhopisů

1. 2. 2023 | redakce Peníze.CZ

Skupina Premiot nesplatila část závazků z dluhopisů

Investiční skupina Premiot Group podnikatele Ondreje Spodniaka je v prodlení s úhradou přinejmenším části svých závazků z vydaných dluhopisů. Upozornil na to Martin Dočekal, provozovatel... celý článek

Černý rok pro akcie i dluhopisy. Jak dopadly podílové fondy?

6. 1. 2023 | Martin Mašát | 2 komentáře

Černý rok pro akcie i dluhopisy. Jak dopadly podílové fondy?

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak si vedly v prosinci, jak za celý rok 2022 a jaká je jejich dlouhodobá výkonnost?

Podílové fondy dohánějí ztráty, rizika ale zůstávají

12. 12. 2022 | Martin Mašát | 1 komentář

Podílové fondy dohánějí ztráty, rizika ale zůstávají

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak si vedly v listopadu a jaká je jejich dlouhodobá výkonnost?

Akcie se odrazily ode dna. Co na to podílové fondy?

9. 11. 2022 | Martin Mašát

Akcie se odrazily ode dna. Co na to podílové fondy?

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak si vedly v říjnu a jaká je jejich dlouhodobá výkonnost?

Dluhopisy? Dvakrát měř. Nebo neřeš a nech si změřit

7. 11. 2022 | Vladimír Pikora

Dluhopisy? Dvakrát měř. Nebo neřeš a nech si změřit

Trh s firemními dluhopisy je džungle. Některé bondy mají prospekt schválený ČNB, ale to neznamená, že jsou bezpečné. Jiným zase ČNB nic neschvaluje, a přitom u nich riziko může být... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.