RegioJet zruší stevardky ve většině žlutých autobusů

| rubrika: Aktuality | 14. 6. 2019 08:40 | 2 komentáře

Společnost RegioJet ze skupiny Student Agency výrazně omezí službu, která jí kdysi pomohla k ovládnutí dálkové autobusové dopravy v Česku. Na většině tuzemských autobusových linek zruší stevardku či stevardka na palubě autobusu.

„Stejně jako ostatní zaměstnavatelé máme dlouhodobě problém najít odpovídající zaměstnance. Není proto dlouhodobě možné obsadit všechny spoje stevardy,“ vysvětlila Ivana Kašická, ředitelka autobusové a vlakové dopravy RegioJet.

Služby stevardů omezila na některých linkách už dřív, především mezi Prahou a Libercem. Během léta přijde na řadu i většina ostatních. Vedle liberecké linky půjde o spoje Praha - Plzeň, Praha - Chomutov / Jirkov / Most, Praha - Jihlava - Brno, Brno - Ostrava, Brno - Zlín a Olomouc - Zlín.

O bezplatnou kávu nebo čaj ale cestující nepřijdou. Stevarda nahradí samoobslužný servis. Lidé si budou moci připravit nápoje v automatu, k dispozici budou mít i stojan s denním tiskem.

Cestující při nástupu do autobusu odbaví řidič, který má nově načítat jízdenky elektronickým zařízením přes QR kód. „To dále zrychlí odbavení a nástup cestujících. V Praze a v Brně bude u nástupu přítomen staniční koordinátor odbavení,“ dodává Kašická.

Na mezinárodních linkách a ve vlacích se dosavadní systém nezmění. Stevardka či stevard zůstanou i na vnitrostátních linkách Praha – Písek – České Budějovice – Český Krumlov a Praha – Karlovy Vary, které jsou hodně využívány zahraničními turisty. Zůstanou také na vnitrostátním úseku Praha – Brno u mezinárodních autobusových linek.

Už jste to četli?

Nový jízdní řád: Projděte si návrh, jak pojedou vlaky

Zlevni jízdné, zabij konzum na vsi

 

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.