Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Conseq Investment Managment: Conseq Best Basket

Datum: 27. 4. 2011
Conseq Investment Managment přináší na trh nový zajištěný produkt: Conseq Best Basket.

Conseq Best Basket je v podstatě strukturovaný dluhopis banky Citigroup na 5 let. Upisovací období končí 15. května, ale poté bude vydána nová tranše.

Výnos se odvozuje od čtyř různých portfolií. Klient dostane 90 % výnosu nejvýkonnějšího portfolia, ovšem pozor – zprůměrovaného za celou dobu života produktu.

Průměrování je v zajištěných produktech časté. Na jednu stranu chrání klienta před poklesem trhů těsně před splatností, na druhou stranu může výnos výrazně snížit, pokud trhy budou dlouho levné a většina růstu nastane až nedlouho před splatností.

Představme si, že hodnota dynamického portfolia poroste ideálně a rovnoměrně o 8 % p. a. Potom lze snadno spočítat, že zprůměrovaná hodnota portfolia bude odpovídat výnosu asi 5,6 % p. a. Ve skutečnosti to ale bude zřejmě o dost méně, protože i rostoucí trhy krátkodobě kolísají. Omezená participace na výnosu je daní za jistotu investice.

Je ovšem třeba upozornit, že produkt jako každý dluhopis podléhá určitému riziku nesplácení, Citigroup je momentálně ratingovými agenturami hodnocena jako mírně rizikovější dlužník než ČR.

Výnosnost s otazníkem

Jde o sázku na růst akcií a komodit, které tvoří většinu dynamického portfolia. V produktu jsou sice i další portfolia, ale případný pokles trhů by se projevil i na nich. Produkt tedy má šanci vydělat o něco více než dluhopisové fondy, ale vzhledem k průměrování je pravděpodobnost vysokého výnosu poměrně malá.

Muzeum bankovek

Největší sbírka platných i historických bankovek na českém internetu.

Muzeum bankovek

Vědí vaši kamarádi, na které světové bankovce je nejhezčí bagr?
Víte, proč se říká, že někdo vyhrál o prsa vietnamské ženy? Pravdu se dozvíte jedině v našem muzeu bankovek
Víte jak vypadá „Obyčejný člověk“? My ano! I bankovky v našem Muzeu bankovek dokážou být politicky nekorektní…
Křiví tvář Klementa Gottwalda syfilis, nebo milostpaní Marta? Přemýšlejte s námi v Muzeu peněz
Studoval Saturnin Lenina, nebo Lenin Saturnina? Pravdu o hrozivé bojovné bradě najdete jedině v našem Muzeu bankovek
Co je impozantnější? Bankovka s deseti nulami nebo čepec malajského krále? Pravdu se dozvíte jedině v našem Muzeu bankovek

Udělejte přátelům radost a pošlete jim peníze!

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK