V Česku je světová novinka mezi bankomaty

| rubrika: Aktuality | 5. 6. 2020 17:30

Zdroj: ČSOB

ČSOB se pochlubila, že jako první na českém trhu uvedla do provozu řadu bezkontaktních bankomatů DN series. „Tato světová novinka přináší vyšší komfort klientům, zrychluje jejich obsluhu a je dalším krokem v rozvoji bezobslužných poboček,“ říká mluvčí banky Patrik Madle.

Nový bankomat zabírá méně místa než stávající zařízení, ale umí zpracovat větší objem hotovosti s rychlostí až deset bankovek za vteřinu, což je světový unikát. Spotřebuje i méně energie. Má velkou dotykovou obrazovkou a vylepšenou ochranu před možným zneužíváním platebních karet.

„Je přizpůsobený pro osoby na vozíčku a mohou ho obsluhovat i osoby se zrakovým hendikepem. Bankomat zaujme i tím, že na jednotlivé transakce je uživatel upozorněn diodovými zónami,“ dodává mluvčí.

Nový typ bankomatu. Foto: ČSOB

„ČSOB se jako jedna z mála bank na světě na vývoji DN series i podílela, a proto má přednost při jejich uvádění do ostrého provozu,“ říká Michaela Lhotková, výkonná ředitelka ČSOB pro platební řešení a inovace.

Vůbec první výběrový bankomat této nové modelové řady na světě byl nainstalován v Praze na Vinohradské třídě.

Teď se s ním mohou klienti setkat i na dalších sedmi pobočkách, například v pražské Lidické ulici nebo na plzeňské Americké třídě.

„Postupně se bude objevovat na stále více místech po celé republice s tím, jak bude končit životnost stávajících modelů,“ dodává Lhotková.

ČSOB provozuje celkem 1012 bankomatů, z nichž je 530 bezkontaktních a 247 vkladových.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.