CO SI O TOM MYSLÍTE: Bude bydlení v Česku čím dál dražší?

| rubrika: Bydlení | 13. 9. 2007 | 7 komentářů
Ceny nemovitostí v tuzemsku rychle rostou. Někteří analytici ale předpovídají, že se tento trend může zastavit a snad i otočit. Varují zejména před koupí panelových bytů. Myslíte si, že mají pravdu, nebo se jen snaží podpořit trh se zděnými byty?

Téměř každý druhý Čech už dnes bydlí ve vlastním bytě nebo domě.  Další stovky, možná tisíce, se chystají koupit nemovitost ještě dříve, než zase vzrostou úrokové sazby na hypotéky.  Kdyby se ale měli řídit radami některých analytiků, neměli by se do takového obchodu vůbec pouštět. V poslední době se objevila řada názorů, že růst cen bytů a domů se může příští rok zastavit. A dodávají, že nejvíce biti budou majitelé bytů v panelových domech.

Podobně přitom strašili Čechy už před několika lety, kdy upozorňovali, že ceny panelových bytů klesnou. Realita byla a je ovšem jiná. Ceny panelákových bytů v centrech měst i na perifériích neklesají ani nestagnují, nýbrž spolu s ostatními nemovitostmi  zdražují.  Osmdesátimetrový panelový byt 3+1 na Černém mostě v Praze stál ještě před třemi lety jen dva miliony. Dnes se podobný byt u stanice metra s výhledem do parku dá pořídit nejméně o půl milionu dráž.

To ovšem neznamená, že ceny nemovitostí takto porostou všude. Při koupi bytu je třeba zvážit lokalitu a územní plány pro danou oblast. Mimo jiné také proto, aby člověka nepřekvapila například stavba víceúrovňové křižovatky, která by cenu bytu mohla srazit dolů.


Máme kvůli radám odborníků na vyhlédnutý byt raději zapomenout? Máme se bát kupovat byty v panelových domech?

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 7 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

13. 9. 2007 12:52, Lumír Děrgl

Předpovědi analytiků vycházejí z hotových nesmyslů, neboť pokud bude zájem o byty všech kategorii, bude i trh na to adekvátně reagovat. Nic zatím nenasvědčuje tomu, že zájem o byty klesá. Spíše naopak.Trh je tažen nahoru i zájmem cizinců, kteří se tady usídlují.

+66
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (7 komentářů) příspěvků.
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.