Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Akcie: Pražská burza tentokrát stagnovala

| rubrika: Analýza | 29. 9. 2010
Akcie: Pražská burza tentokrát stagnovala
Zatímco akcie ČEZu ztrácely, oba bankovní tituly posílily. Objem obchodů na burze přitom zůstává nízký.

Pražská burza v minulém týdnu spíše stagnovala a tak jako po většinu září byla doprovázena anemickou aktivitou. Počet růstových titulů sice v celkovém součtu převážil, dělo se tak však především na titulech s nižší kapitalizací. Akcie ČEZv úvodu týdne sice atakovala hranici 850 Kč, avšak zde narazila na tuhý odpor a v druhé polovině týdne si připisovala ztráty a nakonec zavřela o 1,5 % na 823 Kč. S ohledem na vývoj bankovních titulů na světových trzích v minulém týdnu, lze považovat za úspěch, že oběma bankovním titulům v Praze se podařilo posílit. Akcie Erste Banksi polepšila o 3 % na 720 Kč a akcie KBo 1 % když nakonec zavřela u hranice 3 900 Kč, kterou se jí nepodařilo udržet v úvodu týdne. Vítězem minulého týdne se staly akcietechnologické společnosti KIT Digital Inc. Společnost v pátek oznámila, akvizici na českém trhu avšak na titul se to výrazněji neprojevilo. Týden pak zavřela nad hranicí 200 Kč (+5,4 %). Rovněž se dařilo mediální společnosti CME, když titul vzrostl až k 445 Kč. Firma těžila v minulém týdnu z prohlášené šéfa TV Nova, že cena TV reklamy v příštím roce by mohla vzrůst o 5-10 %.

Vývoj indexu PX

IndexMinulý týden Tento týdenZměna v %
PX1 126,91 135,8+ 0,08

Klíčové události minulého týdne

 • Podnikatelská důvěra poklesla v září v ČR z 11,7 b. na 10,8 b. Spotřebitelská důvěra poklesla na -12,8 b. z předchozích -11,8 b. Souhrnný index důvěry se snížil ze 7,0 b. na 6,0 b.

Vývoj titulů na domácích trzích

Erste Bank
21/9 Erste Bank obdržela sníženou cílovou cenu od Goldman Sachs z 1 140,90 Kč na 1 108,82 Kč s ponechaným doporučením „koupit/neutral“.

Komerční Banka
21/9 Raiffeisen zvyšuje cílovou cenu pro Komerční banku z 3 900 Kč na 4 300 Kč.

Phillip Morris ČR
21/9 KBC Securities snižuje cíl pro tabákovou společnost Philip Morris na 9702 Kč a ponechává doporučení „držet“.

ČEZ
22/9 Podle společnosti ČEZ by cena energie mohla příští rok vzrůst až o 18 procent. Za tímto možným zvýšením cen energií pro domácnosti vidí Daniel Beneš ze společnosti ČEZ státní podporu solární energie.
22/9 ČEZ zřejmě do prosince opustí projekt výstavby dvou jaderných reaktorů v Rumunsku. Manažer společnosti Borotea dále uvedl, že ČEZ se raději zaměří na méně rizikovější projekty v oblasti.

Orco
24/9 Erste Group zvyšuje doporučení pro Orco z redukovat na akumulovat. Cílovou cenu zvyšuje ze 7,2 EUR (177 Kč) na 8,2 EUR (202 Kč).

KIT Digital
24/9 Poskytovatel internetového videa KIT Digital koupil poskytovatele pro správu digitálního videoobsahu Brickbox Digital Media. KIT digital uhradí 6,6 mil. v hotovosti a přidá 339476 vlastních akcií. KIT digital je navíc povinen za podmínky splnění určité výše ziskovosti vyplatit akcionářům Brickboxu 10% z budoucích příjmů společnosti za období čtyř let do maximální výše 20 milionů USD v každém roce.

Očekávané události

 • 1/10 Peněžní bilance
 • 1/10 Rozpočet

Komentář připravil server e-Broker společnosti Fio.

Základní přehled o vývoji trhů přinášejí jejich indexy. Podívejte se, jak se dařilo:

 • americkému indexu Dow Jones,
 • technologickému indexu Nasdaq,
 • německému indexu DAX,
 • českému indexu PX.

Informace o dalších trzích zjistíte pomocí více než pěti desítek dalších indexů.
Mnoho dalších informací najdete také v naší vylepšené sekci  investice!

 • RSS
 • Kindle
 • Poslat e-mailem
 • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-3
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK