Akcie: Pražská burza tentokrát stagnovala

redakce Peníze.CZ | rubrika: Analýza | 29. 9. 2010
Akcie: Pražská burza tentokrát stagnovala
Zatímco akcie ČEZu ztrácely, oba bankovní tituly posílily. Objem obchodů na burze přitom zůstává nízký.

Pražská burza v minulém týdnu spíše stagnovala a tak jako po většinu září byla doprovázena anemickou aktivitou. Počet růstových titulů sice v celkovém součtu převážil, dělo se tak však především na titulech s nižší kapitalizací. Akcie ČEZv úvodu týdne sice atakovala hranici 850 Kč, avšak zde narazila na tuhý odpor a v druhé polovině týdne si připisovala ztráty a nakonec zavřela o 1,5 % na 823 Kč. S ohledem na vývoj bankovních titulů na světových trzích v minulém týdnu, lze považovat za úspěch, že oběma bankovním titulům v Praze se podařilo posílit. Akcie Erste Banksi polepšila o 3 % na 720 Kč a akcie KBo 1 % když nakonec zavřela u hranice 3 900 Kč, kterou se jí nepodařilo udržet v úvodu týdne. Vítězem minulého týdne se staly akcietechnologické společnosti KIT Digital Inc. Společnost v pátek oznámila, akvizici na českém trhu avšak na titul se to výrazněji neprojevilo. Týden pak zavřela nad hranicí 200 Kč (+5,4 %). Rovněž se dařilo mediální společnosti CME, když titul vzrostl až k 445 Kč. Firma těžila v minulém týdnu z prohlášené šéfa TV Nova, že cena TV reklamy v příštím roce by mohla vzrůst o 5-10 %.

Vývoj indexu PX

IndexMinulý týden Tento týdenZměna v %
PX1 126,91 135,8+ 0,08

Klíčové události minulého týdne

  • Podnikatelská důvěra poklesla v září v ČR z 11,7 b. na 10,8 b. Spotřebitelská důvěra poklesla na -12,8 b. z předchozích -11,8 b. Souhrnný index důvěry se snížil ze 7,0 b. na 6,0 b.

Vývoj titulů na domácích trzích

Erste Bank
21/9 Erste Bank obdržela sníženou cílovou cenu od Goldman Sachs z 1 140,90 Kč na 1 108,82 Kč s ponechaným doporučením „koupit/neutral“.

Komerční Banka
21/9 Raiffeisen zvyšuje cílovou cenu pro Komerční banku z 3 900 Kč na 4 300 Kč.

Phillip Morris ČR
21/9 KBC Securities snižuje cíl pro tabákovou společnost Philip Morris na 9702 Kč a ponechává doporučení „držet“.

ČEZ
22/9 Podle společnosti ČEZ by cena energie mohla příští rok vzrůst až o 18 procent. Za tímto možným zvýšením cen energií pro domácnosti vidí Daniel Beneš ze společnosti ČEZ státní podporu solární energie.
22/9 ČEZ zřejmě do prosince opustí projekt výstavby dvou jaderných reaktorů v Rumunsku. Manažer společnosti Borotea dále uvedl, že ČEZ se raději zaměří na méně rizikovější projekty v oblasti.

Orco
24/9 Erste Group zvyšuje doporučení pro Orco z redukovat na akumulovat. Cílovou cenu zvyšuje ze 7,2 EUR (177 Kč) na 8,2 EUR (202 Kč).

KIT Digital
24/9 Poskytovatel internetového videa KIT Digital koupil poskytovatele pro správu digitálního videoobsahu Brickbox Digital Media. KIT digital uhradí 6,6 mil. v hotovosti a přidá 339476 vlastních akcií. KIT digital je navíc povinen za podmínky splnění určité výše ziskovosti vyplatit akcionářům Brickboxu 10% z budoucích příjmů společnosti za období čtyř let do maximální výše 20 milionů USD v každém roce.

Očekávané události

  • 1/10 Peněžní bilance
  • 1/10 Rozpočet

Komentář připravil server e-Broker společnosti Fio.

Základní přehled o vývoji trhů přinášejí jejich indexy. Podívejte se, jak se dařilo:

  • americkému indexu Dow Jones,
  • technologickému indexu Nasdaq,
  • německému indexu DAX,
  • českému indexu PX.

Informace o dalších trzích zjistíte pomocí více než pěti desítek dalších indexů.
Mnoho dalších informací najdete také v naší vylepšené sekci  investice!

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Akcie: Pražská burza znovu ztrácela

21. 9. 2010 | redakce Peníze.CZ

Akcie: Pražská burza znovu ztrácela

Český akciový trh zaznamenal další pokles. Tentokrát k němu přispělo především oslabení obou bankovních titulů.

Akcie: Praha šla tentokrát proti proudu

14. 9. 2010 | redakce Peníze.CZ

Akcie: Praha šla tentokrát proti proudu

Na rozdíl od jiných burz ta pražská výrazně oslabila. Obchody bez nároku na dividendu srazily prudce dolů cenu akcií Telefóniky O2, ztrácely ovšem také banky a další burzovní stálice.... celý článek

Akcie: Z pozitivní nálady těžily hlavně banky

7. 9. 2010 | redakce Peníze.CZ

Akcie: Z pozitivní nálady těžily hlavně banky

Podobně jako jiné akciové trhy také ten český si po třech ztrátových týdnech polepšil. Pokud jde o další vyhlídky akcií, zůstává ovšem řada investorů nadále opatrná.

Akcie: Další pokles při nízkých objemech obchodů

31. 8. 2010 | redakce Peníze.CZ

Akcie: Další pokles při nízkých objemech obchodů

Většina akcií na pražské burze dál oslabovala při malém zájmu investorů. ČEZ se v průběhu minulého týdne dokonce opět dostal na letošní minimum. Velkému zájmu investorů se s blížící... celý článek

Akcie: Páteční propad smazal předchozí zisky

24. 8. 2010 | redakce Peníze.CZ

Akcie: Páteční propad smazal předchozí zisky

Český akciový trh kopíroval dění v zahraničí a oslabil. Nedařilo se akciím ČEZ, jejichž kurz klesl na letošní minimum. K lepšímu výsledku jim nepomohl ani růst cen elektrické energie... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.