Hello bank má nového generálního ředitele

redakce Peníze.CZ | rubrika: Aktuality | 17. 1. 2022
Hello bank má nového generálního ředitele

Zdroj: Mino Surkala/Shutterstock

Hello bank v Česku má nového generálního ředitele. Je jím Patrick Alexandre, který nahradil Bruna Lerouxe. Ten přechází na novou pozici v rámci skupiny BNP Paribas, pod kterou Hello bank patří.

Patrick Alexandre pochází z Belgie a ve skupině BNP Paribas působí téměř 30 let. Před příchodem do České republiky měl na starosti africký region ve skupině BNP Paribas Personal Finance.

„Na svoji novou misi v České republice se velmi těším. Nejen proto, že přicházím do Hello bank, která má na českém trhu specifické postavení a nabízí spoustu příležitostí k dalšímu rozvoji i v takto turbulentní době. Ale také proto, že opravdu miluji historii a Praha je jedno z nejkrásnějších měst v Evropě. Navíc mi připomíná Brusel, mé rodné město,“ řekl Alexandre.

Zdroj: Instagram Patricka Alexandra

Patrick Alexandre

Bruno Leroux, který zastával pozici generálního ředitele od srpna 2019, přijal novou výzvu v rámci skupiny BNP Paribas a od 1. ledna 2022 je členem vedení mezinárodního retailového bankovnictví skupiny BNP Paribas. Bude zodpovědný mimo jiné i za udržitelnou strategii společnosti.

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag, Heroine a Footbal Club. Můžete nás sledovat... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Nový útok na váš účet. Pro heslo si jde umělá inteligence

9. 2. 2023 | Gabriel Pleska

Nový útok na váš účet. Pro heslo si jde umělá inteligence

Falešné SMS a e-maily, které se tváří, jako by je posílala vaše banka, poštovní služba nebo některý úřad. Weby, které napodobují oficiální stránky důvěryhodné instituce. Fingované telefonáty... celý článek

Komerční banka má rekordní zisk. Vyplatí 60 Kč na akcii

8. 2. 2023 | Petr Kučera

Komerční banka má rekordní zisk. Vyplatí 60 Kč na akcii

Čistý zisk Komerční banky loni dosáhl 17,6 miliardy korun, což je o 37,9 % více než před rokem a jde o rekord v její historii. Výnosy stouply meziročně o 23,2 % na 38,6 miliardy korun. celý článek

Fio banka už umí Apple Pay i pro karty Visa

7. 2. 2023 | Petr Kučera

Fio banka už umí Apple Pay i pro karty Visa

Klienti Fio banky si nově mohou přidat do Apple Pay také kartu Visa a použít ji pro placení mobilním telefonem, chytrými hodinkami i pro výběry z bankomatu.

Spořitelna vylepší bankomaty. Myslí i na roztržité klienty

2. 2. 2023 | Olga Skalková

Spořitelna vylepší bankomaty. Myslí i na roztržité klienty

David Novotný má na starost chod celé bankomatové sítě České spořitelny, kterou tvoří více než 1740 strojů. Se svými týmy se stará jak o jejich funkčnost a dostupnost, tak o modernizaci... celý článek

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

1. 2. 2023 | Olga Skalková | 2 komentáře

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

Komerční banka a Moneta Money Bank navzájem sdílejí svou síť od loňského června, teď se přidávají Air Bank a UniCredit Bank. Spojení zatím funguje jen pro výběry hotovosti, ne pro vklady.... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.