Fortuna bude na burze od 27. října. Její akcie mohou stát až 4,50 eura.

| rubrika: Co se děje | 12. 10. 2010
Fortuna bude na burze od 27. října. Její akcie mohou stát až 4,50 eura.
Společnost Fortuna Entertainment Group oznámila, že její akcie budou uvedeny na pražskou burzu 27. října 2010. Maximální cena jedné akcie je stanovena na 4,50 euro, což odpovídá původním odhadům některých expertů.

Fortuna informovala v pondělní tiskové zprávě, že obchodování s akciemi této společnosti na Burze cenných papírů Praha (BCPP) bude zahájeno ve středu 27. října. Na Varšavské burze cenných papírů (GPW) budou její akcie k dispozici o den později.

Maximální cena za akcii pro drobné investory je stanovena na 4, 50 euro, což je při současném kurzu 110 korun. Celkovou nabídku by mělo tvořit 15, 83 milionu akcií společnosti ve jmenovité hodnotě 0,01 euro. Z tohoto počtu budou představovat až dva miliony kusů nově vydané akcie, zbylých 13, 83 milionu kusů akcií bude prodáno jediným dosavadním akcionářem Fortuny, společností Penta Investments. Celkový objem nabízených akcií se může ještě zvýšit, a to až o 2, 37 milionu akcií, jež jsou předmětem opce na nadlimitní úpis. Počet akcií, které mohou upisovat drobní investoři v rámci jedné objednávky, nesmí překročit celkový počet nabízených akcií, což je tedy 18 200 000 kusů. Maximální hodnota nabídky (včetně opce na nadlimitní úpis) činí 81,9 milionu euro, což odpovídá maximální tržní kapitalizaci 234 milionu euro.

V pondělí byla zahájena informační kampaň zaměřená na investory. Rovněž začalo upisovací období pro drobné investory z České republiky, Slovenska a Polska, které potrvá až do 21. října. Akcie je možné uhradit v eurech i českých korunách. Nabídková cena a alokace budou zveřejněny pravděpodobně 22. října. „Emisí získáme prostředky pro rozvojové projekty, jakým je například uvedení loterie na českém trhu. Věříme, že její spuštění v roce 2011 přinese revoluci na stagnující loterijní trh v České republice,“ dodává ke vstupu na kapitálové trhyJiří Bunda, předseda představenstva a generální ředitel Fortuna Entertainment Group.

Zástupci společnosti dále uvádí, že globálním koordinátorem a výhradním bookrunnerem nabídky je UniCredit Bank (londýnská pobočka). Spolumanažerem emise je Erste Group Bank. Manažerem nabídky drobným investorům v ČR a kotačním agentem pro přijetí k obchodování na Burze cenných papírů v Praze je Česká spořitelna, prodejním agentem je Brokerjet České spořitelny.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.