Studujte MBA. Proč vám studia přinesou výhody v krizových dobách?

PR článek | rubrika: FINEXPO | 11. 7. 2022
Bakalářské, magisterské nebo inženýrské tituly z vysokých škol už často nestačí. Posunem ve vzdělávání jsou programy mezinárodní úrovně. Studia MBA jsou čím dál oblíbenější, jak ukázaly průzkumy agentury STEM/MARK. Půjdete do toho i vy a rozšíříte si vzdělání?
Studujte MBA. Proč vám studia přinesou výhody v krizových dobách?

Zdroj: Depositphotos

Komerční spolupráce

MBA studium je velmi populární zejména kvůli progresivní formě a kvalitním lektorům se zkušenostmi z praxe, kteří studenty připravují nejen na tuzemský, ale i zahraniční pracovní trh. Tento typ studia otevírá široké možnosti pro nové pracovní příležitosti a učí studenty snadněji se adaptovat na změny v nekompromisním světě byznysu. Online MBA studium je navíc vhodné i pro časy nejistoty, jak potvrdil průzkum renomované agentury STEM/MARK na vzorku téměř 200 absolventů MBA studia na institutu CEMI. Online MBA studium navíc umožňuje studentům studovat odkudkoliv a přizpůsobit si výuku podle vlastního tempa. Pokud tedy hledáte cestu k lepšímu uplatnění na pracovním trhu a chcete se lépe připravit na změny a krize, zvažte MBA studium online.

Online MBA studium přináší jistoty v časech nejistých

Co přinesl zmiňovaný průzkum? Více než 80 % absolventů MBA studia na institutu CEMI podle výzkumu potvrdilo, že tento typ studia otevírá dveře novým pracovním příležitostem i v nejistých a krizových dobách. Skoro 75 % absolventů pak potvrdilo, že absolvování MBA studia udrželo, či zvýšilo jejich hodnotu na pracovním trhu. To platí i pro období v pandemii nebo současné krizi způsobené válkou na Ukrajině. 67 % absolventů dále uvedlo, že se během pandemie méně obávalo o své zaměstnání či byznys. Jak je to možné? Opět se můžeme podívat na výsledky předmětného výzkumu. MBA studium totiž učí své studenty lépe se adaptovat na změny. Umožňuje jim nacházet způsoby, jak reagovat v době změn a krizí, absolventi lépe nacházejí inovativní řešení v nejistých dobách, snadno si umí modelovat situace, které jim přinesou plusy a mínusy. Umí tak vyhodnotit rizika, kterým se vyhnou tím, že najdou lepší řešení. To tvrdí 85 % absolventů. Naopak, pouhá 2 % studentů nepovažují studium v současné době plné nejistoty za přínosné. Bezpochyby je také přínosné, že samotné online MBA studium je velmi flexibilní a umožňuje zvládnout studium i lidem, kteří jsou velmi časově vytížení.

MBA titul vám vylepší profesní profil i životní standard

Výzkum ukázal také to, že skoro 60 % absolventům MBA studia se během pandemie dařilo stejně, nebo dokonce lépe než před krizí způsobenou koronavirem. Tito bývalí studenti potvrdili, že se na jejich úspěchu mimo jiné podílelo právě MBA studium. Nemalý význam má titul i ve sféře platového ohodnocení. Absolvování studia se pozitivně podepisuje i na výplatní pásce, konkrétně absolventi institutu CEMI si dle průzkumu STEM/MARK z roku 2022 polepšili průměrně o více než 230 000 Kč ročně, na pozicích ve středním a top managementu dokonce až o téměř 280 000 Kč.

Online studium MBA může absolvovat každý

Na institutu CEMI je možné MBA studium absolvovat 100% online a studenti tak nemarní čas dlouhým dojížděním, návratnost investic do studia je tak o to rychlejší, protože během studia nedojde ke ztrátě výdělku, ani nemusíte řešit výdaje za dopravu. V neposlední řadě je podstatné i to, že studium nijak neomezí zejména váš osobní život. Pokud věnujete hodně času své profesi, a ještě byste si ze soukromí ukrojili prostor pro prezenční či kombinované studium, jistě by se to výrazně odrazilo na rodinných vztazích. Online studium MBA ale umožňuje práci, rodinu i studium velmi dobře skloubit, jak potvrzují absolventi. A víte, co je také skvělé? Někteří zaměstnavatelé svým zaměstnancům studium MBA dokonce platí. Pokud vás tedy zajímá nějaký obor a zvažujete jeho studium, proberte možnost spoluúčast i s firmou, kde pracujete. Přinesete tím benefity i jí. Jak dokazuje více než 2000 studentů institutu CEMI, jde zvládnout vše.

Jak probíhá MBA studium?

Na začátku MBA studia se koná úvodní soustředění studentů. To probíhá v sobotu, abyste mohli komfortně vplout do studia a nijak nemuseli manipulovat s časem, pokud byste ve všední den měli pracovní povinnosti. Na soustředění se seznámíte s jednotlivými lektory, ti vám představí vyučované moduly, vysvětlí systém výuky, seznámí vás se svými požadavky na úspěšné absolvování, proberou možnosti konzultací, zcela vás seznámí s principy výuky. Další MBA studium pak už probíhá online formou, kdy ve studijním systému naleznete potřebné studijní materiály a podklady ke studiu, probíhá v něm také odevzdávání a hodnocení seminárních prací, můžete v něm komunikovat s lektory, ostatními studenty či se studijním oddělením. Jednotlivé studijní moduly jsou zakončeny zpracováním seminární práce na zvolené téma, které je přínosné pro praxi studenta. Během jejich zpracování máte možnost konzultovat s lektory, kteří jsou odborníky na danou problematiku. Během studia také zpracujete diplomovou práci, kterou poté obhájíte před zkušební komisí. A pak už nic nebrání zisku respektovaného profesního titulu MBA s veškerými benefity, které s tím souvisí.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Zvýšení mezd smazala inflace. Kupní síla klesla druhý rok v řadě

5. 3. 2024 | redakce Peníze.CZ

Zvýšení mezd smazala inflace. Kupní síla klesla druhý rok v řadě

Průměrná hrubá mzda za celý loňský rok dosáhla částky 43 341 korun, to je meziročně o 7,5 procenta více. Spotřebitelské ceny se ale loni zvýšily o 10,7 procenta. Reálné mzdy tedy klesly... celý článek

Daňové přiznání musí podat nejen podnikatelé. Limit se zvedl

5. 3. 2024 | redakce Peníze.CZ, Petr Kučera

Daňové přiznání musí podat nejen podnikatelé. Limit se zvedl

Kdo musí podat daňové přiznání? Z jakých příjmů se platí daň? Kdy musí vyplnit přiznání i zaměstnanec a kdy se mu to vyplatí, přestože to není jeho povinnost? Tady je přehled.

Kdo půjde dřív do důchodu? Jurečka chce rozšířit náročné profese

1. 3. 2024 | Kateřina Hovorková | 2 komentáře

Kdo půjde dřív do důchodu? Jurečka chce rozšířit náročné profese

Až o pět let dříve teď mohou jít do penze záchranáři a hasiči. Nově by se k nim měly přidat další náročné profese, ve kterých pracuje zhruba 120 tisíc lidí. Zaměstnavatelé za ně budou... celý článek

Chystá se převrat v zákoníku práce. Cílí hlavně na problémisty

1. 3. 2024 | Kateřina Hovorková | 3 komentáře

Chystá se převrat v zákoníku práce. Cílí hlavně na problémisty

Ministerstvo práce a sociálních věcí připravuje novelu zákoníku práce. Počítá se zásadními změnami. Mluví se především o výpovědích, řeší se ale i zkušební doba či odstupné pro nemocné... celý článek

Změny v daňovém přiznání. Na co si dát letos pozor?

26. 2. 2024 | Petr Kučera

Změny v daňovém přiznání. Na co si dát letos pozor?

Které novinky se týkají už příjmů za rok 2023 a které se naplno projeví až za rok? Jedinou zásadnější změnou v aktuálním daňovém přiznání je zvýšení limitu, od něhož vzniká povinnost... celý článek

Partners Financial Services