Studujte MBA. Proč vám studia přinesou výhody v krizových dobách?

PR článek | rubrika: FINEXPO | 11. 7. 2022
Bakalářské, magisterské nebo inženýrské tituly z vysokých škol už často nestačí. Posunem ve vzdělávání jsou programy mezinárodní úrovně. Studia MBA jsou čím dál oblíbenější, jak ukázaly průzkumy agentury STEM/MARK. Půjdete do toho i vy a rozšíříte si vzdělání?
Studujte MBA. Proč vám studia přinesou výhody v krizových dobách?

Zdroj: Depositphotos

Komerční spolupráce

MBA studium je velmi populární zejména kvůli progresivní formě a kvalitním lektorům se zkušenostmi z praxe, kteří studenty připravují nejen na tuzemský, ale i zahraniční pracovní trh. Tento typ studia otevírá široké možnosti pro nové pracovní příležitosti a učí studenty snadněji se adaptovat na změny v nekompromisním světě byznysu. Online MBA studium je navíc vhodné i pro časy nejistoty, jak potvrdil průzkum renomované agentury STEM/MARK na vzorku téměř 200 absolventů MBA studia na institutu CEMI. Online MBA studium navíc umožňuje studentům studovat odkudkoliv a přizpůsobit si výuku podle vlastního tempa. Pokud tedy hledáte cestu k lepšímu uplatnění na pracovním trhu a chcete se lépe připravit na změny a krize, zvažte MBA studium online.

Online MBA studium přináší jistoty v časech nejistých

Co přinesl zmiňovaný průzkum? Více než 80 % absolventů MBA studia na institutu CEMI podle výzkumu potvrdilo, že tento typ studia otevírá dveře novým pracovním příležitostem i v nejistých a krizových dobách. Skoro 75 % absolventů pak potvrdilo, že absolvování MBA studia udrželo, či zvýšilo jejich hodnotu na pracovním trhu. To platí i pro období v pandemii nebo současné krizi způsobené válkou na Ukrajině. 67 % absolventů dále uvedlo, že se během pandemie méně obávalo o své zaměstnání či byznys. Jak je to možné? Opět se můžeme podívat na výsledky předmětného výzkumu. MBA studium totiž učí své studenty lépe se adaptovat na změny. Umožňuje jim nacházet způsoby, jak reagovat v době změn a krizí, absolventi lépe nacházejí inovativní řešení v nejistých dobách, snadno si umí modelovat situace, které jim přinesou plusy a mínusy. Umí tak vyhodnotit rizika, kterým se vyhnou tím, že najdou lepší řešení. To tvrdí 85 % absolventů. Naopak, pouhá 2 % studentů nepovažují studium v současné době plné nejistoty za přínosné. Bezpochyby je také přínosné, že samotné online MBA studium je velmi flexibilní a umožňuje zvládnout studium i lidem, kteří jsou velmi časově vytížení.

MBA titul vám vylepší profesní profil i životní standard

Výzkum ukázal také to, že skoro 60 % absolventům MBA studia se během pandemie dařilo stejně, nebo dokonce lépe než před krizí způsobenou koronavirem. Tito bývalí studenti potvrdili, že se na jejich úspěchu mimo jiné podílelo právě MBA studium. Nemalý význam má titul i ve sféře platového ohodnocení. Absolvování studia se pozitivně podepisuje i na výplatní pásce, konkrétně absolventi institutu CEMI si dle průzkumu STEM/MARK z roku 2022 polepšili průměrně o více než 230 000 Kč ročně, na pozicích ve středním a top managementu dokonce až o téměř 280 000 Kč.

Online studium MBA může absolvovat každý

Na institutu CEMI je možné MBA studium absolvovat 100% online a studenti tak nemarní čas dlouhým dojížděním, návratnost investic do studia je tak o to rychlejší, protože během studia nedojde ke ztrátě výdělku, ani nemusíte řešit výdaje za dopravu. V neposlední řadě je podstatné i to, že studium nijak neomezí zejména váš osobní život. Pokud věnujete hodně času své profesi, a ještě byste si ze soukromí ukrojili prostor pro prezenční či kombinované studium, jistě by se to výrazně odrazilo na rodinných vztazích. Online studium MBA ale umožňuje práci, rodinu i studium velmi dobře skloubit, jak potvrzují absolventi. A víte, co je také skvělé? Někteří zaměstnavatelé svým zaměstnancům studium MBA dokonce platí. Pokud vás tedy zajímá nějaký obor a zvažujete jeho studium, proberte možnost spoluúčast i s firmou, kde pracujete. Přinesete tím benefity i jí. Jak dokazuje více než 2000 studentů institutu CEMI, jde zvládnout vše.

Jak probíhá MBA studium?

Na začátku MBA studia se koná úvodní soustředění studentů. To probíhá v sobotu, abyste mohli komfortně vplout do studia a nijak nemuseli manipulovat s časem, pokud byste ve všední den měli pracovní povinnosti. Na soustředění se seznámíte s jednotlivými lektory, ti vám představí vyučované moduly, vysvětlí systém výuky, seznámí vás se svými požadavky na úspěšné absolvování, proberou možnosti konzultací, zcela vás seznámí s principy výuky. Další MBA studium pak už probíhá online formou, kdy ve studijním systému naleznete potřebné studijní materiály a podklady ke studiu, probíhá v něm také odevzdávání a hodnocení seminárních prací, můžete v něm komunikovat s lektory, ostatními studenty či se studijním oddělením. Jednotlivé studijní moduly jsou zakončeny zpracováním seminární práce na zvolené téma, které je přínosné pro praxi studenta. Během jejich zpracování máte možnost konzultovat s lektory, kteří jsou odborníky na danou problematiku. Během studia také zpracujete diplomovou práci, kterou poté obhájíte před zkušební komisí. A pak už nic nebrání zisku respektovaného profesního titulu MBA s veškerými benefity, které s tím souvisí.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Změny v práci na dohodu. Zpřísnění vyžene lidi do švarcsystému, varují kritici

1. 2. 2023 | Veronika Hejná | 1 komentář

Změny v práci na dohodu. Zpřísnění vyžene lidi do švarcsystému, varují kritici

Novela zákoníku práce má zlepšit ochranu dohodářů a přiblížit je zaměstnancům s pracovní smlouvou. Podle firem to ale hlavně zvýší papírování a náklady. Lidé by pak častěji pracovali... celý článek

Řekněte si o daňový přeplatek. Co teď přinést účetní v práci

25. 1. 2023 | Petr Kučera

Řekněte si o daňový přeplatek. Co teď přinést účetní v práci

Máte zájem o roční zúčtování daně? Tuhle nabídku od mzdové účetní v zaměstnání je škoda nevyužít, pokud neplánujete sami podávat daňové přiznání. Poradíme, na co se při tom zaměřit. celý článek

Zdravotní pojištění OSVČ 2023. Minimální zálohy a pravidla

25. 1. 2023 | Jiří Hovorka

Zdravotní pojištění OSVČ 2023. Minimální zálohy a pravidla

Novou výši minimální zálohy musí podnikatelé zaslat na účet zdravotní pojišťovny nejpozději do osmého února.

Kolik dostanete příště? Spočítejte si čistou mzdu v roce 2023

23. 1. 2023 | Petr Kučera

Kolik dostanete příště? Spočítejte si čistou mzdu v roce 2023

Výplata, kterou jste dostali v lednu, se řídila ještě loňskými pravidly – byla za prosincovou práci. Co přinese ta další, která přijde v únoru?

Recese zatím není, tvrdí ekonom. Firem, co vám nezaplatí, ale bude přibývat

23. 1. 2023 | Radim Zelený

Recese zatím není, tvrdí ekonom. Firem, co vám nezaplatí, ale bude přibývat

Inflace je i v novém roce dvouciferná, ale na hlubokou recesi to podle Adama Bursíka, risk manažera Platební instituce Roger, nevypadá. Přesto by se prý firmy měly připravit na to,... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.