Zonky má nového šéfa. Plánovaná změna, říká

pk | rubrika: Aktuality | 2. 4. 2020
Zonky má nového šéfa. Plánovaná změna, říká

Jiří Humhal. Foto: Zonky

Novým šéfem platformy Zonky je Jiří Humhal, který ve společnosti dosud působil jako finanční ředitel a jednatel. Vystřídá Pavla Nováka, který firmu vedl od roku 2017.

„Důvodem změny na pozici CEO je fakt, že v lednu došlo ke zrušení dlouho připravované expanze na evropské trhy. Pavel Novák měl v plánu se věnovat zejména novým trhům a český provoz měl řídit právě Jiří Humhal,“ říká mluvčí Zonky Denisa Morgensteinová.

„Jirka se na roli šéfa českého businessu dlouhodobě připravoval, a když došlo ke zrušení expanze, šlo mu to už tak dobře, že jsem se dohodl s vedením skupiny na plánech nic neměnit a roli CEO Zonky.cz předat Jirkovi. Já se v budoucnu chci věnovat spíše mezinárodním projektům,“ komentuje to Novák.

Humhal nastoupil do Zonky jako finanční a provozní ředitel na začátku roku 2017. Předtím působil na pozici finančního ředitele v Home Credit Vietnam, kde od roku 2014 pracoval na rozvoji nových funkcionalit a také vztahů s místními i světovými finančními institucemi působící v jihovýchodní Asii. Dříve pracoval na analytických a manažerských postech ve společnostech Raiffeisenbank, eBanka, Komeční banka a Citibank.

Kvůli chystané expanzi zahraničí (nejdříve mělo jít i Španělsko) se společnost Zonky loni v listopadu přejmenovala na Benxy, na českém trhu dál používá dosavadní značku. „I pod novým CEO má Zonky, v plánu dostat se v tomto roce na černá čísla a dál směřovat k 10% podílu na trhu nezajištěných spotřebitelských úvěrů v Česku,“ dodává mluvčí.

Deník E15 v únoru napsal, že Zonky vedle zahraniční expanze začala ostře škrtat i náklady. Součástí úsporných opatření je i propouštění. 

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

Benxy, personální změny, Zonky

A tohle už jste četli?

Vyhrajte iPhone 13 s refinancováním REFIXO

13. 4. 2022 | redakce Peníze.CZ | 5 komentářů

Vyhrajte iPhone 13 s refinancováním REFIXO

Jarní soutěž s Expobank CZ. Ve hře je špičkový iPhone 13 Mini 128 GB a další atraktivní ceny!

ČSOB ovládla Mallpay. Odložené platby chce dál rozvíjet

5. 4. 2022 | Jiří Hovorka | 13 komentářů

ČSOB ovládla Mallpay. Odložené platby chce dál rozvíjet

ČSOB získala sto procent ve fintechu Mallpay, která poskytuje odložené platby. Dosud byl Mallpay společným podnikem ČSOB a Mall Group, oba partneři měli poloviční podíl.

KB řekla podrobnosti k výplatě vkladů Sberbank. Úvěry splácejte, ale jinak

2. 3. 2022 | Petr Kučera | 18 komentářů

KB řekla podrobnosti k výplatě vkladů Sberbank. Úvěry splácejte, ale jinak

Výplaty pojištěných vkladů Sberbank CZ začne 9. března prostřednictvím Komerční banky. Splátky hypoték a dalších úvěrů mají klienti Sberbank dál splácet, z jejího běžného účtu už ale... celý článek

Refinancování už vyzkoušela třetina lidí se spotřebitelským úvěrem

10. 2. 2022 | Petr Kučera | 3 komentáře

Refinancování už vyzkoušela třetina lidí se spotřebitelským úvěrem

O bankovní službě nazvané refinancování už slyšelo skoro devět lidí z deseti (87,3 %). Podobný podíl (89 %) souhlasí s názorem, že jde o vhodný způsob, jak ušetřit na splátkách. Ukázal... celý článek

Jako půjčka bez úroku. Mallpay převede peníze na účet

7. 2. 2022 | Petr Kučera | 13 komentářů

Jako půjčka bez úroku. Mallpay převede peníze na účet

Platební služba Mallpay nově umožňuje poslat peníze na jakýkoliv jiný účet. V praxi tak klientům nabídne bezúročný úvěr až na 50 dnů a zkombinuje výhody odložených plateb s kreditní... celý článek

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.